Reklama

Polska

Rozpoczyna się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów

Rozpoczyna się ewangelizacyjny weekend w Bieszczadach. Na ulice Polańczyka i Soliny wyruszą ewangelizatorzy z całej Polski, którzy od poniedziałku pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Chudzio przeżywali swoje rekolekcje w Domu Rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej w Rzepedzi.

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Bieszczady

bieszczadydlajezusa.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czterodniowy czas rekolekcji był dla ewangelizatorów bardzo ważny, bo najpierw sami musieli się na chwilę zatrzymać, by na kolanach spotkać się z Panem Bogiem, a następnie zostali posłani, by iść i głosić Chrystusa Zmartwychwstałego.

- Wychodzimy tacy umocnieni ponieważ w czwartek mieliśmy Eucharystię z obrzędem posłania, tzn. bp Krzysztof Chudzio w geście takie posłania każdemu ewangelizatorowi włożył taki mały krzyż misyjny na ramiona. Jest to znak posłania. Znak tego, że to Kościół posyła nas wszystkich, by iść i głosić Dobrą Nowinę aż po krańce świata – mówi KAI ks. Maciej Flader ze wspólnoty Bieszczady dla Jezusa,

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W tym roku Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów rozpocznie się w Polańczyku. - Rozpoczniemy tę ewangelizację od flasch mobów, następnie siatka ewangelizacyjna, czyli rozmów z napotkanymi ludźmi – podkreśla ks. Flader. - Te flash moby mają po prostu przyciągać uwagę i w ten sposób zapraszamy do takiego krótkiego tańca. Następnie rozpoczynamy już rozmowy ewangelizacyjne – tłumaczy.

Reklama

Jednak zawsze kulminacyjnym punktem „Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów" jest sobota i ewangelizacja na Zaporze Solińskiej. - Tam już będziemy z pełnym rozmachem podejmować różne inicjatywy. Będziemy tam obecni w takich różnych strefach, czyli miejscach zachęcających do tego, by się na chwilę zatrzymać, posłuchać muzyki, zatańczyć, pooglądać coś czy porozmawiać na ważne tematy – mówi ks. Maciej Flader.

– Robimy to wszystko w taki sposób, żeby to pobudzało do refleksji i kierowało do Pana Boga myśli tych, którzy przyjeżdżają tam odpoczywać – dodaje kapłan.

Ewangelizacja na Zaporze Solińskiej rozpocznie się w sobotę o godz. 11:00 i potrwa do godz. 16:00. Potem wspólnota Bieszczady dla Jezusa zaprasza na Eucharystię o godz. 19:00 w sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku.

Finał „Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów" będzie w niedzielę. Wtedy zaplanowano w Polańczyku Eucharystię o godz. 11:00, której przewodniczyć będzie abp senior Józef Michalik. Z kolei o godz. 14:00 odbędzie się przemarsz ewangelizacyjny na Cypel przy ul. Zdrojowej, a tam modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia i rozmowy ewangelizacyjne.

Zakończeniem tegorocznej akcji "Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów" będzie spektakl "Kroniki Podwórkowe" w wykonaniu Teatru Przedmieście z Rzeszowa, a po nim koncert zespołu "Bankruci". Wydarzenia te odbędą się w amfiteatrze przy ul. Zdrojowej w Polańczyku.

Szczegóły na stronie internetowej bieszczadydlajezusa.pl

Od ponad 25-ciu lat, w okresie wakacyjnym, w sercu Bieszczad odbywa się akcja ewangelizacyjna Bieszczady dla Jezusa. Z biegiem czasu ta piękna inicjatywa zaczęła rozrastać się i owocować, tworząc wspólnotę kapłanów, świeckich i całych rodzin z różnych stron Polski.

Eucharystia, adoracja, uwielbienie, Słowo Boże, modlitwa, rozmowa, świadectwo, koncerty, filmy, grafiki, performance – to wszystko, by dotrzeć z prawdą, pokojem i pięknem Bożej miłości do wszystkich, a zwłaszcza do tych najbardziej zagubionych i potrzebujących.

Inicjatorami tego dzieła są kapłani i świeccy Archidiecezji Przemyskiej. Organizatorem akcji jest Szkoła Nowej Ewangelizacji im. Św. Jakuba Apostoła.

2022-07-21 19:37

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zakończyła się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Bieszczady

Ks. Mariusz Niemiec

Bieszczadzkie szlaki

Bieszczadzkie szlaki

Dobiegła końca Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa 2018”. Wzięło w nim udział ponad 60 osób. Moderator Szkoły Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Przemyskiej ks. Mateusz Rutkowski mówi, że ewangelizatorzy przyjechali z „próbą pokazania, że Bóg to nie jest ktoś daleki i odległy, ale ktoś, kto chce być blisko nas i jeśli mu na to pozwolimy, to jest”.

– Jeśli przyniesiemy człowiekowi najpierw człowieka, to on wtedy przyjmie Boga. Wiele razy przekonywaliśmy się o tym, że ktoś potrzebował najpierw uśmiechu, otwartości, życzliwości, ogólnie takiego dotyku człowieczeństwa. I wtedy nawiązywaliśmy jakąś przestrzeń porozumienia. Na tej bazie on jest gotów przyjąć treść ponadczasową – mówi kapłan. Ks. Rutkowski zauważa, że w nowej ewangelizacji przedstawia się Boga w sposób nowoczesny i animatorzy są dobrze przygotowani, ale często zapomina się, że ludzie potrzebują doświadczyć drugiego człowieka i bliskości z nim. – Oni często pojmują Kościół jako skostniałą strukturę i to, że ktoś z tego Kościoła nim się interesuje, to dla nich największy szok, może nawet większy niż to, że Bóg ich kocha. To jest początek ewangelizacji: pokazanie, że my, Kościół – interesujemy się tobą – ocenia ks. Rutkowski. Ewangelizację poprzedziły rekolekcje, które prowadził saletyn ks. Grzegorz Szczygieł. W środę wieczorem w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku abp Adam Szal przewodniczył Mszy św. z posłaniem ewangelizatorów. Metropolita przemyski zaznaczył, że zadanie głoszenia Ewangelii spoczywa nie tylko na tych, którzy zaangażowali się w dzieło ewangelizacji Bieszczad, ale na każdym ochrzczonym. – Każdy z nas ma w sposób szczery otworzyć się na Słowo Boże, ma doświadczyć objawiającego się Pana Boga, ma być tak otwarty na to Boże Słowo jak Samuel, który powiedział: „Mów Panie, bo sługa Twój słucha” – wskazywał.
CZYTAJ DALEJ

18-latka umiera po nieudanej 22-tygodniowej aborcji

2025-03-17 09:49

[ TEMATY ]

aborcja

Planned Parenthood

Autorstwa Robin Marty/commons.wikimedia.org

Planned Parenthood

Planned Parenthood

Śledztwo prowadzone przez agencję Operation Rescue wykazało, że 18-letnia Alexis Arguello zmarła po aborcji w drugim trymestrze ciąży, która nastąpiła wskutek powikłań, którym można było zapobiec. Według doniesień Planned Parenthood opóźniło pilny transfer pacjentki, narażając jej życie na niebezpieczeństwo i wywołując tragedię, której można było zapobiec.

Operation Rescue wszczęło pełne dochodzenie w sprawie śmierci Alexis „Lexi” Arguello, 18-letniej kobiety z Kolorado, która zmarła 6 lutego z powodu powikłań po aborcji, po opóźnieniu jej awaryjnego transportu ze szpitala Planned Parenthood w Fort Collins.
CZYTAJ DALEJ

Markowa: obchody 81. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. Rodziny Ulmów

2025-03-23 16:25

[ TEMATY ]

Markowa

bł. rodzina Ulmów

męczeńska śmierć

Marzena Cyfert

Relikwie bł. Rodziny Ulmów

Relikwie bł. Rodziny Ulmów

- Zostało wielkie i piękne świadectwo, że w najtrudniejszych czasach można się zachować po chrześcijańsku - powiedział abp Józef Michalik o bł. Rodzinie Ulmów podczas Mszy św. z okazji 81. rocznicy ich męczeńskiej śmierci. Eucharystię w kościele pw. św. Doroty w Markowej poprzedziła modlitwa na cmentarzu parafialnym w intencji wszystkich Markowian ratujących Żydów podczas II wojny światowej. Przed liturgią został również poświęcony nowy sztandar miejscowej Szkoły Podstawowej im. Bł. Rodziny Ulmów.

Rozpoczynając Mszę św. abp Michalik zaznaczył, że 81 lat temu Ulmowie dali dowód temu, że nie tylko wyznawali wiarę w Chrystusa ukrzyżowanego, który dał swoje życie, aby uwielbić Ojca i odkupić ludzi, ale i „oni chcieli naśladować Go przez miłość Boga i bliźniego, bo te przykazania są przecież nierozłączne”. Podkreślił, że uczynili to w bardzo trudnych czasach.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję