„Nasza Matko, chcemy od Ciebie czerpać siłę i moc do mężnego stania przy Zbawicielu w chwilach trudnych. Ofiarujemy Jemu nasze cierpienia w intencji pokoju na Ukrainie… zawierzamy Tobie wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób wspierają i służą chorym…” – m.in. te słowa wypowiedzieli uczestnicy Pielgrzymki podczas aktu zawierzenia.
- Przyjeżdżamy tu przede wszystkim z dziękczynieniem - podkreślają uczestnicy pielgrzymki, którymi są głównie rodzice dzieci chorych na mukowiscydozę. Dziękujemy zwłaszcza za decyzję w sprawie refundacji leków przyczynowych, która diametralnie może zmienić postrzeganie tej choroby, uznając ją za chorobę przewlekłą, a nie śmiertelną – zauważyła Anna Mazur-Gałka z Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą z Rabki.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Ks. Wojciech Bartoszek zwrócił uwagę, że osoby cierpiące, ale także ich rodziny, lekarze, pielęgniarki i wszyscy, którzy pomagają i posługują im w chorobie, u Matki Bożej znajdują pomoc, wsparcie i wypraszają potrzebne łaski. - Tu staramy się odkrywać sens cierpienia - podkreślił kapłan.
Leki przyczynowe dają szansę na dłuższe życie i pozwalają zahamować rozwój choroby. Decyzja ministerstwa w tej sprawie zapadła 15 lutego, co dla członków Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą jest wyraźnym znakiem opieki i wsparcia patronki osób cierpiących na tę chorobę, którą jest św. Faustyna Kowalska. 15 lutego obchodzi się liturgiczne wspomnienie tej świętej, która zmarła na gruźlicę.