Ponoć naszemu obrońcy - Jackowi Bąkowi przed meczem z Belgią proponowano 10 tys. euro w zamian za sfaulowanie zawodnika gospodarzy w polu karnym, aby w ten sposób sprokurować tzw. jedenastkę. Mam nadzieję, że tego typu propozycja jest tylko jakimś koszmarnym żartem. Gdyby jednak okazało się, że tak rzeczywiście było i zamieszana jest w tę historię jakaś osoba związana z belgijskim futbolem, to pewnie będzie niewesoło! W każdym razie pan Jacek, który na co dzień gra w Katarze, „kicha” na takie propozycje i pieniądze!
Jubilat
Rafał Murawski z Lecha Poznań jest osiemsetnym piłkarzem, który wystąpił w oficjalnych meczach naszej reprezentacji. Jest on również dziesiątym debiutantem w tym roku. Cóż... Kibicom nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko życzyć panu Rafałowi zagoszczenia na stałe w naszej kadrze, a nie tylko w historycznych annałach i statystykach.
Prezes Realu Madryt - Ramon Calderon poinformował media o tym, że sprzedał prawa do telewizyjnych transmisji na najbliższe lata. Pewnie nic w tym nie byłoby dziwnego, gdyby nie suma, na jaką ów kontrakt opiewa. Otóż klub zarobi na nim ponad miliard dolarów USA! Hm... Ci Hiszpanie to potrafią robić interesy...
TVP Sport
Wreszcie mamy kanał sportowy w telewizji publicznej (obecnie dostępny tylko na platformie cyfrowej ITI i w niektórych sieciach kablowych). Oby tylko było w nim co oglądać na żywo! Mam nadzieję, że tak właśnie będzie.
Palestyńska wioska Sebastia na Zachodnim Brzegu, czyli biblijna Samaria, została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jednocześnie obradujący w Busan w Korei Południowej 24 lipca Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO wpisał tę wioskę na listę zagrożonego dziedzictwa światowego.
Procedurę tę przeprowadzono w trybie przyspieszonym. Jest ona stosowana w przypadku zagrożenia ze strony klęsk żywiołowych, wojen lub konfliktów. Według UNESCO, celowe niszczenie obiektów kultury może być uznane za zbrodnię wojenną.
Janusz Walędziak ps. „Czarny”, Zbigniew Daab ps. „Kapiszon”, Jan Antoni Witkowski ps. „Jaś”. Warszawscy powstańcy, którzy w związku ze zbliżającą się 82. rocznicą Powstania Warszawskiego, w Bibliotece na Koszykowej opowiadali o swojej walce i o tym, co dawało im siły w ekstremalnych warunkach.
W chwili rozpoczęcia walk mieli odpowiednio 12, 15 i 12 lat. "Czarny" był łącznikiem w zgrupowaniu Armii Krajowej "Chrobry II", uczestniczył w walkach w Śródmieściu. Pod gradem kul biegł z meldunkami podczas walk o PAST-ę. Był podkomendnym rotmistrza Witolda Pileckiego. "Kapiszon" wstąpił do konspiracji rok wcześniej, był w Szarych Szeregach i był strzelcem w IV Obwodzie "Grzymała" Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej, w 3. Rejonie, kompanii "Gustaw"."Jaś" był łącznikiem, przekazującym meldunki i rozkazy.
W niedzielę 26 lipca, na rzymskim Zatybrzu odbyła się jedna z najbardziej niezwykłych procesji w Rzymie. W ramach święta Festa de' Noantri figura Madonny Fiumarola, czyli Matki Bożej Rzecznej, została przewieziona łodzią po Tybrze w otoczeniu wiernych i duchownych. Jak przypomina Vatican News, o wydarzeniu wspomniał Papież po modlitwie Anioł Pański.
Ta wyjątkowa tradycja sięga XVI wieku i nawiązuje do legendy z 1535 roku, według której figura Maryi przypłynęła rzeką do Zatybrza. Po zakończeniu rejsu jest uroczyście witana, a następnie w procesji przenoszona do bazyliki Santa Maria in Trastevere. Kolejnego dnia, po Mszy świętej i błogosławieństwie, wraca do kościoła św. Agaty, gdzie pozostaje do następnych obchodów.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.