Reklama

Niedziela Świdnicka

Przyjęli Ducha na wzór Maryi

W wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, bp Ignacy Dec udzielił sakramentu bierzmowania osobom dorosłym, które z różnych przyczyn nie przystąpiły do tego sakramentu w terminie.

[ TEMATY ]

Świdnica

bp Ignacy Dec

bierzmowanie

ks. Mirosław Benedyk

Do sakramentu bierzmowania przystąpiło kilkoro kandydatów

Do sakramentu bierzmowania przystąpiło kilkoro kandydatów

W katedrze świdnickiej raz na kwartał, w pierwszy poniedziałek marca, czerwca, września i grudnia, udzielany jest sakrament dojrzałości chrześcijańskiej osobom przygotowanym przez swoich proboszczów, które nie mogły w terminie przystąpić do sakramentu w swoje parafii zamieszkania.

Reklama

W skierowanym do bierzmowanych słowie biskup senior podkreślił rolę Ducha św. w życiu Maryi, która była Nim napełniona i nie mając grzechu pierworodnego, jest najcenniejszą cząstką Kościoła, pełna świętości. - Przypomnijmy, że zanim została Matką Boga, gdy jeszcze była dziecięciem, była złączona z Trzecią Osobą Boską. Przyjmujemy Ducha św., aby być podobnymi do Maryi – tłumaczył hierarcha.

Bp Dec zachęcał bierzmowanych, aby pokochali Ducha św. i przypomniał im, że są Jego świątynią. - Otrzymujecie dzisiaj Ducha św. byście swoje serca oczyścili, żebyście sobie przypomnieli, że w waszym wnętrzu duchowym, na być przyjaźń z Bogiem, a to się przejawia w modlitwie, w świętowaniu Eucharystii, w wyznawaniu grzechów i w dobrych uczynkach. Bez Ducha św. nie potrafimy być dziećmi Bożymi – podsumował bp Dec, po czy namaścił czoła kandydatów wypowiadając słowa: „Przyjmij znamię Ducha św.”

2020-12-07 23:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przesłanie bł. Jana Pawła II (1)

Niedziela świdnicka 15/2014

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

bp Ignacy Dec

Grzegorz Gałązka/Michalineum

Kard. Karol Wojtyła jako papież Jan Paweł II stał się przez prawie dwadzieścia siedem lat pierwszym nauczycielem całego Kościoła powszechnego. Jego nauczanie wyrażało się w encyklikach, adhortacjach, listach apostolskich, w homiliach, audiencjach generalnych i prywatnych, w niedzielnych rozważaniach południowych przed modlitwą „Anioł Pański”. Tym, co uwiarygodniało to jego wielkie nauczanie, było świadectwo jego codziennego życia, jako ojca, brata, przyjaciela i pasterza wszystkich. Wybierzmy z przeogromnego skarbca nauczania papieskiego niektóre tylko wskazania - hasła skierowane do wybranych grup wiekowych i społecznych.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Zollner: seksualność wciąż jest tematem tabu

2021-09-20 16:03

[ TEMATY ]

przemoc

nadużycia seksualne

przestępstwa seksualne

Grażyna Kołek

„Choć ciągle jesteśmy w Kościele w Europie Środkowo-Wschodniej w sytuacji mierzenia się z problemem wykorzystywania, to wiele zostało już zrobione, by chronić dzieci i bezbronnych dorosłych” – uważa ks. Hans Zollner, członek Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich. Uczestniczy on w warszawskiej konferencji o ochronie małoletnich w Kościołach Europy Środkowo-Wschodniej.

Wszystkie episkopaty ustanowiły już odpowiednie instytucje odpowiedzialne za pracę w zakresie prewencji i radzenia sobie z przypadkami wykorzystywania, przygotowały też stosowne wytyczne postępowania. Wiele uniwersytetów katolickich ma już w programie studia z zakresu ochrony małoletnich. Konferencja ma za zadanie wskazać, co należy zrobić, by lepiej unikać wykorzystywania w Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję