Reklama

Aspekty

Przed nami 32. Światowy Dzień Chorego

W liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes 11 lutego Kościół katolicki po raz 32. będzie obchodził Światowy Dzień Chorego.

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

Światowy Dzień Chorego

bp Paweł Socha

Bp Adrian Put

Karolina Krasowska

Bp Tadeusz Lityński będzie przewodniczył obchodom Światowego Dnia Chorego w parafii pw. Matki Bożej Gromnicznej w Kożuchowie

Bp Tadeusz Lityński będzie przewodniczył obchodom Światowego Dnia Chorego w parafii pw. Matki Bożej Gromnicznej w Kożuchowie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak zauważa rzecznik Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze ks. Andrzej Sapieha, co roku dzień ten stanowi okazję do refleksji nad tajemnicą cierpienia, a także służy uwrażliwieniu wspólnot chrześcijańskich i całego społeczeństwa na sytuację i potrzeby ludzi chorych.

Zobacz także: List pasterza diecezji bp. Tadeusza Lityńskiego na XXXII Światowy Dzień Chorego

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Hasłem tegorocznych obchodów są słowa: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam". Leczyć chorego poprzez leczenie relacji.

Diecezjalne obchody XXXII Światowego Dnia Chorego rozpoczną się w czwartek 8 lutego w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze. O godz. 11.00 odbędzie się tam prezentacja okolicznościowego orędzia papieża Franciszka połączona z debatą na temat troski o zdrowie psychiczne. Natomiast w niedzielę 11 lutego biskupi będą udzielać sakramentu namaszczenia chorych i odwiedzą chorych:

• bp Tadeusz Lityński o godz. 11.15 w parafii pw. Matki Bożej Gromnicznej w Kożuchowie (przed liturgią spotka się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej i odwiedzi niektórych chorych mieszkańców parafii w ich domach);

• bp Adrian Put o godz. 11.00 w kaplicy szpitala powiatowego w Głogowie;

• bp Paweł Socha o godz. 12.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze (przed liturgią odwiedzi pacjentów Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw).

2024-02-05 10:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Komunikat bp. Tadeusza Lityńskiego w związku ze śmiercią Benedykta XVI

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

bp Tadeusz Lityński

diecezja zielonogórsko‑gorzowska

diecezjazg.pl

herb - bp Tadeusz Lityński

herb - bp Tadeusz Lityński

Komunikat bp. Tadeusza Lityńskiego do Duchowieństwa, Osób Konsekrowanych i wszystkich Diecezjan w związku ze śmiercią papieża-seniora Benedykta XVI

Drodzy Bracia w kapłaństwie, Osoby życia konsekrowanego, Drodzy Diecezjanie,
CZYTAJ DALEJ

5 grudnia w Pałacu Prezydenckim odbędzie się szczyt medyczny

2025-11-19 18:23

[ TEMATY ]

Pałac Prezydencki

szczyt medyczny

5 grudnia

Agata Kowalska

5 grudnia w Pałacu Prezydenckim odbędzie się szczyt medyczny – powiedział w środę rzecznik prezydenta Rafał Leśkiewicz. Prezydent Karol Nawrocki będzie chciał rozmawiać o poprawie sytuacji w systemie ochrony zdrowia – dodał.

W środę prezydent Karol Nawrocki spotkał się z prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej Łukaszem Jankowskim.
CZYTAJ DALEJ

„Boże Narodzenie” we współczesnej odsłonie malarskiej!

2025-11-20 08:05

[ TEMATY ]

sztuka

Fundacja Świetego Mikołaja

Premierowa wystawa IV edycji projektu „Namalować katolicyzm od nowa”

Ponad dwadzieścia współczesnych przedstawień Bożego Narodzenia można oglądać w podziemiach katedry św. Floriana na warszawskiej Pradze. Na wystawie obrazy Jarosława Modzelewskiego, Ignacego Czwartosa, Jacka Dłużewskiego, Wojciecha Głogowskiego, Jacka Hajnosa OP, Krzysztofa Klimka, Bogny Podbielskiej, Beaty Stankiewicz, Grzegorza Wnęka oraz przedstawicielki młodego pokolenia artystów – Karoliny Żądło. W czasie trwania ekspozycji (do 15 stycznia 2026 r.) liczne wydarzenia towarzyszące, takie jak konferencja o sztuce sakralnej, dyskusje, wykłady i oprowadzania kuratorskie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję