Reklama

Niedziela Kielecka

W modlitwie o jedność

2024-02-07 11:37

TD.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W modlitwie o jedność

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Kielcach przebiegał w tym roku pod hasłem „Będziesz miłował Pana, swego Boga… a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27)”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W historii kieleckich obchodów Tygodnia spotkania odbywały się co roku w różnych wspólnotach, począwszy kościoła seminaryjnego Trójcy Świętej, przez zbór ewangelicki i metodystyczny. W soboty zwykle spotykano się na „wieczerni” w cerkwi św. Mikołaja, a u kapucynów było czuwanie w duchu Taize. Organizowany był także wyjazd do parafii polskokatolickiej. Czasy pandemii, ubywanie wiernych małych wspólnot innych denominacji, konflikty zbrojne itd. znacznie ograniczyły ilość spotkań, choć nie brakuje stałych ich uczestników.

Nabożeństwo ekumeniczne w seminaryjnym kościele (18.01), pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego, rozpoczęło tegoroczne wydarzenia. Przy ołtarzu z biskupem kieleckim modlili się: pastor Damian Szczepańczyk z Kościoła metodystycznego w Kielcach, ks. Felicjan Szymkiewicz – proboszcz parafii Kościoła starokatolickiego w Wierzbicy k. Radomia, ks. prof. dr hab. Przemysław Kantyka – dziekan Wydziału Teologicznego KUL, wykładowca ekumenizmu (WSD Kielce), członek wielu międzynarodowych gremiów zaangażowanych w dialog ekumeniczny.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Leszkiewicz do protestujących rolników: jesteśmy z Wami

2024-02-21 11:52

[ TEMATY ]

rolnictwo

rolnicy

bp Leszek Leszkiewicz

PAP/Adam Warżawa

Rozumiemy Waszą determinację, jesteśmy z Wami, wspieramy modlitwą - m.in. tak delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników bp Leszek Leszkiewicz i duszpasterze rolników zebrani na rekolekcjach w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą wyrażają swoje poparcie dla protestujących rolników w Polsce. - Jest to protest w słusznej sprawie i dotyczy przyszłości naszej Ojczyzny - czytamy w oświadczeniu.

Duszpasterze rolników podkreślają, że uprawiający rolę bardzo często stoją na granicy całkowitego bankructwa i utraty dorobku własnej ciężkiej pracy i wielu pokoleń swoich przodków.

CZYTAJ DALEJ

Matka Teresa: „Wszyscy jesteśmy powołani do czynienia małych rzeczy z wielką miłością”

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Grzegorz Gałązka

Rozważania do Ewangelii Mt 25, 31-46.

Poniedziałek, 19 lutego. Wielki Post

CZYTAJ DALEJ

„Powołany 2": Film trafi do kin 1 marca

2024-02-21 12:44

[ TEMATY ]

„Powołany 2"

PAP/Marcin Obara

Przedpremierowy pokaz filmu

Przedpremierowy pokaz filmu

„Mam nadzieję, że film pokaże ludziom namiastkę tego, co możemy otrzymać w Bogu” - powiedziała Klaudia Tołłoczko, która dzieli się swoim świadectwem w filmie "Powołany 2". Przedpremierowy pokaz w Złotych Tarasach zgromadził wczoraj blisko 800 osób.

Nowy film Jana Sobierajskiego to kontynuacja obrazu, który prawie dwa lata temu miał swoją premierę na YouTube. Teraz powraca na wielkim ekranie. Twórcy wyrażają nadzieję, że trafi do jak najszerszej publiczności. Jakub Dmochowski, odtwórca głównej roli wierzy, że nie będzie to kolejny materiał przekonujący przekonanych, ale dotrze również do osób, którym postawi pytania i skłoni do weryfikacji przekonań.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję