Reklama

Serwis kościelny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zamość

1 listopada bp Jan Śrutwa odprawił uroczystą Mszę św. na cmentarzu komunalnym. Na cmentarzu parafialnym w Zamościu odbyła się Msza św. pod przewodnictwem bp. Mariusza Leszczyńskiego.

"O mój rozmarynie..." - to hasło towarzyszące wieczornicy zorganizowanej 8 listopada ku czci Święta Niepodległości w Osiedlowym Domu Kultury "Okrąglak". Program artystyczny zaprezentowały zespoły działające przy Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego: Koło Zabaw Teatralnych "Figielek" i Studio Piosenki Autorskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wieczór autorski twórców pochodzących z Zamojszczyzny miał miejsce 9 listopada w Zamojskm Domu Kultury. Urszula Kozioł i Marcin Sendecki prezentowali swoje utwory.

Zamość - Jasna Góra

Pod hasłem "Bóg bogaty w miłosierdzie" w dniach 9 i 10 listopada odbyła się XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę. W pielgrzymce uczestniczyli byli i obecni pracownicy PKP z terenu Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej pod przewodnictwem Diecezjalnego Duszpasterza Kolejarzy ks. Zdzisława Ciżmińskiego.

Zwierzyniec

Z udziałem bp. Jana Śrutwy 2 listopada w Zwierzyńcu miała miejsce uroczystość poświęcenia kaplicy zakonnej Sióstr Służek. Aktu poświęcenia kaplicy dokonał Ksiądz Biskup.

Lubaczów

3 listopada w intencji zmarłych księży kanoników kapituły konkatedralnej lubaczowskiej została odprawiona Msza św.

Reklama

W dniach 1 i 2 listopada na cmentarzu parafialnym prowadzono kwesty na rzecz odbudowy zabytkowych nagrobków. Kwestę zorganizował Społeczny Komitet Opieki nad Cmentarzem w Lubaczowie.

Trzęsiny

Uroczystości jubileuszowe z okazji 100-lecia istnienia świątyni, 100. rocznicy urodzin ks. Zygmunta Pisarskiego, ówczesnego proboszcza parafii i 80-lecia powstania parafii katolickiej w Trzęsinach odbyły się 3 listopada.
W programie jubileuszu były m.in. koncert parafialnego zespołu młodzieżowego, wystąpienia historyczne, uroczysta Msza św. dziękczynna, którą odprawił bp Mariusz Leszczyński. W trakcie Mszy św. Ksiądz Biskup poświęcił portret bł. ks. Pisarskiego.

Tyszowce

6 listopada w kościele parafialnym miał miejsce odpust ku czci św. Leonarda.

Tomaszów Lubelski

W Gimnazjum nr 1 w Tomaszowie Lubelskim nastąpiło podsumowanie projektu edukacyjnego pod hasłem "Dni Ziemi Tomaszowskiej". Uczniowie przygotowywali plan wycieczki prezentującej "Małe Ojczyzny". Opracowania miały formę albumów, plansz, materiałów i prezentacji multimedialnych.
W trakcie spotkania, które odbyło się 25 października autorom najciekawszych opracowań wręczono nagrody. Gośćmi spotkania byli: kierownik zespołu "Roztocze" Stanisława Kowalska, Joanna Zętar z "Ośrodka Brama Grodzka - Teatr NN" z Lublina oraz gospodarz zagrody regionalnej w Guciowie Stanisław Jachymek.

Hrubieszów

Inauguracja "Jesieni Plastycznej - Hrubieszów 2002" miała miejsce 8 listopada w Hrubieszowskim Domu Kultury. W programie inauguracji znalazły się m.in. otwarcie wystawy pt. "Najciekawsza praca roku 2002" oraz wystawy dokumentującej "XXIV Plener Malarski - Dubienka 2002". Grupa teatralna "Acrimonium" z HDK zaprezentowała spektakl słowno-muzyczny pt. "Kilka słów z życia Agnieszki Osieckiej". Imprezie towarzyszył doroczny konkurs na "Najciekawszą Pracę Roku".
W 26. edycji "Jesieni Plastycznej" uczestniczyło 40 plastyków z terenu województwa lubelskiego. "Jesień Plastyczna - Hrubieszów 2002" potrwa do 10 grudnia.

2002-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA/ Policja: fałszywe zawiadomienie o bombie w domu brata papieża Leona XIV

2026-04-16 18:25

[ TEMATY ]

Stany Zjednoczone

Papież Leon XIV

Adobe Stock

Policja w amerykańskim stanie Illinois potwierdziła, że w środę wieczorem zgłoszono zawiadomienie o bombie w domu brata papieża Leona XIV, ale po przeprowadzeniu kontroli ustalono, że zgłoszenie było bezpodstawne - poinformował w czwartek portal The Hill.

Komenda policji w New Lenox wydała oświadczenie, w którym potwierdziła fakt zgłoszenia zagrożenia. Poinformowała też, że po przeszukaniach, do których użyto psów tropiących, ewakuowani mieszkańcy tego oraz sąsiednich domów mogli wrócić do domu i nikt nie ucierpiał wskutek incydentu.
CZYTAJ DALEJ

Świadek nadziei w czasach ciemności – pamięć o Benedykcie XVI

2026-04-17 07:20

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Vatican Media

W Bazylice Watykańskiej 16 kwietnia odprawiono uroczystą Mszę św. z okazji 99. rocznicy urodzin Josepha Ratzingera, papieża Benedykta XVI. Liturgii przewodniczył oraz homilię wygłosił prefekt Dykasterii ds. Popierania Jedności Chrześcijan, kard. Kurt Koch. Obchody rocznicy urodzin następcy św. Jana Pawła II stały się wyjątkową okazją do refleksji nad sensem życia jako daru oraz nad chrześcijańskim powołaniem do dawania świadectwa wiary.

Joseph Ratzinger urodził się 16 kwietnia 1927 roku, w Wielką Sobotę. Jak przypomniał kard. Koch, jest to dzień o głębokiej wymowie teologicznej. Z jednej strony jest to czas ciszy Boga i doświadczenia Jego ukrycia w historii człowieka, doświadczenia, które szczególnie mocno naznaczyło pokolenie żyjące w cieniu wojen światowych, totalitaryzmów i dramatów XX wieku.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV odwiedził chorych w szpitalu św. Pawła

2026-04-17 15:26

[ TEMATY ]

podróż apostolska

Leon XIV

Leon XIV w Afryce

Vatican Media

W trzecim dniu pobytu w Kamerunie Leon XIV nawiedził chorych w szpitalu św. Pawła w dzielnicy Nylon w Duali. Placówka ta od ponad 50 lat służy najbardziej potrzebującym, będąc ważnym miejscem opieki i solidarności.

Centralnym punktem wizyty było spotkanie Ojca Świętego z pacjentami. Był to czas modlitwy, słuchania i błogosławieństwa. Prywatna wizyta Papieża, bez udziału kamer, miała przede wszystkim wymiar duchowy, stając się znakiem nadziei dla chorych i ich rodzin.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję