W poznańskiej katedrze 11 grudnia odbyła się kolejna prezentacja Verba Sacra, która tym razem miała charakter swoistych rekolekcji adwentowych. Maria Rybarczyk, aktorka Teatru Nowego w Poznaniu, przeczytała fragmenty tekstów bł. Natalii Tułasiewicz i bł. siostry Sancji.
Przybliżenie sylwetek dwóch błogosławionych z Poznania przez prof. dr hab. Barbarę Judkowiak i dr Patrycję Tomczak z UAM pozwoliło zgromadzonym uchwycić najbardziej istotne idee płynące z głębi prezentowanych tekstów.
Słowa o Bożej miłości wygłoszone prosto oraz serdecznie wybrzmiewały w bazylice archikatedralnej, a swoją pełnię osiągnęły w pięknych i pokornych pieśniach chóru „Pro Musica” z Obornik, którym dyrygował Józef Czypek. Teksty błogosławionych w połączeniu z pięknymi słowami owych pieśni stały się modlitwą, a zarazem lekcją podnoszącą słuchaczy na duchu w trudach codzienności. Obie błogosławione poznanianki pokazały swoim życiem, że każdy z nas jest powołany do świętości. Zobowiązały również do bezustannej pracy nad sobą samym: „Pamiętajmy, że kolor biały jest barwą najbardziej brudzącą się i najmniejsza plamka na niej jest widoczna” (bł. s. Sancja).
W ramach środków ostrożności w południowej Hiszpanii ewakuowano ponad 3 tys. osób z powodu „wyjątkowych” opadów deszczu, spodziewanych w środę - poinformowała agencja AFP, powołując się na służby ratunkowe. Ewakuacje przeprowadzono w regionie Andaluzji, szczególnie w prowincjach Kadyks, Jaen i Malaga
Części południowej Hiszpanii i kilka regionów Portugalii są objęte ostrzeżeniami pogodowymi z powodu spodziewanych w środę ulewnych opadów deszczu. Władze obawiają się znacznych szkód materialnych.
Nawet najgłębsze podziały można leczyć poprzez konkretne działania, jeśli wybiera się drogę solidarności, zamiast obojętności – wskazał Leon XIV w orędziu z okazji Światowego Dnia Braterstwa Ludzkiego i wręczenia Nagrody Zayeda za Braterstwo Ludzkie.
Gala Nagrody Zayeda, wręczanej za postawy ludzkiego braterstwa, zaplanowana została na 4 lutego wieczorem w Abu Zabi. Papież przesłał uczestnikom specjalne orędzie, w którym podkreślił, jak ważne w dzisiejszych czasach jest pielęgnowanie braterskiej postawy w świecie.
Raimund Beisteiner, 59-letni ksiądz i wieloletni przywódca Legionu Maryi, stracił przytomność i zmarł po udzieleniu Komunii Świętej.
Ksiądz w Dolnej Austrii zmarł nagle podczas niedzielnej Mszy św. Jak poinformowała archidiecezja wiedeńska, 59-letni Raimund Beisteiner, zasłabł wkrótce po udzieleniu Komunii Świętej w swojej parafii w Wiesmath (dzielnica Wiener Neustadt) i zmarł w kościele pomimo natychmiastowej pomocy medycznej.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.