Reklama

IX Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci

Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci (PKRD) powstały przy Radiu Maryja dziesięć lat temu z inicjatywy ciężko chorej dziewczynki - Madzi Buczek. PKRD to wspólnota dziecięcych serc, które odpowiedziały na wołanie Maryi i przez codzienną modlitwę różańcową (jeden dziesiątek) pomagają Jej przemieniać ludzkie serca. Dzisiaj PKRD są obecne na wszystkich kontynentach świata i zrzeszają ponad 135 000 członków.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kochane Dzieci!

Już tylko dni dzielą nas od naszego spotkania u Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze. Przybędziemy z radosnym sercem i uśmiechem na twarzy, by naszej Najukochańszej Mamie raz jeszcze powiedzieć: Kocham Cię! I więcej: pragnę, bym nie tylko ja, ale każdy człowiek pokochał Cię.
Przed 90 laty Matka Boża - w małej portugalskiej wiosce - objawiła się trzem pastuszkom: Hiacyncie, Łucji i Franciszkowi. Wybrała ich spośród ludzi całego świata, by przez ich usta przekazać wszystkim bardzo ważne orędzie… prosiła także o gorącą modlitwę różańcową.
Dzisiaj Matka Boża patrzy na was, puka do waszych serc, wybiera was, abyście na wzór pastuszków z Fatimy przekazały światu orędzie, że naszym największym przyjacielem jest Pan Jezus, który kocha każdego człowieka, który pragnie zamieszkać w każdym ludzkim sercu.
Niektórzy ludzie zamykają swoje uszy na to wołanie Maryi. Dlatego jest tyle wojen, niesprawiedliwości i zła na świecie. Co zatem mamy czynić? Maryja podpowiada: Odmawiajcie codziennie Różaniec. Modlitwa przemienia ludzkie serca. Maryja prosiła i prosi każdego: Pomóżcie Mojemu Sercu zwyciężyć!
Słyszysz? Maryja potrzebuje twojego serca. Ona potrzebuje ciebie, by przemienić nasze rodziny, Ojczyznę i cały świat. Bądź Jej apostołem!

O. Piotr Dettlaff CSsR, Opiekun PKRD

Serdecznie zapraszam

wszystkich członków PKRD oraz tych, którzy kochają Matkę Najświętszą, na IX Pielgrzymkę PKRD, która odbędzie się na Jasnej Górze 17 czerwca. Przybędziemy pod hasłem: „Pomóżcie Mojemu Sercu zwyciężyć!”. To jest wołanie, które Maryja kieruje do nas, swoich dzieci, w 90. rocznicę objawień w Fatimie i w 10. rocznicę powstania PKRD. Przez codzienną modlitwę różańcową oraz obecność na Jasnej Górze pragniemy dać odpowiedź naszej Niebieskiej Mamusi, wyrazić naszą miłość do Niej i pomóc w ratowaniu świata i każdego człowieka.
Podczas naszej pielgrzymki szczególnie będziemy dziękować Bogu i Matce Najświętszej za to dzieło, jakim są PKRD, za wszystkich, którzy podjęli codzienne odmawianie Różańca św., a także będziemy prosić o łaskę wytrwania oraz odwagę do stawania się apostołami Maryi w swoich środowiskach. Dlatego niech nikogo z was nie zabraknie, abyśmy mogli cieszyć się obecnością u naszej Matki i Królowej oraz otrzymać łaski potrzebne do wzrastania w świętości!

Madzia Buczek - Założycielka PKRD

Plan spotkania

9.50 - Rozpoczęcie spotkania - przywitanie przybyłych grup oraz modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Madzia Buczek
10.10 - Czas świadectw i koncert w wykonaniu bp. Antoniego Długosza i dzieci z „Ziarna”
11.15 - Eucharystia, której przewodniczyć będzie bp Antoni Długosz
Hasło pielgrzymki: „POMÓŻCIE MOJEMU SERCU ZWYCIĘŻYĆ!” - Matka Boża.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2007-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Nigerii porwano kolejnego księdza

2025-12-04 18:38

[ TEMATY ]

Nigeria

Karol Porwich/Niedziela

W północno-zachodniej Nigerii porwano kolejnego kapłana. Ksiądz Emmanuel Ezema z plebanii parafii św. Piotra w Rumi, został porwany przez uzbrojonych mężczyzn 2 grudnia, poinformowała diecezja katolicka w Zarii, cytowana przez portale Fides i Vatican News.

Diecezja zaapelowała o modlitwę o jego uwolnienie. Na razie nie wiadomo, czy doszło do kontaktu z porywaczami, ani czy zażądano okupu.
CZYTAJ DALEJ

Abp Przybylski do górników: Jesteście ludźmi nadziei

2025-12-04 17:34

[ TEMATY ]

barbórka

abp Andrzej Przybylski

PAP/Jarek Praszkiewicz

KATOWICE. BARBÓRKA - PRZEMARSZ ORKIESTRY GÓRNICZEJ

KATOWICE. BARBÓRKA - PRZEMARSZ ORKIESTRY GÓRNICZEJ

- Przecież każdy z was, górników, pracuje bardzo ciężko nie dla samej pracy. Nie zjeżdżacie na dół tylko ze względu na samych siebie. Wykonując swoją ciężką pracę dajecie nadzieję - mówił abp Andrzej Przybylski w czasie uroczystości barbórkowych na terenie KWK „Wesoła” w Mysłowicach.

W kopalnianej cechowni zgromadzili się górnicy oraz ich rodziny i pracownicy kopalni. Homilię skierowaną do górniczej braci abp Andrzej Przybylski rozpoczął od przypomnienia, że każda Barbórka to wielkie święto górników, w czasie którego wiele osób przypomina sobie o ich ciężkiej i niebezpiecznej pracy. - Popłynie dziś z pewnością dużo słów w stronę polskich górników, wiele gratulacji, życzeń, wiele modlitw. Pewnie też dzisiaj będzie sporo obietnic. Będzie też dużo gorących dyskusji nad przyszłością naszego górnictwa. Ale na dzisiejszy dzień sam Pan Bóg kieruje do was jedno bardzo ważne życzenie i jedną bardzo ważną prośbę. Kieruje to życzenie przez słowa proroka Izajasza: „Złóżcie nadzieję w Panu na zawsze, bo Pan jest wiekuistą skałą" - mówił abp Przybylski.
CZYTAJ DALEJ

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

2025-12-05 04:33

materiały prasowe

Już po raz 33. organizowana jest Charytatywna Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

Pospolite ruszenie gorących serc, które od ponad trzech dekad wywołuje uśmiech na twarzach tysięcy dzieci na terenie niemal całej Polski, zostało zainicjowane w 1993 r. przez red. Ewę Dados, dziennikarkę Radia Lublin.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję