Reklama

Prosto i jasno

Czy polskę czeka powtórka „nocnej zmiany”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nie powinno nas dziwić, że podczas kampanii wyborczej trwa prawdziwa wojna medialna, a emitowane programy oraz informacje nierzadko nijak mają się do prawdy. Przykładem może być artykuł w Gazecie Wyborczej noszący tytuł: Polska afera Watergate z udziałem polityków PiS. Według tejże gazety, gen. Adam Rapacki, były komendant małopolskiej policji, został odwołany za odmowę założenia podsłuchu prezydentowi Krakowa J. Majchrowskiemu, kandydatowi SLD na kolejną kadencję. „Tak rodził się faszyzm we Włoszech i w Niemczech” - skomentował próbę inwigilacji lewicy J. Majchrowski. W sukurs swojemu kandydatowi przyszedł lider SLD W. Olejniczak, mówiąc: „Panom z PiS pomyliły się czasy, pomylił się okres. To nie jest państwo, gdzie używa się metod z okresu stalinizmu. Nie zgadzamy się na to, aby prezydenci bez podania przyczyny, bez podania uzasadnienia byli inwigilowani, podsłuchiwani”. Zapowiedział, że złoży w Sejmie projekt uchwały o powołaniu komisji śledczej w tej sprawie. Jak się okazuje, informacja prasowa o wspomnianym podsłuchu jest zwyczajną plotką dziennikarską i - jak sądzę - miała na celu judzenie polityków, szczucie ich na siebie - co wspomniana gazeta opanowała do perfekcji.
Medialna prowokacja, której obecnie jesteśmy świadkami, to już coś więcej niż tylko zwyczajne mówienie nieprawdy. Oto PO i SLD oskarżyły PiS o gigantyczną polityczną korupcję. TVN pokazała 26 września o godz. 22.00, jak dzień wcześniej z ukrytych kamer w pokoju Renaty Beger minister Adam Lipiński, a także minister Mojzesowicz negocjowali z posłanką przejście do koalicji większościowej w zamian za stanowisko ministra rolnictwa. Tu ważna uwaga: to posłanka R. Beger zaprosiła ministra A. Lipińskiego do swego pokoju, zaproponowała rozmowy i poinformowała, że stoi na czele wewnętrznej opozycji przeciwko Lepperowi. Oczywiście, nie wspomniała, że w głośniku ukryty jest wysokiej jakości sprzęt, pochodzący rzekomo z TVN, choć, jak twierdzą niektórzy, od byłych funkcjonariuszy służb specjalnych (WSI).
Kiedy premier J. Kaczyński dowiedział się, jakie warunki postawiła R. Beger, wyraźnie oświadczył, że nie spełni tych żądań. Dodał, że posłanka jest osobą skompromitowaną. Ta, po przekazaniu jej przez Lipińskiego negatywnej opinii premiera, ujawniła wszystko stacji TVN, ta zaś - liderom PO. Ci tylko czekali na tak wymarzoną okazję, aby zdruzgotać medialnie PiS. Po programie w TVN, grubo po północy, zwołali konferencję prasową, żądając natychmiastowego zwołania posiedzenia Sejmu, rozwiązania parlamentu oraz błyskawicznej dymisji premiera. Zareagował również PSL: J. Kalinowski wykluczył dalsze rozmowy koalicyjne z PiS.
Trzeba być ślepcem, aby nie dostrzec w tym politycznej prowokacji, mającej na celu zatrzymanie tworzenia koalicji większościowej i w efekcie doprowadzenie do powtórzenia się sytuacji, jaka miała miejsce za czasów rządu J. Olszewskiego. Jednym słowem - to, co obserwujemy obecnie, to „Nocna Zmiana 2”, po której oficjalnie współdziałający już układ centrolewicowy (PO-SLD) - po zwycięskich wyborach - obejmie władzę w kraju.
Zapewne wkrótce wejdzie do Sejmu prokurator i wyjaśni przynajmniej dwie sprawy: kto inspirował zastosowanie profesjonalnego sprzętu w sejmowym pokoju R. Beger do wywołania prowokacji politycznej (czy tylko TVN?), a także - jakim prawem przeciwko parlamentarzystom Samoobrony A. Lepper stosuje szantaż wekslowy?
Ta druga sprawa - weksle Samoobrony - szczególnie poniża posłów tego ugrupowania, a także - dodam - wyborców, naród polski. A. Lepper wpadł na iście szatański pomysł, aby za opuszczenie macierzystego klubu szantażować posłów wekslem na kwotę pół miliona zł! Co więcej, posłowie dopiero teraz dowiedzieli się, że podpisywali weksel in blanco za używanie znaczka Samoobrony!
Moim zdaniem, miał rację minister A. Lipiński, że parlament mógłby stworzyć fundusz na wykup weksli - do czasu wyjaśnienia tego przez sąd - aby szantażowani posłowie mogli podjąć wolną decyzję, komu chcą służyć: narodowi czy partii. I o tym wspomniał minister podczas rozmów z R. Beger. Co zaś dotyczy oferowania stanowisk, czyli oskarżenia o korupcję polityczną stosowaną przez PiS, to, niestety, w naszym ustroju stało się rzeczą normalną, że podczas negocjacji przy tworzeniu większości parlamentarnej rozmowy zawsze dotyczą udziału w rządzeniu. Jeśli parę miesięcy temu J. Rokita zażądał od PiS-u stanowiska premiera, to nikt przy zdrowych zmysłach nie nazwał tego korupcją polityczną. Podobnie było w rozmowach PiS-u z PSL-em: negocjacje o utworzenie większości parlamentarnej dotyczyły bardzo wielu spraw, także podziału najwyższych stanowisk w państwie.
Cóż, liberalno-lewicowa opozycja czyni wszystko, aby zablokować rozmowy o tworzeniu większości parlamentarnej, nie chcąc dopuścić do powstania dużego bloku chadecko-narodowego. Nie udało się go utworzyć z A. Lepperem, ponieważ okazało się prawdą - o czym sam mówił - że jest człowiekiem do szpiku kości lewicowym.
I na koniec - inicjatywa samorozwiązania Sejmu i obalenia rządu dokonuje się w momencie wdrażania najważniejszych zmian, zmierzających do rozbicia mafijnych układów: utworzenia CBA, likwidacji WSI, przebudowy służby cywilnej, ogromnej aktywizacji prokuratury w śledztwach, zwrotu w odzyskaniu kontroli nad PZU, wprowadzenia przepisów antykorupcyjnych w partiach politycznych, zapewniających jawność i sprawdzanie wszystkich oświadczeń majątkowych, skonsolidowania budżetu, wzrostu gospodarczego, spadku bezrobocia, likwidacji zbędnych funduszy i agencji... Niech nikomu nie będzie obojętny los Polski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2006-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Francja: znikną nazwy szkolnych wakacji odwołujące się do świąt chrześcijańskich?

2025-10-02 13:17

[ TEMATY ]

Francja

nazwy szkolnych wakacji

święta chrześcijańskie

Adobe Stock

Krajowa Rada Edukacji we Francji przyjęła propozycję jednego z lewicowych związków zawodowych, by zmienić tradycyjne nazwy okresów wakacyjnych w szkołach i na wyższych uczelniach, odwołujące się do świąt chrześcijańskich i zastąpić je określeniami świeckimi. Gdyby tak się stało, ze słownika zniknęłyby takie określenia jak: „wakacje wielkanocne” (vacances de Pâques), „wakacje bożonarodzeniowe” (vacances de Noël) czy „wakacje Wszystkich Świętych” (vacances de la Toussaint).

Z tą inicjatywą wystąpił związek zawodowy FSU-SNUipp. Jego zdaniem dotychczasowe nazwy nie są już odpowiednie dla dzisiejszej edukacji narodowej. Na posiedzeniu Krajowej Rady Edukacji 1 października wniosek został przyjęty 44 głosami „za”, przy 7 głosach „przeciw”.
CZYTAJ DALEJ

Czy jesteśmy gotowi przyznać, że jesteśmy nieużyteczni?

2025-09-30 07:06

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Damian Burdzań

Druga kwestia poruszona przez Jezusa dotyczy służby. Każe nam mówić: Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać. Czy są to rzeczywiście nasze słowa? Czy jesteśmy gotowi przyznać, że jesteśmy nieużyteczni?

Apostołowie prosili Pana: «Dodaj nam wiary». Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna. Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: „Pójdź zaraz i siądź do stołu”? Czy nie powie mu raczej: „Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił”? Czy okazuje wdzięczność słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono, mówcie: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”».
CZYTAJ DALEJ

Bp Krzysztof Wętkowski modlił się przy grobie św. Jana Pawła II

2025-10-02 17:43

[ TEMATY ]

Watykan

bp Krzysztof Wętkowski

grób JPII

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Wętkowski

Bp Krzysztof Wętkowski

Do bycia ludźmi zawierzenia i zaufania zachęcał podczas Mszy św. odprawionej w czwartkowy poranek przy grobie św. Jana Pawła II biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. W kaplicy Świętego Sebastiana w bazylice św. Piotra w Rzymie 2 października zgromadziło się około trzystu wiernych z diecezji włocławskiej.

Wizyta przy grobie św. Jana Pawła II była dla nich ważnym momentem pielgrzymki do Rzymu. Mszy Świętej przewodniczył biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. Eucharystię koncelebrowali bp Stanisław Gębicki, biskup pomocniczy senior diecezji włocławskiej, bp Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej oraz trzydziestu kapłanów diecezjalnych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję