Reklama

W wolnej chwili

Muzyczne widowisko TVP na Dzień Dobra

W niedzielę 24 kwietnia na antenie TVP1 zostanie wyemitowany koncert z udziałem znanych artystów, stanowiący zwieńczenie obchodów Dnia Dobra – święta Caritas promującego ideę pomagania. Występy zespołów i solistów będą przeplatały się z materiałami filmowymi przybliżającymi działalność Caritas, która w Niedzielę Miłosierdzia obchodzi także swoje święto patronalne.

[ TEMATY ]

Caritas

Dzień Dobra

dziendobra.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Podczas widowiska zaprezentowane zostaną miejsca, które są domem – placówki Caritas dające schronienie m.in. uchodźcom wojennym z Ukrainy. To na ich wsparcie zostaną przeznaczone wpływy z kwest organizowanych przez Caritas w Dniu Dobra w całej Polsce.

Reklama

Na scenie wystąpią: Chór Sound’n’grace, Małe TGD, Kolah, Kamil Bednarek, Kasia Moś, Tadeusz Seibert, Ala Tracz, Piotr Cugowski, Mate.O, Siostry Melosik, Golec Uorkiestra, Tomasz Kamiński, Janusz Radek, Darina Krasnovetska. Koncert poprowadzą Ida Nowakowska i Tomasz Wolny.

Podziel się cytatem

Autorem scenariusza i reżyserem widowiska jest Michał Bandurski, projekt scenografii przygotowała Klaudia Solarz, aranżacje i kierownictwo muzyczne zapewnił Piotr Dziubek, który jako dyrygent stanie na czele 12-osobowego bandu. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności – gości, wolontariuszy, uchodźców oraz innych osób objętych opieką Caritas.

Producentem koncertu jest Telewizja Polska, a pomysłodawcą i współorganizatorem Caritas Polska. Widowisko jest finansowane przez Narodowe Centrum Kultury, Fundację Polska Bezgotówkowa i Caritas Polska. Podczas emisji, poprzez wysyłanie sms-ów, widzowie będą mogli wpłacać środki na miejsca, które są domem.

Emisja 24 kwietnia w TVP1, początek o godz. 17.15.

Koncert Dzień Dobra zrealizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej o Dniu Dobra na: Dzień Dobra

***

Z okazji przypadającej 24 kwietnia Niedzieli Miłosierdzia Bożego, które jest także świętem patronalnym Caritas, w całym kraju odbędą się koncerty, pikniki, warsztaty, pokazy i imprezy sportowe pokazujące jak wiele dobra dzieje się dzięki zaangażowaniu w wolontariat. Wojna w Ukrainie nadała przygotowaniom do tego święta nowy kontekst - przeprowadzone w Dniu Dobra kwesty pomogą m.in. w utrzymaniu placówek dających schronienie uchodźcom.

Niedziela Bożego Miłosierdzia, ustanowiona przez św. Jana Pawła II, przypada zawsze w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Jest to jednocześnie patronalne święto Caritas i dzień otwierający Tydzień Miłosierdzia, czas uważnego wsłuchiwania się w potrzeby ludzi najbiedniejszych, bezdomnych, chorych i samotnych oraz uciekających przed wojną.

2022-04-22 11:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W niedzielę Dzień Dobra - nowa inicjatywa w święto patronalne Caritas

[ TEMATY ]

Caritas

Dzień Dobra

Urszula Buglewicz/Niedziela Lubelska

Przypadająca 24 kwietnia Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas, które w tym roku będzie obchodzone jako Dzień Dobra. Tego dnia w całym kraju odbędą się koncerty, pikniki, warsztaty, pokazy i imprezy sportowe pokazujące jak wiele dobra dzieje się dzięki zaangażowaniu w wolontariat. Wojna w Ukrainie nadała przygotowaniom do tego święta nowy kontekst - przeprowadzone w Dniu Dobra kwesty pomogą m.in. w utrzymaniu placówek dających schronienie uchodźcom.

Niedziela Bożego Miłosierdzia, ustanowiona przez św. Jana Pawła II, przypada zawsze w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Jest to jednocześnie patronalne święto Caritas i dzień otwierający Tydzień Miłosierdzia, czas uważnego wsłuchiwania się w potrzeby ludzi najbiedniejszych, bezdomnych, chorych i samotnych oraz uciekających przed wojną.
CZYTAJ DALEJ

Dlaczego Kościół tak często sprawuje liturgię?

2025-03-31 20:56

[ TEMATY ]

Katechizm Wielkopostny

Karol Porwich/Niedziela

Wielki Post to czas modlitwy, postu i jałmużny. To wiemy, prawda? Jednak te 40 dni to również czas duchowej przemiany, pogłębienia swojej wiary, a może nawet… powrotu do jej podstaw? Dziś co nieco o liturgii.

Czy wiesz, co wyznajesz? Czy wiesz, w co wierzysz? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Jeśli nie, zostań z nami. Jeśli tak, tym bardziej zachęcamy do tego duchowego powrotu do podstaw z portalem niedziela.pl. Przewodnikiem będzie nam Katechizm Kościoła Katolickiego.
CZYTAJ DALEJ

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Słowacji

Zwiększanie wydatków na obronność, w tym przyjęcie progu 3 proc. PKB oraz współpraca gospodarcza w ramach Inicjatywy Trójmorza, a także w obliczu amerykańskich ceł i wysokich cen energii w UE - to tematy, które poruszyli podczas wtorkowego spotkania prezydenci Polski i Słowacji Andrzej Duda i Peter Pellegrini.

Obaj przywódcy spotkali się w tatrzańskim kurorcie Szczyrbskie Jezioro na Słowacji.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję