Reklama

Polska

Pielgrzymi cały czas modlą się i śpiewają na Campus Misericordiae

Na Campus Misericordiae w podkrakowskich Brzegach pielgrzymi przez cały czas modlą się i śpiewają, oczekując na niedzielną Mszę świętą Posłania, która będzie zwieńczeniem Światowych Dni Młodzieży. Wspólnie przyznają, jak wielkie wrażenie wywarły na nich słowa papieża Franciszka, które skierował do nich podczas czuwania.

[ TEMATY ]

30.07

Episkopat.news

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Brzegach przez cały czas młodzi ludzie modlą się, śpiewają i rozmawiają. Pomimo zmęczenia trwa radosne czuwanie. Młodzi ludzie w skupieniu i z różańcami w ręku modlą się, inni czytają modlitwy, a także rozmawiają o słowach papieża Franciszka, które skierował do nich podczas czuwania.

Młodzi w skupieniu wysłuchali także ekumenicznego koncertu „Credo in Misericordiam Dei”. Każda z dwunastu części koncertu poprzedzona była modlitwą, prowadzoną przez młodzież. Teksty zabrzmiały w różnych językach m.in. po angielsku, francusku, portugalsku i włosku.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W kilkunastoosobowej grupie pielgrzymów z Hiszpanii wszyscy są radośni i wesoło śpiewają. Ich opiekun, o. Saulo jest pełen podziwu dla młodych, którzy nie narzekają na zmęczenie. „Nie wiem skąd mają tyle siły. Na co dzień nie zawsze tak tryskają energią” - żartował o. Saulo.

Reklama

„To dla nas piękne przeżycie. To młodzież jest przyszłością Kościoła, to oczywiste. Wielu z młodych jest na Światowych Dniach Młodzieży po raz pierwszy, ale już mówią, że na pewno pojadą na kolejne. Są ciekawi gdzie się odbędą” - mówił.

- Widok ludzi młodych, którzy potrafią i chcą modlić się wspólnie i radować, jest nieprawdopodobny. Bardzo poruszyły mnie słowa papieża podczas czuwania. Mówił bardzo trafnie. W jego słowach odnalazłam wiele własnych zachowań dotyczących tego, aby być aktywnym, aby nie „przesiedzieć” swojego życia na kanapie - mówiła KAI Camila z Australii.

Z kolei Katarzyna, która przyjechała na ŚDM z Katowic, jest pełna podziwu, dla organizatorów wydarzenia. „Wszystko zostało perfekcyjnie przygotowane. Każde wydarzenie, Droga Krzyżowa czy czuwanie były bardzo głębokie, a słowa papieża niosły młodym przesłanie i wskazówki jak żyć, aby być blisko Boga, jak postępować we współczesnym świecie, aby przeżyć swoje życie aktywnie, a nie bezczynnie. Czuje się bardzo umocniona w swojej wierze, Cieszę się, że mogę tu być” - powiedziała.

O godz. 10.00 na Campus Misericordiae rozpocznie się Msza święta Posłania wieńcząca Światowe Dni Młodzieży.

2016-07-30 23:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czuwanie z Ojcem Świętym na Campus Misericordiae

[ TEMATY ]

czuwanie

ŚDM w Krakowie

30.07

Archiwum Urząd Miasta i Gminy w Wieliczce

Sobota 30 lipca. Czuwanie modlitewne, które będzie odbywać się między Krakowem a Wieliczką, na polach już obecnie nazywanych Campus Misericordiae, rozpoczyna szczytowy moment Dni Młodych. Sama nazwa tego miejsca jest bardzo znacząca Pole Miłosierdzia. Nazwa powstała w zamyśle ludzi przygotowujących ten teren na spotkanie młodych. Rozumiejąc sens przesłania tych Dni - Błogosławieni miłosierni - na miejscu refleksji o Miłosierdziu Bożym postawili dom pomocy ludziom w cierpieniu. Pozostanie on jako świadectwo doświadczenia wiary z okresu przygotowania ŚDM Kraków 2016, ale także będzie nieustannie przypominał o sensie tego, co tutaj się dokonało.

Samo czuwanie jest mocno zakorzenione w tradycji chrześcijańskiej. Stanowi nawet jakąś formę życia chrześcijańskiego. Oznaczało ono czas modlitwy, medytacji i śpiewu w oczekiwaniu na wydarzenie zbawcze, co dla nas wierzących oznaczało zawsze celebrację sakramentów świętych, a szczególnie Eucharystii. Ta Eucharystia odbędzie się następnego dnia rano, a całe czuwanie ma prowadzić właśnie do niej.
CZYTAJ DALEJ

Konklawe jest sakramentem

2025-05-07 16:42

[ TEMATY ]

konklawe

Milena Kindziuk

Red

W ten oto sposób, po złożeniu przysięgi przez kardynałów i wypowiedzeniu słynnych słów: "extra omnes" – wszyscy na zewnątrz - kończy się konklawe medialne, a rozpoczyna to prawdziwe, mające wymiar religijny.

Teraz naprawdę nie liczą się już prognozy dziennikarskie, strategie medialne, prezentowane frakcje. Klucz pozostaje jeden – to klucz do Królestwa. A sześć tysięcy dziennikarzy akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej przeobraża się w grono „maluczkich”, którzy muszą zgodzić się na paradoks, że najbardziej medialnego wydarzenia na świecie nie dadzą rady przedstawić w mediach.
CZYTAJ DALEJ

Prokuratura: życie rannego strażnika uniwersyteckiego nie jest zagrożone

2025-05-08 09:57

[ TEMATY ]

Warszawa

zabójstwo

Uniwersytet Warszawski

PAP/Radek Pietruszka

Życie rannego strażnika uniwersyteckiego nie jest zagrożone - poinformowała w czwartek Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Przekazała, że czynności procesowe z podejrzanym o zabójstwo pracowniczki UW zaplanowano w godzinach popołudniowych w Prokuraturze Rejonowej Śródmieście-Północ.

Prokuratura poinformowała też, że godzina konferencji prasowej zostanie podana w czwartek na portalu X nie wcześniej niż o godz. 13.30.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję