Reklama

Niedziela Rzeszowska

Przez cnotę, naukę i pracę

Chociaż wielu z nich jest już członkami seniorami, mają własne rodziny, pracę i obowiązki, ale w sercach na zawsze pozostaną KSM-owiczami.

Niedziela rzeszowska 20/2023, str. I

[ TEMATY ]

KSM

Archiwum KSM

Na jubileuszowym zjeździe zgromadziło się niemal pół tysiąca osób

Na jubileuszowym zjeździe zgromadziło się niemal pół tysiąca osób

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przyjechali na jubileusz 30-lecia KSM z całej diecezji, by razem wspominać i dziękować. Patrzyli z dumą i niedowierzaniem, że to, co własnymi rękoma kiedyś budowali, trwa i ma się dobrze, że młodzież wciąż potrafi pracować i bawić się razem.

Z okazji świętowanego w tym roku 30-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej 22 kwietnia zorganizowano jubileuszowe obchody. Na zaproszenie odpowiedzieli bardzo licznie członkowie, seniorzy i sympatycy, wszyscy, którym KSM jest bliski. W sumie zgromadziło się niemal pół tysiąca osób. Świętowanie rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem bp. Kazimierza Górnego. Kościół św. Rocha w Rzeszowie wypełnił się po brzegi tymi, którzy w szeregach KSM kształtowali się i wychowywali. Piękną liturgię zakończyło odśpiewanie hymnu stowarzyszenia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Po Mszy św. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym odbyła się Gala 30-lecia KSM Diecezji Rzeszowskiej. Nie zabrakło przemówień i świadectw życia, muzyki i wspomnień z ubiegłych lat. Niejedne oczy zaszkliły się, niejeden głos zadrżał. Aby uhonorować tych, którzy poświęcili swój czas i energię w szeregach organizacji, wręczono 16 Orłów KSM – odznaczeń dla osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla stowarzyszenia. Zarząd KSM Diecezji Rzeszowskiej zdmuchnął świeczki na torcie urodzinowym, przyszedł też czas na życzenia z okazji jubileuszu. Składano życzenia dalszych pięknych lat działania i służby, kształtowania młodzieży na odpowiedzialnych, świadomych i odważnych ludzi, łaski i błogosławieństwa Bożego. A po części oficjalnej był czas na zabawę i świętowanie.

Można by się zastanawiać, na czym polega fenomen wspólnoty, która zaprasza młodych ludzi do bezinteresownej pomocy, do postawienia wyżej dobra drugiej osoby nad swoim. Nie byłoby pewnie w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie ogromny kontrast między tym, do czego świat zaprasza młodego człowieka, a tym, co proponuje KSM. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży nie jest martwą tkanką Kościoła, jest żywe, pełne radości i zapału do pracy! Jaką zapłatę otrzyma KSM-owicz? Uśmiech, wsparcie w trudnych chwilach i własny rozwój, wzrost, dojrzałość. Nie tylko w sferach duchowych, ale także w każdej innej dziedzinie życia, bo przez KSM płyną łaski od Boga.

Tego wszystkiego może doświadczyć każdy. Warto zacząć od poznania, czym tak naprawdę jest KSM, a najlepiej zrobić to przez uczestniczenie w wakacyjnym wypoczynku połączonym z rekolekcjami. Turnusy wakacyjne, organizowane od początku istnienia KSM naszej diecezji, odbędą się również w tym roku. Zaproszony jest każdy młody człowiek, który od życia chce czegoś więcej! Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie. GOTÓW!

2023-05-10 08:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowe Prezydium KSM

[ TEMATY ]

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

przewodniczący

Materiał prasowy KSM

Patryk Czech po raz drugi Przewodniczącym Prezydium Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Podczas Ogólnopolskiej Sesji Zarządów Diecezjalnych i Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Porszewicach k. Łodzi wybrano nowe władze XIV kadencji Prezydium Krajowej Rady Stowarzyszenia. Przewodniczącym na kolejną dwuletnią został kadencję Patryk Czech. W sesji uczestniczył bp Marek Solarczyk, delegat Episkopatu Polski ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Grzegorz Ryś w liście do wiernych Archidiecezji Krakowskiej: Nie możemy pozostać obojętni

2026-01-24 16:42

[ TEMATY ]

kard. Ryś

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Kard. Grzegorz Ryś

Kard. Grzegorz Ryś

„Dzisiaj nad ranem dostałem od arcybiskupa kijowsko-halickiego Światosława Szewczuka następującą wiadomość: „Przeżyliśmy kolejną piekielną noc. W Kijowie jest -10. Najbardziej ucierpiał nasz Lewy Brzeg... Walka o życie, ciepło i światło trwa”. (….) Nie możemy pozostać obojętni” - w liście do wiernych napisał kard. Grzegorz Ryś. Decyzją metropolity krakowskiego w Archidiecezji Krakowskiej cała składka z niedzieli, 1 lutego zostanie przeznaczona na pomoc dla Kijowa.

Kraków, dnia 24 stycznia 2026 roku
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: apeluje o zaangażowanie w misję ewangelizacyjną

2026-01-25 11:29

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

„Zaangażujmy się wszyscy - każdy zgodnie z własnym powołaniem i otrzymanymi darami - w wielką misję ewangelizacyjną, która jest zawsze dziełem miłości” - pisze Ojciec Święty w opublikowanym dziś Orędziu na 100 Światowy Dzień Misyjny. Jego hasłem są słowa „Jedno w Chrystusie, zjednoczeni w misji” Jest on obchodzony w trzecią niedzielę października - 18 października.

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO LEONA XIV
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję