Reklama

Niedziela Świdnicka

Piskorzów. Na parafian można liczyć

Do młodego proboszcza, który od 4 lat prowadzi parafię liczącą 1,5 tys. dusz, z wizytą kanoniczną zawitał bp Adam Bałabuch.

[ TEMATY ]

bp Adam Bałabuch

Piskorzów

ks. Krzysztof Krzak

Stanisław Bałabuch

Ks. Krzak podczas oracji na rozpoczęcie wizytacji kanonicznej.

Ks. Krzak podczas oracji na rozpoczęcie wizytacji kanonicznej.

Spotkania biskupa z wiernymi zamieszkującymi pięć miejscowości (Piskorzów, Lasocin, Padole, Potoczek i Rościszów), i utrzymującymi trzy kościoły (parafialny w Piskorzowie św. Jana Nepomucena, pomocniczy św. Bartłomieja Apostoła w Rościszowie i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Bratoszowie), odbyły się w niedzielę 22 maja. Bp Bałabuch spotkał się nie tylko na liturgii, ale i na rozmowie pytając o doświadczenia z ostatnich pięciu lat. Udzielił też sakramentu bierzmowania miejscowej młodzieży.

- Prawdziwa miłość do Pana Boga otwiera nas także na drugiego człowieka, każe nam widzieć tych, którzy są wokół nas. Wtedy tak naprawdę człowiek potrafi kochać, staje się szczęśliwym, kiedy potrafi żyć w postawie ofiarnej, żyć „dla”, dla swoich najbliższych, kiedy potrafimy zapomnieć o sobie, a starać się miłować i uszczęśliwiać innych, tak jak Bóg miłuje nas i chce nas uszczęśliwić na całą wieczność - mówił w homilii bp Adam Bałabuch.


Reklama

Ksiądz proboszcz Krzysztof Krzak z wdzięcznością mówi o swoich wiernych. - Mogę liczyć na pomoc tutejszych parafian i za to też im serdecznie dziękuję – podkreślał.

Przypomnijmy, że choć kościół parafialny w Piskorzowie wzniesiono w XVI wieku, to sama parafia w tej niewielkiej miejscowości w dekanacie Bielawa, istnieje od 1994 roku. Wcześniejsza nazwa parafii brzmiała: Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Rościszowie z siedzibą w Piskorzowie. Od 1994 roku Rościszów stał się filią parafii w św. Jana Nepomucena w Piskorzowie. Zarówno Rościszów, jak i Piskorzów przed 1967 rokiem były filiami parafii w Pieszycach. Natomiast przed rokiem 1945 Rościszów był samodzielną parafią.

Dodajmy, że z Piskorzowem związany jest zespół Gennesaret, ubogacający muzycznie modlitewne spotkania.

2022-05-22 22:34

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan/ Papież: jestem całym sercem blisko osób dotkniętych trzęsieniem ziemi

2023-02-07 15:01

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek zapewnił, że jest całym sercem blisko osób dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii i modli się za ofiary. Wyraził pragnienie, by pomoc mogła wesprzeć wszystkich w tragedii. Słowa papieża zamieszczono we wtorek na jego profilu na Twitterze.

Na profilu Pontifex Watykan opublikował następujące słowa Franciszka: "Jestem całym sercem blisko osób dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i w Syrii. Modlę się nadal za tych, którzy stracili życie, za rannych, za ich rodziny, oraz za ratowników".

CZYTAJ DALEJ

Łzy św. Józefiny Bakhita

1 października 2000 r., w strugach deszczu, na Placu św. Piotra w Rzymie Jan Paweł II kanonizował sudańską dziewczynę.

Była niewolnicą. Zabrano jej wszystko. Cały dziecięcy świat. Zapomniała nawet swojego imienia, bo przeżycia związane z niewolą były silniejsze niż pamięć o sobie. "Bakhitą", tzn. "Szczęśliwą", nazwali ją łowcy niewolników. Aż do śmierci pamiętała ciężar łańcuchów na nogach. Dlaczego została nazwana "Szczęśliwą"? Może szczęściem okazało się dla niej to, że żyła w dobie, gdy kończył się czas czarnego niewolnictwa?

CZYTAJ DALEJ

W KSM odnaleźli Boga i przyjaźń

2023-02-08 08:59

Katarzyna Dobrowolska

Tak mówi młodzież z parafii św. Jacka Odrowąża w Leszczynach. Odkrywają i umacniają wiarę, realizują akcje charytatywne, organizują wydarzenia religijne, wyjazdy, spektakle i rekolekcje.

Ostatnie przedstawienie, przygotowane pod okiem reżyserki emerytowanej polonistki p. Elżbiety Sańpruch, opiekuna KSM wikariusza ks. Mariusza Tarki we współpracy z nauczycielami SP w Leszczynach, katechetką Dorotą Tokarską) było bardzo udanym przedsięwzięciem. Próby trwały przez listopad i grudzień.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję