Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Cudowny” premier

Donald Tusk ruszył w Polskę, aby oświecić swym blaskiem ludność z mniejszych miejscowości. Nareszcie. To był ten obiecany cud. Ludziom od razu zaczęło się żyć lepiej.

Brzemię na barkach

W drodze Donald Tusk przede wszystkim słucha, jakie są ludzkie problemy. Żeby się nam tylko nie rozchorował od tego brzemienia, który mu ludziska złożą na barki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Strach przed władzą

Chodzą słuchy, że nikt nie chce tak naprawdę wygrać zbliżających się wyborów, wszystko ze strachu przed kryzysem, który czeka za drzwiami. Może Putin pośle nam jakiegoś namiestnika?

„Subtelny” satanista

Prezesowi TVP podoba się satanista występujący w zarządzanej przez niego telewizji publicznej. Ujęła go „subtelność” Nergala.

(pr)

2011-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tragiczna śmierć proboszcza w drodze na wizytę duszpasterską

2026-02-08 11:21

[ TEMATY ]

śmierć

kapłan

wypadek

Sołectwo Barcikowo/FB

W wyniku wypadku drogowego w sobotę śmierć poniósł ks. Mirosław Pękała, wieloletni proboszcz parafii Św. Katarzyny i Św. Anny w Cerkiewniku (archidiecezja warmińska). Duchowny miał 67 lat.

Do zdarzenia doszło około godz. 12.30 na drodze krajowej nr 51 w okolicach Cerkiewnika. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji w Olsztynie, prowadzonej pod nadzorem prokuratury, samochód osobowy kierowany przez 67-latka, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Volvo. Siła uderzenia w bok pojazdu była znaczna - obaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitala.
CZYTAJ DALEJ

Kalisz: powołano zespół pomocowy dla kapłanów znajdujących się w kryzysie

2026-02-09 12:50

[ TEMATY ]

duchowieństwo

Kalisz

Karol Porwich/Niedziela

W diecezji kaliskiej powołano zespół pomocowy dla kapłanów, gdzie wsparcia mogą szukać księża przeżywający problemy natury duchowej, emocjonalnej, zdrowotnej czy związanej z uzależnieniami. Koordynatorem zespołu jest ks. Krzysztof Raj.

– Zespół ma służyć dyskretną, życzliwą i profesjonalną pomocą. Chodzi przede wszystkim o rozmowę, towarzyszenie, konsultacje ze specjalistami oraz pomoc w odnalezieniu właściwej drogi wyjścia z kryzysu. Wszystko odbywać się będzie w duchu braterstwa, z poszanowaniem godności i pełnej poufności – mówi biskup kaliski Damian Bryl.
CZYTAJ DALEJ

Papież Leon XIV otrzyma zaproszenie do Azerbejdżanu

2026-02-10 15:32

[ TEMATY ]

Azerbejdżan

zaproszenie

Papież Leon XIV

PAP

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Leon XIV otrzyma oficjalne zaproszenie do Azerbejdżanu. Zapowiedź taka padła podczas wczorajszej wizyty delegacji zwierzchników religijnych tego kraju w Watykanie. Spotkali się tam z papieżem, a także m.in z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinem i prefektem Dykasterii ds. Kościołów Wschodnich kard. Claudiem Gugerottim.

Ambasada Azerbejdżanu przy Stolicy Apostolskiej poinformowała po zakończeniu wizyty, że ukazała ona, iż dialog między Azerbejdżanem i Stolicą Apostolską jest „ożywiony i pogłębiony”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję