Reklama

Aspekty

Służą tam, gdzie żyją

Biskup Tadeusz Lityński wręczył odznaczenia diecezjalne dla wiernych świeckich.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 38/2021, str. I

[ TEMATY ]

medal

Karolina Krasowska

W tym roku wyróżnienie otrzymało 14 osób reprezentujących 8 parafi i

W tym roku wyróżnienie otrzymało 14 osób reprezentujących 8 parafi i

Uroczystość wręczenia medali „Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej” odbyła się 9 września, w rocznicę poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie. – Katedra szczególnie uwrażliwia nas nie tylko na lokalną wspólnotę parafialną, ale ona ma swoje miejsce i zadania wobec wspólnoty diecezjalnej. Pięknie, że przeżyliśmy dziś odznaczenia naszych sióstr i braci, którzy swoim zaangażowaniem i pracą apostolską służą tam, gdzie żyją dla dobra i wzrostu wspólnot parafialnych. Tak jak przed wiekami wielu podjęło się wspólnego trudu wzniesienia tej katedry, tak Bóg powołuje i nas, budowniczych tego wieku, tego aktualnie czasu, aby wznosić w sercach ludzi, których spotykamy, świątynie duchowe, w których Bóg pragnie nie tylko zamieszkać, ale i działać dla ich zbawienia – powiedział w homilii pasterz diecezji.

Reklama

W tym roku wyróżnienie otrzymało 14 osób, reprezentujących 8 parafii. Wśród nich Janina Czyż z parafii Ducha Świętego w Słubicach. – Od 30 lat prowadziłam Caritas, świetlicę dla dzieci, Żywy Różaniec, opiekowałam się również śp. ks. Józefem Zadwornym. Jestem bardzo wzruszona i dziękuję za to piękne wyróżnienie – powiedziała. Z kolei Ireneusz Woźniak dodał: – Dla mnie to po pierwsze wyróżnienie, po drugie to odznaczenie jest dla wszystkich tych, którzy wznosili kościół Ducha Świętego w Słubicach, oraz dla śp. ks. Józefa Zadwornego, który był jego budowniczym. Nie ukrywam, że zawsze zajmowałem się kościołem, od początku, różnie bywało w minionych czasach, ale dzięki Bogu kościół jest, stoi i będzie stał.

Fotogalerię z uroczystości wręczenia odznaczeń diecezjalnych można zobaczyć na stronie: aspekty.niedziela.pl oraz fb, zaś pełną listę odznaczonych w wydaniu z 12 września.

2021-09-13 18:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tarnów: 52 medale dla działaczy katolickich

[ TEMATY ]

medal

Tarnów

Osoby, które od lat angażują się w swoich parafiach dostały diecezjalne medale Dei Regno Servire - Służyć Królestwu Bożemu. W tym roku przyznano 52 odznaczenia.

„Medale nadaje Biskup Tarnowski za zasługi dla diecezji, za aktywny udział w życiu religijnym, duszpasterskim, katechetycznym, kulturalnym ze szczególnym uwzględnieniem działalności charytatywnej” – mówi ks. Robert Kantor, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

CZYTAJ DALEJ

Papieska podróż na Cypr i do Grecji

2021-12-01 07:42

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Franciszek w Grecji i na Cyprze

pixabay

Papież Franciszek

Papież Franciszek

Papież Franciszek wyrusza w czwartek na Cypr i do Grecji. Swą 35. zagraniczną podróż, która potrwa do 6 grudnia, nazwał pielgrzymką do źródeł wiary, ludzkości, kultury i Europy.

To trzecia papieska podróż organizowana w nadzwyczajnych warunkach i przy specjalnych środkach sanitarnych z powodu pandemii, po tegorocznych wizytach w Iraku, na Węgrzech i Słowacji.

CZYTAJ DALEJ

Abp Aupetit do wiernych: dziękuję Bogu i ludziom za miłość w ostatnie dni

2021-12-02 20:40

[ TEMATY ]

Paryż

abp Aupetit

Vatican News

W opublikowanym po swojej rezygnacji do wiernych liście abp Aupetit stwierdził, że mimo ataków medialnych może dziękować Bogu i ludziom za bliskość w trudnych chwilach ostatnich dni. „Złożyłem urząd, by uchronić diecezję przed podziałem, który zawsze budzi podejrzenia i utratę zaufania” – czytamy w liście.

List rozpoczął od słów wypowiedzianych przez Hioba: „Dał Pan i zabrał Pan. Niech będzie imię Pańskie błogosławione!”

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję