Reklama

Prawdziwe jubileusze

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

30 czerwca br. parafia pw. Ducha Świętego w Zambrowie obchodziła potrójną uroczystość: pamiątkę 10-lecia poświęcenia kościoła, 15-lecie powstania parafii oraz 20-lecie wydania zgody na budowę świątyni przez Urząd Wojewódzki. W tym dniu w zambrowskiej parafii przebywali łomżyńscy pasterze: bp Stanisław Stefanek i bp Tadeusz Zawitkowski.

Ks. kan. Heliodor Sawicki zaprosił również na uroczystość kapłanów z diecezjalnej Kurii oraz Wyższego Seminarium Duchownego, a także z dekanatu. O godz. 12.00 pod przewodnictwem Biskupa Stanisława rozpoczęła się Msza św., podczas której została poświęcona znajdująca się przed kościołem figura Chrystusa Zbawiciela Świata. Wysoki cokół, na którym znajduje się figura, sprawia, że jest ona zauważalna doskonale z większych odległości. Widoczna jest również nocą, gdyż została podświetlona. "Cieszyć się trzeba, że Chrystus Zbawiciel Świata jest tak widoczny na komunikacyjnym szlaku pomiędzy Warszawą a Białymstokiem. Zawsze spojrzenie na takie figury powoduje u człowieka pewną refleksję, zastanowienie nad życiem" - powiedział Biskup Stanisław.

Parafia pw. Ducha Świętego została erygowana 1 listopada 1986 r. przez bp. Juliusza Paetza, w granicach samodzielnego ośrodka duszpasterskiego, utworzonego 8 września 1984 r. przy drewnianej tymczasowej kaplicy. Staraniem ks. kan. Heliodora oraz wspólnoty parafialnej w latach 1985-92 powstał murowany kościół, który pobłogosławiono 28 czerwca 1992 r.

Na uroczystości przybyły również władze Zambrowa oraz wspólnota parafialna. Ksiądz Kanonik na zakończenie uroczystości podziękował wszystkim za ogromne zaangażowanie w prace przy budowie świątyni oraz na terenie przykościelnym. "Cieszymy się, że możemy dzisiaj modlić się w takiej świątyni i w tym miejscu, gdzie jeszcze przed kilkunastu laty były bagna, gdzie ludzie przychodzili, aby odpocząć, aby wsłuchiwać się w rechot żab (...). Dziś ta świątynia wystrzeliła ku górze, ku niebu. Patrząc na nią, mamy wrażenie, że jest ona niejako na wzgórzu" - powiedział Ksiądz Proboszcz.

Na uwagę zasługuje również fakt, że zadbane miejsca widać jest nie tylko w środku świątyni, ale również na zewnątrz. Ogromna ilość kwiatów, soczysta zieleń, wkomponowane w to wszystko ozdobne drzewka i krzewy sprawiają wrażenie solidnie zadbanego ogrodu, w którym można chociaż przez chwilę odpocząć.

Księdzu Kanonikowi oraz całej wspólnocie parafialnej życzymy, aby ich serca były zawsze tak piękne jak ich świątynia i jej otoczenie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2002-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA wycofują część żołnierzy z Niemiec. "Decyzja jest następstwem gruntownej analizy rozmieszczenia sił"

2026-05-02 07:32

[ TEMATY ]

Niemcy

gruntowna analiza

żołnierze USA

wycofują

rozmieszczenie sił

Adobe Stock

Część żołnierzy USA zostanie wycofanych z Niemiec

Część żołnierzy USA zostanie wycofanych z Niemiec

„Minister Wojny nakazał wycofanie około 5 tys. żołnierzy z Niemiec. Decyzja ta jest następstwem gruntownej analizy rozmieszczenia sił (...) w Europie i wynika z potrzeb oraz warunków panujących na miejscu” - poinformował Parnell w wydanym oświadczeniu. Zapowiedział, że operacja wycofywania zostanie zakończona w ciągu najbliższych 6-12 miesięcy. Rzecznik potwierdził te informacje w odpowiedzi na pytanie PAP, jednak nie odpowiedział na pytanie, dokąd przeniesione zostaną wojska i jakich baz ma dotyczyć decyzja.

Według telewizji CBS, która powołuje się na anonimowych urzędników ministerstwa, część sił zbrojnych, które są wycofywane z Europy, może wrócić do Stanów Zjednoczonych, a następnie zostać wysłana za granicę, prawdopodobnie w region Indo-Pacyfiku.
CZYTAJ DALEJ

USA: biskupi przeciw obowiązkowemu finansowaniu in vitro

2026-05-02 11:16

[ TEMATY ]

USA

in vitro

amerykańscy biskupi

przeciw

obowiązkowe finansowanie

Adobe Stock

Amerykańscy biskupi katoliccy apelują do Kongresu o odrzucenie projektu ustawy, który nakładałby na ubezpieczycieli obowiązek pokrywania kosztów in vitro i innych technik wspomaganego rozrodu. W liście do parlamentarzystów katoliccy hierarchowie wskazują, że proponowane przepisy naruszają godność ludzkiego życia, zagrażają wolności sumienia i pomijają alternatywne metody leczenia niepłodności.

Sprzeciw wobec ustawy
CZYTAJ DALEJ

Biskup Jacek Kiciński o nabożeństwach majowych

2026-05-02 17:23

ks. Łukasz Romańczuk

Dla wiernych, którzy w sposób szczególny kierują się duchowością maryjną, maj jest czasem intensywnej modlitwy Litanią Loretańską. O tradycji nabożeństw majowych i pogłębianiu osobistej relacji z Maryją opowiada bp Jacek Kiciński CMF.

Podziel się cytatem - podkreśla biskup Jacek, dodając:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję