Reklama

Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji w Łodzi

Przy parafii pw. Świętych Piotra i Pawła w Łodzi, ul. Nawrot 104, powstaje Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji przez Internet, które kierować będzie wydawaniem Międzynarodowego Serwisu Ewangelizacyjnego, przygotowywanego w 24 wersjach językowych.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Serwis jest przeglądem najciekawszych tekstów z wydawnictw katolickich.
Do tworzenia serwisu włączyło się już ponad 300 osób z całego świata, w tym ponad 280 tłumaczy. Bezpłatnie udostępniło teksty ponad 20 największych wydawnictw katolickich. Obecnie grupa informatyków tworzy system internetowy do przetwarzania tekstów we wszystkich językach. Rozpoczęliśmy też tworzenie oddziałów serwisu w innych krajach.
Pragniemy włączyć do tego dzieła księży, katechetów, młodzież z łódzkich szkół, studentów i osoby starsze.
Z biegiem czasu do Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji przyjmować będziemy osoby z innych krajów, które kierować będą wydawaniem serwisu w swoim języku ojczystym.
Planujemy zaangażować do pracy w centrum ponad 150 osób. Przygotowujemy ok. 30 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu.
Serwis "Gazeta Religijna" wydawany jest za zgodą Kurii Archidiecezji Łódzkiej. Asystentem kościelnym jest ks. dr Marek Stępniak. Działamy pod patronatem Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej.
Z uwagi na wielkość zadania, poszukujemy osób, które chciałyby się czynnie włączyć do tworzenia tego Międzynarodowego Centrum. Obecnie potrzebujemy:
- ludzi z talentem organizacyjnym,
- menadżerów,
- informatyków,
- plastyków,
- uczniów szkół średnich i studentów,
- osoby dysponujące wolnym czasem.
Bardzo prosimy o powiadomienie bliskich i znajomych o tej inicjatywie. Zgłoszenia prosimy kierować do redaktora naczelnego serwisu Andrzeja Świętochowskiego, tel. (42) 643-20-62 po godz. 19.00.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2002-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nagłówki premiera

2025-12-17 07:37

[ TEMATY ]

Samuel Pereira

Materiały własne autora

Samuel Pereira

Samuel Pereira

Kiedyś mówiło się, że politykę robi się faktami, a emocje są tylko opakowaniem. Dziś bywa odwrotnie: opakowanie staje się treścią, a fakt ma się dopasować. Najlepszy dowód? Premier państwa, człowiek z gabinetem doradców, PR-owców i analityków, publicznie komunikuje obywatelom, że swoje oskarżenia wobec prezydenta buduje… na nagłówkach. Nie na stenogramie, nie na pełnym cytacie, nie na kontekście rozmowy – tylko na tym, co „poszło” w obieg.

A zarzuty padły poważne:„Prezydent Nawrocki oznajmił właśnie, że bliżej mu do rusofila i antysemity Brauna niż do mnie. Nigdy w to nie wątpiłem. A od dziś przynajmniej nikt nie może udawać, że jest inaczej” – zatweetował szef rządu, a pod jego wpisem internauci dopisali informację kontekstową w dwóch zdaniach: „premier Donald Tusk skłamał. W wywiadzie dla WP nic takiego z ust prezydenta Karola Nawrockiego nie padło”.
CZYTAJ DALEJ

Dlaczego człowiek tak bardzo boi się Boga?

2025-12-17 08:49

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Adobe Stock

Nie bój się – mówi do Józefa anioł Pański. Z podobnym wezwaniem zwracał się wcześniej do Maryi. Nie bój się, Maryjo – mówił, zwiastując Jej, że została wybrana, by stać się Matką Jezusa Chrystusa.

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto Anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów». A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: «Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel», to znaczy Bóg z nami. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił Anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV na liście najlepiej ubranych osobowości

2025-12-17 20:38

[ TEMATY ]

ranking

Leon XIV

Vaican Media

Świat mody rzadko spogląda w stronę Watykanu, jednak w tym roku zauważony i doceniony został styl nowego papieża. New York Times docenił elegancję Leona XIV i umieścił go w gronie najlepiej ubranych osób na świecie. - Lubi być zadbany, a dzięki niemu księża odkrywają tradycyjny strój - wyznał papieski krawiec.

Papież z Ameryki, podobnie jak gwiazdy Hollywood, znalazł się w modowym gronie wraz z supermodelką Kendall Jenner, piosenkarką Rihanną, aktorką Cate Blanchett, czy prezydentową Michelle Obama. - Trochę się do tego przyczyniłem - powiedział 88-letni Raniero Macinelli, który w swoim zakładzie krawieckim przygotował pierwszy strój, który nowy papież ubrał tuż po swym wyborze, i w którym po raz pierwszy pokazał się światu. „New York Times” zauważył, że to pierwsze publiczne wystąpienie zdefiniowało „wizualną tożsamość pontyfikatu”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję