Reklama

Niedziela Kielecka

Na narty do... Skorzeszyc

Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach otwiera nowe obszary działalności. Do tej pory znane było z rekolekcji i dni skupienia dla księży, dla różnych wspólnot duszpasterskich, czy też z cyklicznych spotkań „Weekend z Lectio Divina”, odbywających się dwa razy w roku.

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

Centrum Spotkań i Dialogu w Skorzeszycach

ks. Tomasz Siemieniec

Kawiarnia w Centrum Spotkań i Dialogu w Skorzeszycach

Kawiarnia w Centrum Spotkań i Dialogu w Skorzeszycach

Oprócz troski o formę duchową ważna jest bowiem także troska o formę fizyczną. Zresztą jedno nie przeczy drugiemu. W tym roku po raz pierwszy ośrodek planuje zorganizowanie ferii zimowych połączonych z obozem narciarskim. W ten sposób pragniemy wyjść z inicjatywą duszpastersko-wypoczynkową dla dzieci i młodzieży z naszej diecezji – wyjaśnia ks. Tomasz Brożek – dyrektor Centrum, pomysłodawca całej inicjatywy. Od czerwca 2021 r. jest to możliwe pod względem prawnym, z racji otrzymania oficjalnego zezwolenia ze strony straży pożarnej oraz z racji otrzymania karty obiektu, niezbędnej do formalnego zgłaszania wypoczynku dzieci i młodzieży w kuratorium oświaty. Ksiądz Dyrektor zauważa, że inicjatywa ta stanowi doskonałą okazję do ukazania piękna naszego świętokrzyskiego krajobrazu z dobrze rozwiniętą bazą do uprawiania sportów zimowych na okolicznych stokach: w Kielcach, Krajnie, Bodzentynie czy Niestachowie. Ośrodek w Skorzeszycach wyposażony jest w bardzo dobrą bazę noclegową, zapewnia pełne wyżywienie serwowane przez profesjonalną kuchnię, a także urokliwą kawiarnię. Liczne sale do spotkań w grupach pozwalają na organizowanie konferencji, odczytów czy szkoleń. Emanująca wspaniałym klimatem duchowym kaplica stwarza także możliwość wyciszenia i rozmowy z Bogiem. Ski Camp w Skorzeszycach – bo taką nazwę nosi projekt – planowany jest w dniach od 22 do 28 stycznia 2022. Więcej informacji można uzyskać z plakatów, które zostały dostarczone do każdej parafii naszej diecezji.

2021-12-28 08:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świątynia bł. Jerzego Matulewicza w Kielcach poświęcona

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

par. bł. Jerzego Matulewicza w Kielcach

Katarzyna Dobrowolska

Ten kościół, przez świadectwo waszej wiary, będzie znakiem miłości do Pana – mówił bp Jan Piotrowski w czasie uroczystości 12 grudnia.

Z bp. Janem, proboszczem i budowniczym ks. kan. Bogdanem Pękackim modlili się za wspólnotę licznie zgromadzeni kapłani, posługujący i związani z parafią. Uroczystość poświęcenia kościoła wpisuje się w jubileusz 30-lecia parafii.

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w czyśćcu? Fulla Horak o życiu pozagrobowym

2023-01-24 20:30

[ TEMATY ]

czyściec

stock.adobe.com

Nieprzeliczona, nieobjęta wprost myślą jest rozmaitość tych mąk, gdyż każda wina ma swój odpowiednik w cierpieniu. Najstraszniejszą męką duszy jest tęsknota za Bogiem, którą odczuwa stale z wyjątkiem okresu, który spędza w niektórych kręgach czyśćca, gdzie niemożność zwracania się do Niego myślą – jest najokrutniejszą męką właśnie.

We wszystkich zresztą innych kręgach dusza rwie się ku górze, ku światłu, ku Bogu i cierpi z powodu niemożności zbliżenia się do Niego przez swoje nieodpokutowane jeszcze winy. Żadne pragnienie, do jakiego serce ludzkie jest zdolne, nie może się z tym równać, gdyż jest to pragnienie powrotu do swego Stwórcy i Pana wiedzącej, wyzwolonej już z ciasnoty zmysłów, nieśmiertelnej duszy. Bóg ciągnie ją ku sobie jak olbrzymi o prze-możnej, obezwładniającej sile magnes. Tęsknota za Bogiem jest więc czymś, czego dusza wyzbyć się nie może, tak jak ślepe, bezwolne opiłki metalu nie mogą przestać rwać się ku przyciągającym je biegunom. Tęsknota ta jest więc niejako tłem, na którym zarysowują się rozmaite desenie i zygzaki cierpień, udręczeń i stanów pokutującej duszy.

CZYTAJ DALEJ

Polska pokazała, że można być żywą Ewangelią dla Ukrainy.

2023-01-30 21:43

ks. Łukasz Romańczuk

Biskup Leon Dubrawski

Biskup Leon Dubrawski

Od prawie roku Ukraina dzielnie broni się przed inwazją rosyjską. Od samego początku Polacy dzielnie wspierają naród ukraiński. O pomocy Ukrainie, wdzięczności Polakom i trudzie wojny opowiada biskup Leon Dubawski, ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej oraz wiceprzewodniczący Episkopatu Ukrainy.

Od początku wojny Polacy otworzyli swoje serca i domy, aby pomagać mieszkańcom Ukrainy w ciężkim dla nich czasie wojny. Czy prawie rok od rozpoczęcia wojny ta pomoc nadal jest udzielana?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję