Parafia Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Dąbrowie Górniczej ul. Wojska Polskiego 50 31 maja 2008 r.
W Festiwalu mogą wziąć udział soliści, zespoły wokalno-instrumentalne oraz schole. Przegląd odbywa się w dwóch kategoriach: wykonawców indywidualnych i zespołów lub scholi, w trzech grupach wiekowych: do 9 lat, do 14 oraz do 19. Każdy z wykonawców - zespół lub schola - przygotowuje dwa utwory: piosenkę religijną i pieśń maryjną. Czas prezentacji nie może przekraczać 10 minut. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody. Spośród zdobywców pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach Jury wyłoni zdobywcę Pucharu Przechodniego.
Szczegółowe informacje o II Dąbrowskim Festiwalu Piosenki Maryjnej „Totus Tuus”, ogólne zasady oceny występów oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie: www.niedziela.pl Zgłoszenia wraz z nagraniem prosimy przesłać pod adresem: ks. Zbigniew Porębski, ul. Wojska Polskiego 50, 41- 300 Dąbrowa Górnicza, tel. 0-501-21-77-07 lub Janina Drożdż, jadro100@interia.pl, tel. 0-608-68-47-47. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2008 r.
O ile o samej Katanii może wiemy niewiele, to już o jej patronce, św. Agacie, z pewnością nie raz słyszeliśmy. W Polsce czczona jest głównie jako święta chroniąca od pożarów, na Sycylii urasta do rangi bohaterki i głównej patronki Katanii. To na jej cześć miasto obchodzi kilkudniową uroczystość na wzór karnawału, a dla upamiętnienia jej męczeńskiej śmierci pieczone są tradycyjne biszkoptowe ciastka o osobliwym kształcie.
TEKST POCHODZI Z ARCHIWALNEGO "GŁOSU OJCA PIO", ZOBACZ NOWY NUMER: glosojcapio.pl/nowy-numer
Raimund Beisteiner, 59-letni ksiądz i wieloletni przywódca Legionu Maryi, stracił przytomność i zmarł po udzieleniu Komunii Świętej.
Ksiądz w Dolnej Austrii zmarł nagle podczas niedzielnej Mszy św. Jak poinformowała archidiecezja wiedeńska, 59-letni Raimund Beisteiner, zasłabł wkrótce po udzieleniu Komunii Świętej w swojej parafii w Wiesmath (dzielnica Wiener Neustadt) i zmarł w kościele pomimo natychmiastowej pomocy medycznej.
Komunikat Metropolity Lubelskiego w sprawie pomocy Ukrainie
2026-02-07 06:27
Abp Stanisław Budzik
Archidiecezja Lubelska
W związku z dramatyczną sytuacją w Ukrainie Papież Leon XIV dziękował Kościołowi w Polsce za inicjatywy solidarnościowe podjęte na rzecz ludności dotkniętej skutkami wojny i dotkliwych mrozów. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski zachęciła diecezje do ogłoszenia zbiórki na pomoc dla Ukrainy.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.