Reklama

Wsparcie misji w Rwandzie

Adopcja serca

Niedziela toruńska 48/2002

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Zespole Szkół nr 31 w Toruniu od trzech lat istnieje Szkolne Koło "Caritas", które włączyło się w akcję "Adopcja serca", obejmując opieką dziewczynkę o imieniu Dafroza, poleconą przez polskich misjonarzy pracujących na misji w Musongati w Rwandzie.
8 października naszą szkołę odwiedził pracujący na misji w Musongati o. Eliasz Trybała, pragnąc osobiście podziękować uczniom i nauczycielom za wsparcie duchowe i materialne misji.
Spotkanie odbyło się w podniosłej atmosferze i miało uroczystą oprawę, o co zadbali uczniowie z naszej szkoły i z Zespołu Szkół nr 16, którzy przygotowali specjalny program artystyczny. O. Eliasz przybliżył nam problemy, z jakimi spotykają się misjonarze, oraz opowiedział o sytuacji dzieci w Rwandzie. Dla młodzieży z naszej i z sąsiednich szkół, tj: Zespołów Szkół nr 5, 8 i 16, spotkanie z człowiekiem głębokiej wiary i pokory, który na co dzień przybliża Chrystusa ludziom, którzy Go jeszcze nie znają, było niezapomnianym przeżyciem. Zaproszeni goście włączyli się do "Adopcji serca", a uczniowie przekazali o. Eliaszowi "dary serca" w postaci listów do misjonarzy, kroniki: Szkolnego Koła "Caritas" z Gimnazjum nr 31 i klasy III d ze Szkoły Podstawowej nr 31, zebrane pieniądze z przeznaczeniem dla rodzin adopcyjnych i pamiątkowy piernik toruński. Na zakończenie spotkania wspólnie wykonano pieśń Wiele jest serc przy akompaniamencie o. Macieja, który towarzyszył o. Eliaszowi. O. Eliasz był wzruszony serdecznym przyjęciem przez młodzież, o czym mówił również podczas audycji w Radiu Maryja.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2002-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trzęsienie ziemi w Kolumbii: poważnie uszkodzona katedra Matki Bożej Różańcowej

2026-08-10 20:12

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

Kolumbia

PAP/EPA

Bazylika Metropolitalna pw. Matki Bożej Różańcowej w Manizales została poważnie uszkodzona w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,4, które nawiedziło dziś rano (czasu lokalnego) departament Chocó w Kolumbii. Kościół jest uważany za jeden z najważniejszych budynków w historycznym centrum Manizales, a także jest uznawany za dziedzictwo architektoniczne i kulturowe Kolumbii. W 1951 roku został podniesiony do rangi bazyliki mniejszej przez papieża Piusa XII, a w 1984 roku został ogłoszony pomnikiem narodowym.

Manizales znajduje się w regionie Eje Cafetero (Oś Kawy) i niedaleko epicentrum trzęsienia ziemi. Ojciec Adalberto Lopez, proboszcz powiedział agencji SIR, że „zniszczenia są ogromne; wiele budynków i kościołów zostało uszkodzonych”. W tym jedynym sanktuarium maryjnym w Manizales mieszka jedenastu misjonarzy ze Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia (Consolata).
CZYTAJ DALEJ

Jak rozmawiać o wierze z dorosłymi dziećmi, które przestały chodzić do Kościoła?

2026-08-07 21:15

[ TEMATY ]

Kościół

dziecko

rodzice

UPJPII

Adobe Stock

Są zdania, które w rodzinie bolą bardziej niż kłótnia o pieniądze, wybór studiów czy decyzja o wyjeździe za granicę: nie chodzę już do kościoła”, „nie wierzę tak jak wy”, „Kościół mnie nie przekonuje”, „nie chcę o tym rozmawiać”….

Dla wierzących rodziców takie słowa nie są jedynie informacją o zmianie poglądów, ale dotykają one samego rdzenia religijnego życia: chrztu, modlitwy przy łóżku dziecka, pierwszej komunii, rodzinnych świat, niedzielnej eucharystii, pacierza, krzyża na ścianie czy też w końcu nadziei zbawienia.
CZYTAJ DALEJ

Matka Boża Solidarności przybędzie do Wałbrzycha

2026-08-10 19:34

[ TEMATY ]

Wałbrzych

Matka Boża Solidarności

Jerzy Langer

Jerzy Langer

Matka Boża Solidarności

Matka Boża Solidarności

Obraz, który bł. ks. Jerzy Popiełuszko nazwał Matką Bożą Solidarności, nawiedzi dwa wałbrzyskie kościoły.

W dniach od 14 do 23 sierpnia Wałbrzych będzie gościł obraz Matki Bożej Robotników Solidarności. Wierni będą mogli modlić się przed nim w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz w kolegiacie Świętych Aniołów Stróżów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję