Reklama

Żagań

V Festyn Parafialny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

90-osobowa grupa dzieci i młodzieży z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żarach wraz z ks. Wojciechem Lechowem i animatorami pojechała do Dziwnówka, by tam spędzić czas wypoczynku.

Zamieszkaliśmy w hotelu "Porta Mare". Był on położony 150 m od morza, więc na plażę mieliśmy bardzo blisko. Gdy tylko pogoda dopisała (dni słoneczne mogliśmy policzyć na palcach u jednej ręki), z recepcji pożyczaliśmy parawany, braliśmy piłki, paletki i ruszaliśmy nad morze.

Ksiądz wraz z animatorami starali się wypełniać czas i dbali, by nie brakowało wrażeń i emocji. W trakcie trwania kolonii pojechaliśmy do Międzyzdrojów, by przejść się Promenadą Gwiazd, pójść na molo, odwiedzić Muzeum Figur Woskowych. Na najmłodszych w centrum Międzyzdrojów czekał Shrek, Pokemon i inne postaci z bajek, z którymi można było porozmawiać i "pstryknąć fotkę". Byliśmy także w Kamieniu Pomorskim, gdzie zwiedziliśmy katedrę oraz wystawę dinozaurów i meteorytów.

Codziennie przeżywaliśmy Eucharystię, wspólnie modliliśmy się, spotykaliśmy na śpiewach. Ognisko, dyskoteki, pogodne wieczory, wyjście do wesołego miasteczka budowały naszą wakacyjną wspólnotę. Zabawy integrowały nas i pozwoliły bliżej się poznać. Po przeżytym wyjeździe możemy z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że udało się. Wszyscy byli zadowoleni, zawarliśmy nowe znajomości, otworzyliśmy się na drugiego człowieka, poszerzyliśmy horyzonty o nowy "kawałek" świata.

Wyjazd nie mógłby dojść do realizacji, gdyby nie dobrzy ludzie. Do organizacji przyczyniło się wielu sponsorów: wielkich firm i osób prywatnych. W sposób szczególny jesteśmy wdzięczni diecezjalnej Caritas za ufundowanie wyjazdu dla dzieci z rodzin najuboższych. Za każdą "złotówkę" i za każdego "lizaka" bardzo dziękujemy. Każdego dnia pamiętamy o Was w modlitwach i polecamy Bogu, prosząc o potrzebne łaski. "To co stare przeminęło, rodzą się rzeczy nowe", jednak o tym, co przeminęło, nigdy nie zapomnimy, bo wyryło się w naszych sercach. Bóg zapłać.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2002-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dwóch Polaków zginęło w lawinie w Tatrach Wysokich

2026-02-25 22:52

[ TEMATY ]

słowackie Tatry

Adobe Stock

O śmierci dwóch Polaków w lawinie w Tatrach Wysokich w rejonie Doliny Mięguszowieckiej poinformowała w środę służba ratownictwa lotniczego Air-Transport Europe. Jej śmigłowiec z bazy w Popradzie uczestniczył w akcji na lawinisku.

Informacja o zejściu lawiny nadeszła po południu od turystów. W akcji uczestniczyli ratownicy ze Starego Smokowca oraz lekarz, których spuszczono ze śmigłowca na linie. Pierwszego mężczyznę zasypanego przez lawinę wydobyto jeszcze przed przybyciem ratowników, ale próby reanimacji były nieudane. Nie udało się przywrócić jego życiowych funkcji także po przybyciu lekarza.
CZYTAJ DALEJ

Fresk “Sąd Ostateczny” - zakończenie konserwacji przed Wielkim Tygodniem

2026-02-26 07:19

[ TEMATY ]

Michał Anioł

Kaplica Sykstyńska

Vatican Media

Prace nad nadzwyczajną konserwacją arcydzieła Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej postępują sprawnie i mają się zakończyć jeszcze przed Wielkim Tygodniem - okresem, kiedy tradycyjnie najwięcej osób zwiedza Kaplicę Sykstyńską.

Realizacja harmonogramu nadzwyczajnych prac konserwacyjnych przy „Sądzie Ostatecznym” przebiega zgodnie z planem. Konserwatorzy z Muzeów Watykańskich weszli na imponującą, siedmiokondygnacyjną metalową konstrukcję, która obejmuje całą powierzchnię fresku liczącą 180 metrów kwadratowych.
CZYTAJ DALEJ

Skwer Pojednania na Ostrowie Tumskim

2026-02-26 10:59

Skwer Pojednania, taką nazwę od wczoraj ma miejsce przy pomniku kard. Bolesława Kominka na Ostrowie Tumskim.

– Ten skwer powstał w miejscu symbolicznym, w sąsiedztwie pomnika kardynała Bolesława Kominka, postaci podkreślającej znaczenie dialogu, pamięci i budowania porozumienia. Te wartości są szczególnie bliskie tu i teraz. To na nich opiera się tożsamość współczesnego Wrocławia – mówiła Agnieszka Rybczak, przewodnicząca Rady Miejskiej Wrocławia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję