Reklama

Aspekty

Pomoc w czasie mrozów

[ TEMATY ]

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

caritaszg.pl

Jeśli jesteś osobą w kryzysie bezdomności lub znasz osobę, która przeżywa taki kryzys zgłoś się do Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej! Oferuje wiele form pomocy, które w znaczny sposób ułatwią życie osobom zagubionym i uzależnionym.


Reklama

Wykaz placówek pomocowych :

Schronisko aktywizujące dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas znajduje się przy ul. Jana z Kolna 10 w Zielonej Górze

Schronisko funkcjonuje zgodnie ze standardami określonymi w rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Placówka zapewnia osobom bezdomnym całodobowe schronienie oraz usługi ukierunkowane na wzmacnianie aktywności społeczno-zawodowej. Mieszkańcy Schroniska zaopatrywani są w całodzienną żywność (śniadania, obiady, kolacje), środki czystości oraz czystą odzież. Działania podejmowane przez specjalistów i terapeutów zatrudnionych w schronisku docelowo prowadzą do usamodzielnienia się podopiecznych, podjęcia pracy zawodowej oraz „Powrotu” do życia w społeczeństwie. Kontakt: tel. 533 329 677

Reklama

Łaźnia i ogrzewalnia Caritas przy ul. Dworcowej 21 w Zielonej Górze (budynek magazynu Caritas)

Dla podopiecznych przygotowano łazienki z toaletą i prysznicem oraz pomieszczenie na ogrzewalnię. Osoby korzystające z łaźni otrzymują na miejscu środki czystości, bieliznę i odzież na zmianę. A w ogrzewalni mogą poczytać czasopisma i książki oraz otrzymać ciepłą herbatę. Z łaźni i ogrzewalni mogą korzystać przede wszystkim osoby bezdomne, ale również w uzasadnionych przypadkach mieszkańcy Zielonej Góry znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej. W prowadzeniu łaźni i ogrzewalni pomagają wolontariusze Caritas. Ogrzewalnia jest czynna 7 dni w tygodniu w sezonie zimowym, tj. 01.10-30.04, od 18.00 do 8.00 rano.

Łaźnia jest czynna cały rok, od poniedziałku do piątku, w godz. 9.30 – 14.30. Kontakt: łaźnia tel. 604 568 980, ogrzewalnia tel. 513 998 697

Magazyny Pomocy Rzeczowej w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp., Nowej Soli

Celem działania naszych magazynów jest pozyskiwanie i prawidłowe przechowywanie pozyskanych darowizn, a następnie ich przekazywanie dla osób potrzebujących w szczególności osobom bezdomnym, którzy potrzebują tego typu wsparcia. Codziennie z naszych magazynów korzysta blisko 50 osób bezdomnych, którzy szczególnie w okresie zimowym potrzebują ciepłej odzieży, obuwia, środków higienicznych oraz środków ochrony osobistej.

Kontakt: Zielona Góra, ul. Dworcowa 21, czynne: pon-pt w godz. 8.00-15.00, tel. 604 568 980 Gorzów Wlkp., ul. Towarowa 6a, czynne: pon-pt w godz. 8.00-15.00, tel. 600 989 128 Nowa Sól, ul. Sienkiewicza 1a, czynne: środa 13.00-16.00, w pozostałe dni po uprzednim kontakcie: tel. 604 569 929

Stołówka dla ubogich i potrzebujących w Zielonej Górze

Przy ul. Bema 32-34 w Zielonej Górze podopieczni otrzymują blisko 200 ciepłych posiłków, co w skali roku daje ilość około 70 000 porcji.

Każdego dnia (poniedziałek- piątek) w godz. 11.30-13.30 wydawany jest ciepły posiłek wraz z porcją chleba. Dodatkowo każdy z podopiecznych otrzymuje prowiant na śniadanie i kolację .a w okresie zimowym dla wszystkich osób, które czekają na odbiór posiłku przygotowana jest gorąca herbata.

Wśród osób korzystających z placówki są podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze, podopieczni Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej podopieczni Noclegowni, seniorzy oraz osoby bezdomne, które zamieszkują na działkach, w parkach, pustostanach i innych miejscach w Zielonej Górze.

Placówka udziela także jednorazowej pomocy w postaci żywności w sytuacjach kryzysowych, osobom, które zgłaszają się po pomoc do Caritas Diecezjalnej.

Kontakt: tel. 600 987 546

Biuro Caritas ul. Bema 32-34 w Zielonej Górze

Od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00 osoby w kryzysie bezdomności oraz wszyscy, którzy potrzebują rożnego rodzaju wsparcia i pomocy mogą zgłaszać się do naszego biura, gdzie otrzymają odpowiednią pomoc oraz zostaną skierowani do placówek, które zajmują się daną sprawą.

Kontakt: tel. 535 44 25 44

2021-02-08 17:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powstaje „Samarytanin”

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 1/2021, str. II

[ TEMATY ]

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Karolina Krasowska

W ostatnim czasie udało się wykonać elewację obiektu

W ostatnim czasie udało się wykonać elewację obiektu

Diecezjalna Caritas pracuje nad inwestycją, mającą na celu kompleksową pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom diecezji.

Diecezjalne Centrum Charytatywne Caritas „Samarytanin”, bo tak nazywa się miejsce, które powstaje przy ul. Kościelnej w Zielonej Górze, ma zaopatrywać podopiecznych Caritas w całościową pomoc, począwszy od ciepłego posiłku, odzieży, środków czystości, po porady dotyczące zatrudnienia, pomocy socjalnej, społecznej, zdrowotnej czy prawnej. W ostatnim czasie, jak mówi ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, udało się wykonać elewację na zewnątrz obiektu.

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęło się diecezjalne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę

2021-09-22 19:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

maturzyści

pielgrzymka maturzystów

Karol Porwich/Niedziela

Pielgrzymką maturzystów diecezji rzeszowskiej na Jasnej Górze rozpoczyna się tegoroczne diecezjalne spotkanie młodych z Matką Bożą Częstochowską.

Przez najbliższe miesiące, jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, do Sanktuarium przybywać będą teraz uczniowie ostatnich klas szkół średnich, by zawierzyć nie tylko egzaminy, ale swoje dalsze wybory i życiową drogę.

CZYTAJ DALEJ

Rozpocznij weekend z Chrystusem

2021-09-22 21:10

Fot. Mężczyźni św. Józefa we Wrocławiu

Jesteś mężczyzną i nie masz pomysłu na dobre rozpoczęcie weekendu? A może chcesz choć na chwilę zapomnieć o trudach mijającego tygodnia?

Z propozycją modlitwy i wielbienia Jezusa przychodzi wspólnota Mężczyźni św. Józefa. Spotkanie rozpocznie się od adoracji, a później Eucharystii. Do uczestników konferencję pt. „Wierzę, więc jestem” skieruje ks. Jakub Bartczak - duszpasterz, raper, autor tekstów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję