Reklama

Jasna Góra

Księża motocykliści z pielgrzymką na Jasnej Górze

[ TEMATY ]

ksiądz

motocykliści

Julia A. Lewandowska

Na Jasnej Górze spotkali się dziś duchowni – miłośnicy dwóch kółek. Połączyła ich wspólna pasja i to, że są kapłanami. Od kilku miesięcy w Polsce działa Klub Księży Motocyklistów a należy do niego 70 duchownych. Chcą być z ludźmi nie tylko w kościele, ale i na drogach oraz różnego rodzaju zlotach. Jak powiedział ks. Marcin Bielicki, misją grupy jest niesienie Ewangelii motocyklistom oraz pokazanie, że można to, co przyjemne, łączyć z pożytecznym i Bożym. To głoszenie Ewangelii odbywa się przede wszystkim przez spotkania z ludźmi, którzy najprawdopodobniej na co dzień do księdza nawet by nie podeszli.

- Wspólna, motocyklowa pasja sprawia, że od rozmów bardzo przyziemnych przechodzi się do rozmów bardziej wzniosłych, dotyczących wiary, Boga – podkreślił organizator pielgrzymki księży motocyklistów na Jasną Górę.

Ks. Bielicki przyznał, że ksiądz pojawiając się w „świecie motocyklistów” ma bez wątpienia sposobność, aby dać świadectwo Ewangelii, aby pokazać drogę, którą należy iść w życiu – zaznaczył miłośnik dwóch kołek.

Reklama

Ogólnopolskie spotkanie na Jasnej Górze było okazją do podsumowania i podziękowania Matce Bożej za sezon motocyklowy. Księża zrzeszeni w klubie God’s Guards, czyli Strażnicy Boga podkreślili, że jedną z pierwszych swoich pielgrzymek musieli odbyć przed oblicze Maryi. – W naszych barwach klubowych, w logo znajduje się znak pielgrzyma, muszla św. Jakuba. Chcemy wspólnie pielgrzymować, a skoro pielgrzymować, to jako polscy księża nie sposób byłoby nie odbyć pielgrzymki do tego najważniejszego sanktuarium, jakim jest Jasna Góra – mówi ks. Bielicki.

Po Mszy św. miłośnicy dwóch kółek spotkali się w Kaplicy Różańcowej, gdzie omówili kalendarz przyszłorocznych zlotów i spotkań.

W pielgrzymce wzięło udział ponad 30 księży - motocyklistów. Natomiast w Polsce do klubu należy ok. 70 kapłanów.

Organizatorzy spotkania mają nadzieję, że Klub Księży Motocyklistów rozrośnie się, już w kilku diecezjach powstały czartery, czyli oddziały księży sympatyków jazdy na dwóch kółkach.

2013-11-14 07:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rok temu odszedł ks. Jan Kaczkowski

[ TEMATY ]

ksiądz

Piotr Drzewiecki

Ks. dr Jan Kaczkowski

 Ks. dr Jan Kaczkowski

Rok temu w wieku 38 lat zmarł ks. Jan Kaczkowski, charyzmatyczny duszpasterz, twórca Hospicjum św. o. Pio w Pucku, autor i współautor popularnych książek. Chorował na glejaka - nowotwór ośrodka układu nerwowego. Sam będąc chory pokazywał jak przeżywać chorobę i cierpienie - uczył pogody, humory i dystansu. Polska Filharmonia Kameralna Sopot organizuje 8 kwietnia koncert, podczas którego będzie wspominany ks. Kaczkowski.

Koncert odbędzie się 8 kwietnia o godz. 20.00 w Kościele św. Jerzego w Sopocie. W repertuarze znajdą się m.in. dzieła Georga Friedricha Haendela, Johannesa Brahmsa i Johanna Sebastiana Bachaw w wykonaniu zespołu Filharmonii pod batutą Wojciecha Rajskiego.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: podczas szczytu NATO w Wilnie chcemy uzyskać gwarancje zwiększenia obecności i potencjału infrastruktury militarnej

2023-02-01 13:08

[ TEMATY ]

NATO

mrallen/Fotolia.com

Podczas szczytu NATO w Wilnie chcemy uzyskać gwarancje zwiększenia obecności wojskowej z grup batalionowych do poziomu brygadowego oraz wzmocnienia potencjału infrastruktury militarnej - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda.

Polska para prezydencka Andrzej i Agata Kornhauser-Duda od wtorku przebywają z oficjalną wizytą na Łotwie. W środę prezydent Duda wziął udział w konferencji prasowej wraz z prezydentem Łotwy Egilsem Levitsem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję