Reklama

TVP3 zaprasza

"Jarmark cudów"

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dzisiejszych czasach oglądanie telewizji dla wielu ludzi jest rzeczą wręcz naturalną. Mało tego, istnieją nawet programy przeznaczone dla... domowych zwierząt. Chciałbym jednak napisać parę słów o kanałach dziecięcych. Dzięki cyfrowym platformom satelitarnym oraz popularnym kablówkom, w praktyce nasi milusińscy mają dostęp do co najmniej kilkunastu programów adresowanych właśnie do nich.
Warto wraz z dziećmi pooglądać programy dla nich przeznaczone. Zapewniam Państwa, że niekoniecznie są one dla nich dobre. Wiele z nich powtarza brutalne schematy sensacyjnych filmów fabularnych. Króluje tam przemoc. Patrząc zaś na odpychające i odrażające postaci, można pokusić się o konkluzję, że komuś bardzo zależy na tym, aby wręcz zabić w oglądającym elementarne poczucie piękna. Ponadto gdzieś tam w tle co rusz pojawiają się jakieś podejrzane i niejednokrotnie okultystyczne symbole.
To nie bajka, że wiele bajek zamiast uczyć, wzruszać i ukazywać wspaniałe wzorce do naśladowania, promuje postawy nihilistyczne, w których dominują egoizm oraz egocentryzm. Spora część rodziców woli zostawić swoje potomstwo przed telewizyjnym ekranem i mieć "święty spokój" oraz "chwilę dla siebie". Dziecko zaś, zafascynowane kakofonią kolorów i scen, cichutko siedzi, chłonąc jeszcze nie do końca zrozumiałe dla siebie treści. Na dodatek bezwiednie przyzwyczaja się do świata reklam. Nie jest zatem wykluczone, że za jakiś czas w swoim postępowaniu będzie kierowało się tym, co zobaczy na szklanym ekranie. Zerknijmy więc na to, co oglądają nasze dzieci.

Emisja pierwszego odcinka odbyła się 4 sierpnia. Następnych 7 odcinków zostanie nadanych w kolejne soboty i niedziele sierpnia w paśmie ogólnopolskim TVP3. Początek programu o godz. 21.02.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2007-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Fatima: figura Matki Bożej odwiedzi w 2026 r. co najmniej pięć krajów świata

2026-01-12 18:03

[ TEMATY ]

świat

Fatima

Figura Matki Bożej Fatimskiej

pięć krajów

Grażyna Kołek/Niedziela

Figura Matki Bożej Fatimskiej będzie w 2026 r. peregrynować na terenie pięciu państw świata. Są one położone na trzech kontynentach: w Europie, Azji oraz w Ameryce Południowej, przekazały władze portugalskiego sanktuarium.

Wśród potwierdzonych już pielgrzymek fatimskiego wizerunku Maryi są m.in. parafie położone na środkowym zachodzie Portugalii: w Peniche oraz Caldas da Rainha. W tym roku przewidziane jest też odwiedzenie przez figurkę Matki Bożej Fatimskiej kilku parafii w Hiszpanii, m.in. w regionie Madrytu oraz Toledo, a także peregrynacja we Włoszech.
CZYTAJ DALEJ

Morze ruin i środowisko skrajnej nędzy - tak o sytuacji w Gazie mówi komisarz UNRWA

2026-01-13 08:49

[ TEMATY ]

Gaza

Vatican Media

Gaza jest morzem ruin. Pomimo formalnego zakończenia wojny, konflikt trwa nadal, a pomoc humanitarna nie dociera w takiej ilości, jak powinna. Dziś to środowisko skrajnej nędzy – mówi Vatican News Philippe Lazzarini, komisarz generalny UNRWA – Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie. W poniedziałek Lazzarini spotkał się z Leonem XIV.

11 maja 2023 r. Philippe Lazzarini, komisarz generalny UNRWA – Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie – został przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka w Watykanie. W rozmowie z mediami watykańskimi przypominał wówczas, że konflikt izraelsko-palestyński jest „najstarszym konfliktem świata”, oraz ubolewał nad tym, że społeczność międzynarodowa odwróciła wzrok od losu palestyńskich uchodźców. Dwa i pół roku później szwajcarski dyplomata ponownie udał się do Pałacu Apostolskiego, gdzie w poniedziałek 12 stycznia został przyjęty na prywatnej audiencji przez Papieża Leona XIV.
CZYTAJ DALEJ

Czy prezydent Nawrocki podpisze ustawę budżetową? Był o to pytany w Londynie

2026-01-13 15:56

[ TEMATY ]

Londyn

budżet

Prezydent Karol Nawrocki

weto

PAP

Prezydent Karol Nawrocki z wizytą w Londynie

Prezydent Karol Nawrocki z wizytą w Londynie

Jest dużo wątpliwości wokół polskiego budżetu - ocenił we wtorek w Londynie prezydent Karol Nawrocki. Zapowiedział, że jego decyzja co do podpisania tej ustawy albo skierowania jej do TK zapadnie w odpowiednim terminie. Nie wiem co zrobię, dopuszczam każdą możliwość - oświadczył.

Prezydent był pytany na briefingu w Londynie - gdzie przebywa z wizytą - o to, kiedy można spodziewać się jego decyzji w sprawie budżetu na 2026 r., czy rozważa skierowanie go do Trybunału Konstytucyjnego oraz co budzi jego wątpliwości. Dopytywano go, czy może są to cięcia budżetu na IPN, KRS lub inne kwestie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję