Reklama

Kongres Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Projekcja filmu Moc Prymasa Tysiąclecia oraz prelekcje, m.in. to czeka na uczestników Kongresu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jaki odbędzie się 28 czerwca na Jasnej Górze.

Kongres jest niepowtarzalnym wydarzeniem, które przybliża postać Prymasa Tysiąclecia.

JASNA GÓRA - KAPLICA RÓŻAŃCOWA
28.06.2022 r.

PLAN KONGRESU:

9.00 UROCZYSTE OTWARCIE, POWITANIE GOŚCI.

Reklama

9:15 ŚPIEW GODZINEK O NIEPOKALANYM POCZĘCIU NMP.

9:45 PROJEKCJA FILMU: MOC PRYMASA TYSIĄCLECIA.

10:25 PRZESŁANIE FILMU ZAKTUALIZOWANE - REŻYSER DR JACEK BĄK.

10:50 WIĘŹ PRYMASA TYSIĄCLECIA ZE STOLICĄ APOSTOLSKĄ - KS. PRAŁAT ALBERT WARSO (WATYKAN). Promocja książki Ojciec Pasterz i Prymas Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński (1901–1981).

11:20 WIARA I KULTURA NARODOWA W NAUCE I NIEKTÓRYCH DZIAŁANIACH KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO - KS. PROF. DR HAB. JANUSZ KRÓLIKOWSKI (TARNÓW).

12:00 JEDNA JEST POLSKA - KONCERT LITERACKI - REŻ. BARBARA DOBRZYŃSKA.

12:30 - 12:45 PEREGRYNACJA CUDOWNEGO OBRAZU MATKI BOŻEJ JASNOGÓRSKIEJ W RODZINACH Z ODNOWIENIEM ŚLUBÓW JASNOGÓRSKICH

13:30 MSZA ŚWIĘTA W KAPLICY CUDOWNEGO OBRAZU MATKI BOSKIEJ JASNOGÓRSKIEJ POD PRZEWODNICTWEM METROPOLITY CZĘSTOCHOWSKIEGO JE. KS. ABPA WACŁAWA DEPO. SREBRNY JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA O. MARIUSZA BIGIELA SJ.

2022-06-20 14:23

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Parlamentarzyści z modlitwą za Ojczyznę

[ TEMATY ]

Jasna Góra

parlament

Marian Florek

Pielgrzymka parlamentarzystów

Pielgrzymka parlamentarzystów

2 lutego w Kościele katolickim przeżywane jest Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) oraz obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia tradycyjnie na Jasnej Górze odbyła się 29. Pielgrzymka Parlamentarzystów Polskich. Do sanktuarium przybyło kilkudziesięciu posłów i senatorów RP ze wszystkich klubów parlamentarnych.

CZYTAJ DALEJ

Turcja: Prezydent Erdogan zarządził 7-dniową żałobę narodową po tragicznych trzęsieniach ziemi

2023-02-06 20:11

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/REFIK TEKIN

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zarządził w poniedziałek siedmiodniową żałobę narodową w następstwie dwóch trzęsień ziemi w południowo-wschodniej części kraju, w których zginęło co najmniej 1651 osób.

Zgodnie z prezydenckim dekretem flagi będą opuszczone do połowy masztów aż do zachodu słońca w niedzielę 12 lutego.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: formacja do kapłaństwa ma prowadzić do prawdziwie osobistego życia wiarą

2023-02-06 20:04

[ TEMATY ]

abp Wojciech Polak

flickr.com/episkopatnews

Abp Wojciech Polak

Abp Wojciech Polak

Formacja ma prowadzić do prawdziwie osobistego życia wiarą i ciągłej pracy nad sobą - mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak, który przewodniczył Mszy św. w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu na rozpoczęcie trzydniowej Sesji Formatorów Seminaryjnych, która odbywa się pod patronatem Komisji Duchowieństwa KEP. Główny temat obrad to „Ludzki i duchowy wymiar etapu propedeutycznego”.

W homilii Prymas Polski podkreślił, że podczas sesji prelegenci będą pochylać się nad ludzkim i duchowym wymiarem etapu propedeutycznego. - Jak zapisaliśmy we wskazaniach dotyczących programu formacyjnego na etapie propedeutycznym, „na drodze całego tego etapu konieczne jest ukierunkowanie działań wychowawczych na dwa zasadnicze cele: podjęcie metodycznej i systematycznej formacji ludzkiej na podstawie kompetentnego i wnikliwego rozeznania wychowawczego, a zarazem położenie właściwych fundamentów dla życia duchowego, co oznacza przyjęcie wiary w Jezusa Chrystusa” – zaznaczył abp Wojciech Polak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję