Reklama

Niedziela Kielecka

Jakie ferie w czasach pandemii

Jakie ferie w czasach pandemii

2021-01-02 18:51

pixabay

Agnieszka Dziarmaga

Ze względu na epidemię i związane z nią obostrzenia, w województwie świętokrzyskim znacząco zmniejszyła się liczba organizowanych zajęć dla dzieci. Katarzyna Nowacka, świętokrzyski wicekurator oświaty informuje, że obecnie w regionie zgłoszonych jest niespełna 50 półkolonii skierowanych do dzieci z klas I-IV. W ubiegłym roku było ich zarejestrowanych 111. Najwięcej, bo 35 półkolonii, organizuje Miejski Szkolny Ośrodek Sportowy w Kielcach.

Reklama

Półkolonie będą realizowane w 15. szkołach podstawowych, znajdujących się na terenie miasta Kielce. Zgodnie z obostrzeniami, mogą być zorganizowane tylko dla uczniów klas I - IV. Grupy nie mogą liczyć więcej niż 12 osób. W związku z zakazem przemieszczania się, uczniowie nie będą wychodzić poza placówki, na terenie których odbywają się zajęcia. Są one realizowane w formie gier i zabaw. Jeżeli dopisze pogoda, zajęcia będą odbywać się także na boisku szkolnym. Zaplanowano również warsztaty muzyczne, teatralne i plastyczne. Liczba miejsc jest ograniczona. Rodzice, którzy chcą, aby ich dzieci skorzystały z półkolonii, powinni skontaktować się z daną placówką i zapytać o możliwość udziału. Zajęcia są bezpłatne.

Bogatą ofertę przygotował także Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach. Dzieciom proponuje się szereg warsztatów m.in. teatralnych, plastycznych i instrumentalnych. Chętni będą mogli także dowiedzieć się więcej na temat grafiki komputerowej oraz żonglerki. W zajęciach mogą wziąć udział osoby, które są zapisane do tej instytucji.

Podczas pierwszego tygodnia tegorocznych ferii zajęcia dla swoich podopiecznych organizuje również Ognisko-Wychowawcze Caritas w Jędrzejowie. Jak informuje siostra Urszula Limanówka, z powodu trwającej pandemii to nie będą półkolonie, tylko zajęcia opiekuńcze, w których będą mogły wziąć udział tylko podopieczni placówki. 20 dzieci podczas zajęć zostanie podzielonych na trzy grupy.

Reklama

W Chęcinach od 7 stycznia wszyscy chętni będą mogli skorzystać z zajęć online „Kreatywnie zakręceni”. Warsztaty będą prowadzone codziennie. Podczas zajęć będzie można nauczyć się tańczyć, śpiewać, rysować oraz zdobyć informacje o ekologii, czy o sporcie. Zaplanowano także spotkania z teatrem online.

Z kolei Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na wirtualne ferie zimowe. Zapisy już się rozpoczęły. Jednak liczba miejsc jest ograniczona. Odbędą się warsztaty plastyczne, czy muzyczno-ruchowe „Kosmiczna zabawa”, czytanie z nut i wyplatanie „motanek”.Zajęcia będą prowadzone przez komunikator zoom. Ze względu na pandemię w każdych warsztatach może uczestniczyć do 10 osób, w wieku od 7 do 10 lat. Natomiast w przypadku czytania nut od 10 lat wzwyż.

Podczas tegorocznych ferii na zajęcia online zaprasza Dom Kultury w Małogoszczu. Zajęcia przygotowane przez pracowników placówki będą się odbywać na kanałach YouTube i Facebook małogoskiego domu kultury. Zaplanowano m.in.: warsztaty ekologiczne, zajęcia plastyczne, rozwijające kreatywność i warsztaty modelarskie oraz historyczne. Będzie także spektakl „Pinokio” oraz zajęcia fitness i taneczne. Na zakończenie ferii, 16 stycznia zaplanowano XVIII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”, który także odbędzie się online. Do konkursu można się zgłaszać do 7 stycznia.

Ewentualne nieprawidłowości podczas półkolonii można zgłaszać do kuratorium, dzwoniąc pod numer telefonu 512 172 140.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Łódź: koronawirus w klasztorze sióstr karmelitanek bosych

2021-01-15 16:48

[ TEMATY ]

Łódź

karmelitanki

koronawirus

Piotr Lorenc

Siostry podczas uroczystej Eucharystii

Siostry podczas uroczystej Eucharystii

Trzy siostry karmelitanki w klasztorze w Łodzi są hospitalizowane z powodu koronawirusa, a jedna jest w stanie krytycznym - poinformowała przełożona łódzkiego Karmelu s. Maria Weronika od Najświętszego Oblicza. Odebrane wczoraj testy wykazały, że – poza siostrą furtianką - wszystkie siostry zostały zakażone. Obecnie we wspólnocie przebywa 12 zakonnic.

Matka przełożona zapewniła, że siostry, które przebywają w klasztorze są osłabione, ale powoli wracają do zdrowia. - Wiemy, że jesteśmy w Bożych rękach i dziękujemy dobremu Bogu za to, co daje. Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o modlitwę w naszej intencji - powiedziała zakonnica.

CZYTAJ DALEJ

Czy potrzebujemy wyższej akcyzy na nowatorskie wyroby tytoniowe?

2021-01-16 17:50

[ TEMATY ]

akcyza

Adobe Stock

Wyższa akcyza na innowacyjne produkty tytoniowe niekoniecznie musi oznaczać wyższą cenę dla kupujących, może po prostu skutkować niższym zyskiem producentów, o ile zdecydują się ciąć swoje marże – pisze na łamach portalu wgospodarce.pl Piotr Filipczyk.

W cenie 20 sztuk „papierosów do podgrzewania” jest zaledwie 1,8 zł akcyzy, podczas gdy w paczce 20 papierosów tradycyjnych akcyza stanowi ponad 9 zł. Różnica (ponad 7 złotych) zamiast do budżetu trafia do zagranicznych koncernów tytoniowych. Temat ten został poddany analizie w Ministerstwie Sprawiedliwości. Resort Zbigniewa Ziobry proponuje zmienić mechanizm wyliczania akcyzy dla tej rosnącej części rynku. I wskazuje, że w grę wchodzą miliardy złotych – pisze Piotr Filipczyk, dziennikarz portalu wgospodarce.pl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję