Reklama

Niedziela Kielecka

Powołanie jest darem Boga

Jest jeden taki dzień w roku, kiedy społeczność kleryków, alumnów i kapłanów naszego diecezjalnego Seminarium spotyka się z Gronem Przyjaciół i Sympatyków, którzy pamiętają o przygotowujących się do kapłaństwa i wspierają ich modlitwą oraz darem materialnym.

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

WSD Kielce

Katarzyna Dobrowolska

Dla społeczności seminaryjnej to okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy na co dzień troszczą się, by nie zabrakło nowych powołań w naszej diecezji.

Za nich, za ich rodziny oraz zmarłych członków Grona Przyjaciół i Sympatyków Seminarium bp Jan Piotrowski dnia 8 stycznia sprawował Eucharystię w kieleckiej katedrze.

Homilię poświęcił trosce o powołania. - Chcemy odpowiedzieć na prośbę Boskiego Kapłana Jezusa Chrystusa, która od zawsze jest nagląca. Objawione słowo Boże wyjaśnia nam, że powołanie jest darem Boga i dziełem jego miłości. (…) Zawsze u źródła powołania jest inicjatywa miłości Boga, która w pełni odsłania się w Jezusie Chrystusie – tłumaczył.

Więcej w wydaniu papierowym Niedzieli Kieleckiej - 30.01.2022.

2022-01-24 10:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dar i tajemnica

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

święcenia prezbiteratu

Władysław Burzawa

Kieleccy neoprezbiterzy z biskupami i rektorem seminarium

Kieleccy neoprezbiterzy z biskupami i rektorem seminarium

- Cokolwiek świat myśli o kapłaństwie i kapłanach, musi wiedzieć, że nie jest dla nikogo ono nagrodą, ale jest darem i tajemnicą Bożego wyboru. A on nie lęka się ludzkich słabości, dlatego jest niebywale zobowiązujący. W każdych okolicznościach życia kapłan ma być wiernym świadkiem prawdy o Bogu, który objawia się nam w Jezusie Chrystusie mocą Ducha Świętego - mówił bp Jan Piotrowski w bazylice katedralnej w czasie Eucharystii, podczas której wyświęcił trzech nowych prezbiterów.

Wraz z biskupem Janem przy ołtarzu modlili się m.in. bp Marian Florczyk, bp Andrzej Kaleta, a także kapłani z całej diecezji oraz księża profesorowie seminarium z ks. rektorem Pawłem Tamborem. Kandydatów do prezbiteratu przedstawiono publicznie po wysłuchaniu słów Ewangelii. W imieniu Kościoła kieleckiego rektor WSD zwrócił się z prośbą do biskupa o to, aby tych naszych braci wyświęcił na prezbiterów.

CZYTAJ DALEJ

Jezus chce się dziś z Tobą spotkać i powiedzieć Ci pełne otuchy słowa!

2023-01-07 15:07

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 13-16.

Niedziela, 5 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Zakończył się pierwszy etap akcji poszukiwawczej w kopalni Pniówek

2023-02-05 18:59

[ TEMATY ]

kopalnia

Karol Porwich/Niedziela

Artur Koch, kierownik kopalnianej stacji ratowniczej, i jego ekipa

Artur Koch, kierownik kopalnianej stacji ratowniczej, i jego ekipa

W niedzielę po południu zakończył się pierwszy etap akcji w kopalni Pniówek, której celem było dotarcie do siedmiu górników i ratowników górniczych, zaginionych pod ziemią po ubiegłorocznej katastrofie oraz wydostanie ich ciał na powierzchnię.

Rozpoczęty w sobotę rano i zakończony w niedzielę po godz. 16 pierwszy etap prac miał formę akcji ratowniczej, podczas której zastępy ratownicze po przewietrzeniu podziemnych wyrobisk wybudowały nowe tamy izolacyjne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję