Reklama

Aspekty

Charytatywne jasełka w Sulechowie

Koło Misyjne przy parafii pw. św. Stanisława Kostki w Sulechowie zorganizowało wczoraj charytatywne jasełka.

[ TEMATY ]

koło misyjne

jasełka

sulechów

Gmina Sulechów

Przedstawienie jasełkowe pt. „4 Król w Poszukiwaniu Sensu Życia” odbyło się 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego w sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury

Przedstawienie jasełkowe pt. „4 Król w Poszukiwaniu Sensu Życia” odbyło się 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego w sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przedstawienie jasełkowe pt. „4 Król w Poszukiwaniu Sensu Życia” w reżyserii Krystyny Zamolskiej odbyło się 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego w sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury. W programie, oprócz spektaklu, były licytacje, kiermasz, loteria fantowa oraz koncert kolęd. Dochód z jasełek zostanie przekazany na cele misyjne i charytatywne: pomoc dzieciom z sierocińca w Isiolo w Kenii, ciężko chorej sulechowiance Beacie Walkowiak oraz mieszkającemu w Świebodzinie szesnastoletniemu Bartkowi Goleckiemu, chorującemu na GVHD.

Wśród zaproszonych gości na widowni zasiedli m.in. bp Paweł Socha, który na chwilę przed występem został poproszony na scenę, gdzie otrzymał okolicznościowe kwiaty oraz życzenia z okazji jubileuszu 49. rocznicy święceń biskupich, które przyjął 26 grudnia 1973 roku w katedrze gorzowskiej z rąk kardynała Karola Wojtyły.

Koło Misyjne zostało założone przy parafii św. Stanisława Kostki w Sulechowie pod koniec grudnia 2012 roku. W zespole działa wielu wolontariuszy, w tym liczna grupa dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Kusocińskiego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-01-07 11:57

Oceń: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tydzień misyjny w Opatowie

Niedziela sandomierska 47/2012, str. 6

[ TEMATY ]

misje

koło misyjne

Archiwum parafii

Mali przyjaciele misji wraz z ks. Danielem

Mali przyjaciele misji wraz z ks. Danielem
Dzieci z koła misyjnego, działającego przy parafii św. Marcina w Opatowie, szczególnie aktywnie przeżyły tydzień misyjny. Rozpoczęły go przygotowaniem oprawy Mszy św., inaugurującej Tydzień Misyjny. Podczas Eucharystii modliły się w intencjach misji ubrane w piękne stroje w kolorach misyjnych. Dużym powodzeniem cieszyła się akcja rozprowadzania różańców misyjnych, z której dobrowolne ofiary zostały przekazane potem na cele misyjne.
CZYTAJ DALEJ

Na świecie przybywa wiernych, ubywa kapłanów

2025-10-18 08:02

[ TEMATY ]

księża

wierni

Karol Porwich/Niedziela

Liczba katolików na świecie wynosi 1 405 454 000 osób, co oznacza wzrost o 15 881 000 katolików w porównaniu z rokiem poprzednim. Informację tę podała agencja Fides w najnowszym roczniku statystycznym Kościoła, opublikowanym z okazji Światowego Dnia Misyjnego.

Wzrost liczby katolików dotyczy wszystkich pięciu kontynentów, w tym Europy, gdzie odwrócił się trend spadkowy odnotowany w poprzednim badaniu, kiedy to w 2022 r. odnotowano spadek liczby katolików w porównaniu z 2021 r. Podobnie jak w poprzednich latach, wzrost liczby katolików jest najbardziej widoczny w Afryce (+8 309 000) i Ameryce (+5 668 000). Kolejne miejsca zajmują Azja (+954 000), Europa (+740 000) i Oceania (+210 000). Odsetek katolików w światowej populacji nieznacznie wzrósł (+0,1) w porównaniu z rokiem poprzednim i wynosi 17,8 proc..
CZYTAJ DALEJ

Nagroda Świętego Jana Pawła II dla Abp Mourada

2025-10-18 18:01

[ TEMATY ]

Abp Mourad

Vatican Media

Dialog międzyreligijny i międzykulturowy nie są opcją, lecz życiową koniecznością naszych czasów, zwłaszcza dla naszego kraju, Syrii, rozdzieranej przez wojnę - powiedział abp Jacques Mourad, syryjskokatolicki metropolita Homs w Syrii, który w Sali Królewskiej Pałacu Apostolskiego odebrał Nagrodę Świętego Jana Pawła II, przyznaną przez Watykańską Fundację Jana Pawła II.

Był porwany przez terrorystów z ISIS, torturowany, żądano od niego wyrzeczenia się wiary i zainscenizowano jego egzekucję. Mimo pięciomiesięcznej niewoli i prześladowań ksiądz Jacques Mourad nie wyrzekł się Chrystusa, a po uwolnieniu, już jako arcybiskup syryjskiego Homs, stał się apostołem pojednania. W sobotę 18 października w Pałacu Apostolskim w Watykanie odebrał odebrał z rąk ks. Pawła Ptasznika, prezesa Watykańskiej Fundacji Jana Pawła II, nagrodę „Premio San Giovanni Paolo II", która została ustanowiona w celu promowania wiedzy na temat myśli i działalności św. Jana Pawła II oraz jego wpływu na życie Kościoła.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję