Reklama

Kościół

Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" podsumowała "Wakacje z uśmiechem"

Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" podsumowała obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, które odbyły się w Opolu, Warszawie i Radomiu. Największy z nich odbywał się w dniach 25 lipca - 1 sierpnia w Radomiu. W konferencji podsumowującej "Wakacje z uśmiechem" udział wzięli m.in. bp Marek Solarczyk i ks. Dariusz Kowalczyk, prezes zarządu fundacji DNT.

[ TEMATY ]

Dzieło Nowego Tysiąclecia

Karol Wiecheć

Dzieci i młodzież z Ukrainy przebywają od kilku miesięcy w Polsce. W okresie wakacji wzięły udział w obozach organizowanych przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Największy obóz odbył się w Radomiu. Uczestniczyło w nich 140 osób wraz z kadrą. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. W programie było zwiedzanie miasta i wycieczki terenowe, zajęcia edukacyjne z historii i kultury polskiej, zawody sportowe, zajęcia taneczne i integracyjne czy zajęcia muzyczne.

- Ten tegoroczny obóz wakacyjny jest takim wyjątkowym dopełnieniem i połączeniem, tych dwóch rzeczywistości. Tej odpowiedzi na pomoc, troskę, dla dzieci i młodzieży którzy przybyli do nas z Ukrainy, a jednocześnie takiej naturalnej troski Fundacji o młodych po to, aby ich wspierać i pomagać w ich rozwoju - mówił biskup Marek Solarczyk.

Partnerami Fundacji w realizacji tego przedsięwzięcia byli: Diecezji Radomska, Miasto Radom, Muzeum Wsi Radomskiej, Wyższe Seminarium Duchowne, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny oraz inne instytucje.

Reklama

- Bardzo się cieszymy, że choć odrobinę mogliśmy się przyczynić do tego, że na twarzach dzieci z Ukrainy mógł zagościć uśmiech - powiedziała Katarzyna Piechota-Kaim z Urzędu Miasta.

Całodobową opiekę nad uczestnikami obozu zapewniali stypendyści Fundacji oraz wolontariusze. - To była heroiczna praca. Często wolontariusze spali zaledwie po 3 godziny na dobę - powiedział ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W niedzielę w Radomiu odbył się koncert odbył się w muszli w parku Kościuszki z udziałem zespołu "Tylko Ty", który tworzą byli stypendyści fundacji z profesjonalnym muzycznym przygotowaniem.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od ponad dwudziestu lat pomaga zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Program stypendialny, do którego można dołączyć już w VII klasie szkoły podstawowej trwa aż do zakończenia studiów. Oprócz wsparcia finansowego Fundacja oferuje swoim podopiecznym formację w duchu nauczania św. Jana Pawła II, który jest jej patronem. Przez lata działalności Fundacja pomogła ukończyć studia tysiącom młodych ludzi.

2022-08-01 15:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niezwykła Fundacja, która buduje rodzinę

Piętnaście lat – to czas, w którym człowiek wzrasta, kształtuje swoją osobowość, rozwija się. Dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” to czas, w którym pomogła tysiącom młodych niezamożnych ludzi z całej Polski. Po 15 latach intensywnej pracy wciąż wspiera zdolną młodzież z małych miejscowości. Programem stypendialnym fundacji objętych zostało prawie 2,5 tys. gimnazjalistów, licealistów i studentów z całej Polski, którzy dzięki stypendium mogą się kształcić i rozwijać swoje umiejętności, a przy tym wzrastać w katolickich wartościach.

CZYTAJ DALEJ

Wiara na medal

Wielu polskich sportowców publicznie przyznaje się do wiary. W czasach, gdy w przestrzeni publicznej słyszymy najczęściej wyznania osób odrzucających Boga, postawa naszych zawodników jest bardzo budująca.

Pan Jezus jest u mnie na pierwszym miejscu (...). Wiary uczyłem się najpierw w domu – od dziadka i taty. Dzisiaj jest ona czymś zupełnie naturalnym. Pan Bóg był i zawsze będzie dla mnie kimś wyjątkowym – powiedział Bartosz Zmarzlik, mistrz świata na żużlu w sezonie 2019 i polski sportowiec 2019 roku, gdy dołączył do akcji „Nie wstydzę się Jezusa”. Podczas gali, w czasie której odebrał statuetkę dla najlepszego sportowca, ujął wszystkich ogromną skromnością i pokorą. Trener polskiej kadry żartuje, że jest on taki grzeczny, ponieważ codziennie chodzi do kościoła. Żużlowiec doprecyzowuje: – Do kościoła chodzę w każdą niedzielę. To nie jest dla mnie żadna ujma ani utrudnienie. To bardzo mi pomaga. Kiedyś spodobały mi się słowa, które powiedział Kamil Stoch: „Gdy Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu”. Staram się to wdrażać w życie.

CZYTAJ DALEJ

Solidarni z Kościołem na Wschodzie. Świadectwo z Ukrainy

2022-12-04 17:09

Marzena Cyfert

Parafia Ducha Świętego gościła o. Mariusza Krawca, misjonarza z Ukrainy

Parafia Ducha Świętego gościła o. Mariusza Krawca, misjonarza z Ukrainy

II Niedziela Adwentu to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, w sposób szczególny Kościołowi na Ukrainie.

Wpieramy modlitwą i pomocą materialną wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. W parafiach goszczą misjonarze, którzy dzielą się świadectwem swojej posługi na tych terenach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję