Reklama

Głos z Torunia

Koncert w sanktuarium

Niedziela toruńska 27/2019, str. V

[ TEMATY ]

koncert

Renata Czerwińska

Muzyka uwielbienia łączy pokolenia

Muzyka uwielbienia łączy pokolenia

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dojazd autobusem z drugiego końca miasta zajął Paulinie prawie godzinę. Jarek przebył motorem ponad 30 km, by spędzić czas na adoracji Najświętszego Sakramentu – i został na koncercie. Kasia i Jacek wybrali się tam z trójką dzieci i przyjaciółmi ze wspólnoty. „Chcemy spotkać się z ludźmi o podobnym spojrzeniu na świat i posłuchać dobrej muzyki” – mówili.

Koncert „Młodzi w mocy Bożego Ducha” odbył się przy sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu w niedzielę 16 czerwca. Poprzedziły go trzydniowe warsztaty wokalno-instrumentalne prowadzone przez Marzenę i Zbigniewa Małkowiczów z zespołu Lumen oraz Martę Ławską z zespołu TGD.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Niedzielne popołudnie w Porcie Drzewnym to nie tylko czas muzyki i tańca, ale i świadectw. Jako pierwsi swoją wiarą dzielą się muzycy z popularnego wśród młodych zespołu Wyrwani z niewoli, potem przychodzi czas na wypowiedzi młodzieży z duszpasterstwa akademickiego działającego przy toruńskim kościele Ojców Redemptorystów. Wstrząsająca jest opowieść dziewczyny, która od człowieka, któremu zaufała, doświadczała przemocy zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Przełom spowodował Kurs Alfa, odbywający się w parafii. Osobiste spotkanie z Bożą miłością pozwoliło jej uwierzyć, że może żyć inaczej i odzyskać godność. Dziś z radością posługuje we wspólnocie i głosi moc zmartwychwstałego Pana.

Patronat nad wydarzeniem objął bp Wiesław Śmigiel. Przewodniczył on również wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, będącej kulminacyjnym momentem programu. Jaki był odbiór wydarzenia wśród uczestników? „Cudowny koncert”, „Było fantastycznie”, „Jestem zachwycona!”. A chyba najlepszą rekomendację dał pięcioletni Jaś, który jeszcze w kilka dni po wydarzeniu śpiewał koncertowe piosenki.

2019-07-03 08:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wiedeński koncert w hołdzie św. Stanisławowi Kostce

[ TEMATY ]

koncert

Instytut Polski w Wiedniu

9 listopada, w przededniu święta narodowego oraz wspomnienia liturgicznego św. Stanisława Kostki, Instytut Polski w Wiedniu zorganizował w Hofburgkapelle, uroczysty koncert zatytuowany „Święty buntownik. Elżbieta Towarnicka w hołdzie św. Stanisławowi Kostce”.

450 rocznica śmierci św. Stanisława Kostki obchodzona w jubileuszowym roku odzyskania przez Polskę niepodległości były okazją do zorganizowania tego szczególnego wieczoru, który odbył się pod honorowym patronatem Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego, arcybiskupa Wiednia, kard. Christopha Schönborna oraz Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego.
CZYTAJ DALEJ

Kalendarz Adwentowy: Nowy początek!

2025-11-29 08:23

[ TEMATY ]

Kalendarz Adwentowy 2025

MK

Co gdyby znany z dzieciństwa czekoladkowy Kalendarz Adwentowy przenieść w sferę duchową?
Portal niedziela.pl oraz Niezbędnik Katolika na czas Adwentu przygotował specjalny internetowy kalendarz adwentowy.
Kalendarz Adwentowy to cykl rekolekcyjny, w którym każdego dnia, odkrywając kolejne okienko kalendarza, będziecie odkrywać nowe materiały pomocne w duchowym wzroście.
Oprócz tego każdego dnia będzie czekało na Was: słowo dnia, refleksja, wyzwanie i modlitwa.
Całość ubogaci rozważanie ks. Krzysztofa Młotka.
Przeżyjmy ten wyjątkowy czas razem.
Niech to będzie nowy początek!

1 30 listopada 2 1 grudnia 3 2 grudnia 4 3 grudnia 5 4 grudnia 6 5 grudnia 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Promuj akcję na swojej stronie internetowej
CZYTAJ DALEJ

Na straży życia

2025-12-05 04:48

Agnieszka Marek

W KUL odbyła się konferencja naukowo-metodyczna „Wierność Prawdzie i Życiu. W 30. rocznicę ogłoszenia encykliki Evangelium Vitae”, zorganizowana przez Katedrę Pedagogiki Specjalnej KUL oraz Koło Naukowe Studentów Pedagogiki Specjalnej KUL „Tratwa”.

Eucharystii w Kościele Akademickim KUL poprzedzającej konferencję przewodniczył ks. dr hab. Marek Jeziorański, prof. KUL, dyrektor Instytutu Pedagogiki, koncelebrowali ks. dr Łukasz Plata i ks. dr Grzegorz Trąbka, Archidiecezjalny Duszpasterz Rodzin. W homilii ks. Trąbka, nawiązując do historii biblijnego króla Baltazara z Księgi Daniela, podkreślił, że ci, którzy nie szanują prawa Bożego i pysznią się swoją władzą, sprowadzają na siebie upadek i śmierć. Przedstawił też historię Archidiecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin jako środowiska, które zrodziło się jako sprzeciw wobec ustawodawstwa uderzającego w życie i rodzinę. To sztafeta pokoleń – mówił – która nieustannie stoi na straży ludzkiego i promuje cywilizację życia. Ks. Jeziorański, dziękując wszystkim za wspólną modlitwę, podkreślił, że umocnieni duchowym pokarmem mogą nieść światu prawdę o Życiu, które się objawiło i życzył wszystkim owocnych dociekań naukowych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję