Reklama

Niedziela Świdnicka

Kaczorów. Szkoła odkrywców i podróżników

Na zaproszenie proboszcza parafii Św. Mikołaja - ks. Tomasza Michalskiego oraz dyrekcji szkoły, biskup świdnicki wziął udział w uroczystości nadania imienia miejscowej Szkole Podstawowej.

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

Kaczorów

ks. Mirosław Benedyk

Po poświęceniu, bp Marek Mendyk ucałował sztandar szkoły

Po poświęceniu, bp Marek Mendyk ucałował sztandar szkoły

Wcześniej cała społeczność szkolna przybyła do kościoła, aby wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla uczniów, dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły. W czasie Mszy św. bp Marek Mendyk poświęcił sztandar szkoły, której patronują Odkrywcy i Podróżnicy. Do nich też nawiązał w wygłoszonej homilii, zachęcając dzieci i wszystkich obecnych, aby byli odkrywcami Jezusa w swoim życiu, w swoim sercu. - W każdym z nas mieszka Jezus. Pomagajcie innym, uśmiechajcie się do innych, wspierajcie się nawzajem. Niech to dzisiejsze święto w waszej szkole będzie takim przypomnieniem, aby odkrywać w sobie gen dobroci – mówił.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych, dyrektorzy szkół, byli pracownicy, absolwenci, rodzice, reprezentanci lokalnej i szkolnej społeczności. - To jeden z najważniejszych dni w historii szkoły, który zapisze się w pamięci nas wszystkich. To wielki zaszczyt móc być częścią tego wydarzenia. Gratuluję Pani Dyrektor Annie Szymańskiej oraz składam wyrazy uznania dla wszystkich pracowników szkoły. Życzę, aby patroni szkoły, Podróżnicy i Odkrywcy, inspirowali was drodzy uczniowie do śmiałych wyzwań i twórczych inicjatyw – pisał w mediach społecznościowych Grzegorz Kucab, burmistrz Bolkowa.

2022-06-01 16:00

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Mendyk: po złożeniu oświadczenia rodziców religia jest przedmiotem obowiązkowym

[ TEMATY ]

szkoła

bp Marek Mendyk

Archiwum

Bp Marek Mendyk

Bp Marek Mendyk

Religia nie jest przedmiotem dodatkowym. Jest to przedmiot do wyboru, który staje się obowiązkowy po złożeniu stosownego oświadczenia przez rodziców lub pełnoletnich uczniów - podkreśla w oświadczeniu przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, bp Marek Mendyk.

Oświadczenie zostało wydane w związku z informacjami o próbach ograniczania przez organ prowadzący zajęć z nauczania religii w przedszkolach i szkołach publicznych. Argumentując zasadność lekcji religii w szkołach, bp Mendyk przywołuje art. 109 ust. 2 Ustawy Prawo oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 r. oraz rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu pracy, wprowadzającą na stałe do przepisów pracę zdalną

2023-01-30 14:02

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

praca zdalna

kulinetto/pixabay.com

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu pracy. Wprowadza ona na stałe do przepisów pracę zdalną – poinformowano w poniedziałek na stronie Kancelarii Prezydenta. Ponadto pracodawcy będą mogli kontrolować trzeźwość pracowników.

Zmiany w Kodeksie pracy polegają m.in. na zastąpieniu przepisów o telepracy przepisami o pracy zdalnej. Wprowadzona została definicja pracy zdalnej. Zgodnie z nią jest to wykonywanie pracy całkowicie lub częściowo w miejscu wskazanym przez pracownika i każdorazowo uzgodnionym z pracodawcą, w tym pod adresem zamieszkania pracownika, w szczególności z wykorzystaniem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.

CZYTAJ DALEJ

Niezwykłe przeżycie

2023-01-31 00:05

s. Danuta Lipińska

Zespół PROBOSZCZOWIE zagrał i zaśpiewał także mniej znane kolędy i pastorałki

Zespół PROBOSZCZOWIE zagrał i zaśpiewał także mniej znane kolędy i pastorałki

    W niedzielę 29 stycznia w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu zespołu PROBOSZCZOWIE.

    Jak informuje s. s. Danuta Lipińska, zespół tworzą: ks. Marek Bandura - proboszcz parafii w Buczkowicach k/ Szczyrku - śpiew i gitara prowadząca, ks. Roman Świerkosz- emerytowany proboszcz w Stanisławie Górnym - gitara solowa, ks. Andrzej Piotrowski z parafii św. Szymona i Judy Tadeusza w Kozach - klawisze, o. Roland Pancerz bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej - rektor Seminarium, wykładowca greki, łaciny i patrologii, Jan Budziaszek - perkusista, muzyk sesyjny, świecki rekolekcjonista, autor książek, Grzegorz Górkiewicz, multiinstrumentalista, kompozytor i wokalista Skaldów, twórca muzyki filmowej, a także Adrian Legut - akustyk zespołu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję