Reklama

Franciszek

Argentyńscy piłkarze niskiego wzrostu odwiedzili Papieża

Papież spotkał się z argentyńską reprezentacją osób niskiego wzrostu w piłce nożnej. W tym tygodniu wygrała ona mistrzostwa Europy, rywalizując z drużynami z Anglii, Niemiec, Francji i Hiszpanii. „Naszym celem jest promocja cierpiących na niskorosłość poprzez różnorodne turnieje, zwłaszcza te na poziomie światowym” – powiedział Facundo Rojas, kapitan drużyny.

[ TEMATY ]

Argentyna

piłkarze

papież Franciszek

PAP/FABIO FRUSTACI

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dla tej grupy sport stanowi środek do zwrócenia uwagi na problemy, z jakimi zmagają się osoby dotknięte niedoborem wzrostu. Służy on także integracji owego środowiska. Zawodnicy pragną tworzyć kulturę szacunku, solidarności i miłości.

„Ożywia ich wiara, pokazując im, że nie są sami”, co podkreślił podczas spotkania z Papieżem kapitan drużyny. Wspomniał także drogę, jaką już przemierzyli: „niosąc na naszych barkach to marzenie, szukaliśmy w miastach, wsiach i małych, zapomnianych przysiółkach ludzi, którzy odważyliby się dołączyć do nas i współtworzyć piłkę nożną osób niskiego wzrostu” - stwierdził Rojas.

„Aż do tej pory trudno uwierzyć, że Papież nas przyjął po tak długim czasie. Mogliśmy porozmawiać z nim, podzielić się naszymi historiami i naszymi pragnieniami na przyszłość. Opowiedzieliśmy także o walce, jaką toczymy, będąc niskiego wzrostu, oraz o roli piłki nożnej, która umożliwia nam przekroczyć granice i spotykać się na poziomie światowym" - powiedział piłkarz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-10-28 16:19

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Argentyna: biskupi ubolewają po decyzji parlamentu legalizującej aborcję

[ TEMATY ]

aborcja

Argentyna

Ból z powodu zatwierdzenia przez parlament bezkarności aborcji oraz zapomnienia i wykluczenia niewinnych winien przeobrazić się w siłę i nadzieję, aby nadal walczyć o godność całego życia ludzkiego. Taki pogląd wyrazili biskupi argentyńscy po wydaniu 14 czerwca przez Izbę Deputowanych Narodu zgody na depenalizację przerywania ciąży. Nastąpiło to, mimo gorących apeli episkopatu i obrońców życia w Argentynie o niepodejmowanie takich decyzji. Teraz przyjętą ustawą zajmie się Senat.

W oświadczeniu, zatytułowanym "Całe życie ma wartość" z datą 14 czerwca, Komisje episkopatu - Wykonawcza oraz ds. Świeckich i Rodziny wyraziły ból z tego powodu, dodając jednak, że należy go przemienić "w siłę i nadzieję, aby nadal walczyć o godność całego życia ludzkiego". Zapewniono, że biskupi nadal popierają ideę dialogu w dalszej debacie prawnej.
CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja Krakowska od kwietnia płaci miastu Kraków za użytkowanie kościoła

2025-04-05 10:52

[ TEMATY ]

Kraków

pl.wikipedia.org

Miasto Kraków przekazało Archidiecezji Krakowskiej kościół św. Łazarza przy ul. Kopernika w odpłatne użytkowanie. Od kwietnia strona kościelna będzie płacić czynsz w wysokości blisko 15 tysięcy złotych, a także pokrywać koszty mediów.

Zabytkowy, XVII-wieczny kościół św. Łazarza (pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny) mieszczący się przy ul. Kopernika 19 przez ostatnie lata pełnił funkcję posługi duchowej dla pacjentów okolicznych klinik szpitalnych i ich bliskich, nie był kościołem parafialnym. W 2019 roku stał się własnością Agencji Rozwoju Miasta Krakowa.
CZYTAJ DALEJ

Papież zapewnia o modlitwie za chorych, dotkniętych kataklizmami, apeluje o pokój

2025-04-06 12:28

[ TEMATY ]

Anioł Pański

papież Franciszek

PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

O swej modlitwie za chorych i cierpiących a także za pracowników służby zdrowia zapewnił Ojciec Święty w opublikowanym przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej przesłaniu przed modlitwą „Anioł Pański”. Franciszek zaapelował także o pokój, tam gdzie toczone są wojny.

Ewangelia tej piątej niedzieli Wielkiego Postu przedstawia nam historię kobiety przyłapanej na cudzołóstwie (J 8, 1-11). Podczas gdy uczeni w Piśmie i faryzeusze chcą ją ukamienować, Jezus przywraca tej kobiecie utracone piękno: ona upadła w proch ziemi, a Jezus, na tym prochu, kreśli dla niej swym palcem nową historię - to „palec Boży”, który zbawia swoje dzieci (por. Wj 8, 15) i uwalnia je od zła (por. Łk 11, 20).
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję