Reklama

Niedziela Kielecka

Czy wierzysz?

Świadectwa, pełen uwielbienia śpiew, występy gości – ewangelizatorów oraz pokazy taneczne złożyły się na X jubileuszowe Uwielbienie 12 czerwca Parku Miejskim w Kielcach. Wydarzenie, którego centralnym punktem była adoracja Jezusa Eucharystycznego, zgromadziło setki osób.

2022-06-20 08:49

[ TEMATY ]

uwielbienie

diecezja kielecka

Katarzyna Dobrowolska

Wieczór uwielbienia poprowadził ks. Marcin Boryń – diecezjalny duszpasterz młodzieży i współtwórca inicjatywy oraz Magdalena Rogula. Kanwą rozważań stały się hasła, które towarzyszyły dziesięcioletniej historii kieleckich uwielbień. A w poszczególnych latach brzmiały one m.in. „Do pełna proszę”. „Mam alibi”, „Od wieków na wieki”.

Ze sceny Muszli Koncertowej w Parku Miejskim płynęły pełne chwały pieśni, które animował Zespół ToON. Gościnnie wystąpiła z artystami Marta Madej – wokalistka i trener muzyczny, wykonując pieśń przewodnią X Uwielbienia - „Jezus ten sam”. W przerwie prezentowała się dziecięco-młodzieżowa grupa taneczna z Daleszyc „Kryształki”. O poczęstunek zadbali podopieczni ZAZ Pietraszki.

Potem żywiołowym występem porwał uczestników do uwielbienia „Arkadio” czyli Arkadiusz Zbozień. Jako artysta wykonując rap i freestyle opowiedział w swoim stylu słowem i muzyką o własnym doświadczeniu wiary, cierpieniu w dzieciństwie, samotności i uzależnieniach. Podzielił się historią nawrócenia i odnalezienia Boga. Arcadio jest mężem i ojcem czwórki dzieci, realizuje wiele projektów muzycznych i ewangelizacyjnych. Podkreślał, że „każdy ma ziemskiego anioła stróża, dla niego był nim starszy brat, który walczył o niego, kiedy żył bez żadnych zasad”.

Więcej w wydaniu papierowym Niedzieli Kieleckiej - 26.06.2022

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Taniec dla Boga

Niedziela Ogólnopolska 6/2022, str. 20-21

[ TEMATY ]

uwielbienie

Adam Miozga

Diakonia tańca Stowarzyszenia Katolickiej Wspólnoty „Emmanuel” w Katowicach

Diakonia tańca Stowarzyszenia Katolickiej Wspólnoty „Emmanuel” w Katowicach

Uwielbianie Boga tańcem to biblijne, mało praktykowane dziś wezwanie. Modląc się ciałem, nie tylko oddajemy cześć Stwórcy, ale także otrzymujemy przemieniającą łaskę uzdrowienia z naszych kompleksów i zranień.

Biblia pochwala taniec dla Boga: „Niech chwalą Jego imię wśród tańców”; „Chwalcie Go bębnem i tańcem” (Ps 149, 3; 150, 4). Niedoścignionym wzorem radosnego uwielbiania Boga przez ruch jest król Dawid, który przed Arką Pana „tańczył z całym zapałem” (2 Sm 6, 14).

CZYTAJ DALEJ

Dzięki Jezusowi człowiek nabiera większego przeświadczenia o własnej godności

2022-06-27 10:46

[ TEMATY ]

duchowość

Karol Porwich

Bardzo często spotykam się z takim pytaniem: „Co ja mam robić?”, stawianym przez ludzi, którzy znajdują się w trudnej, czasem wprost beznadziejnej sytuacji. Odpowiedź nie jest łatwa, zwłaszcza gdy samemu jest się aktualnie wolnym od większych trosk i kłopotów osobistych.

W takim układzie próba jakiejkolwiek rady czy pociechy wydaje się wprost nieprzyzwoita. Tak, mówią, tobie to dobrze…. A jak tu zrobić, by każdemu było dobrze, jeśli nawet aktualnie tego dobra brakuje.

CZYTAJ DALEJ

Zapatrzeni w Boże Miłosierdzie

2022-07-01 22:10

ks. Łukasz Romańczuk

Bp Maciej błogosławi relikwiarz

Bp Maciej błogosławi relikwiarz

Wrocław: Relikwie św. Faustyny trafiły do Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka.

Któż lepiej wie, niż św. s. Faustyna jak złączyć swoje cierpienie z otwartym i miłosiernym Sercem Pana Jezusa. Szpital to szczególne miejsce, w którym ta łaska jest potrzebna dla każdego, gdyż świat cierpienie jest bardzo bogaty - mówiła Anna Zadrożna, naczelna pielęgniarka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję