Reklama

Niedziela Świdnicka

Zmarł ks. kan. Stanisław Sierakowski

Był kapłanem diecezji świdnickiej, wieloletnim proboszczem parafii Św. Mikołaja w Kaczorowie oraz wicedziekanem dekanatu Bolków.

[ TEMATY ]

Kaczorów

ks. Stanisław Sierakowski

tmb.bolkow.pl

ks. Kan. Stanisław Sierakowski odszedł do Pana w 86. roku życia i 59. roku kapłaństwa

ks. Kan. Stanisław Sierakowski odszedł do Pana w 86. roku życia i 59. roku kapłaństwa

Ks. Stanisław Sierakowski, przez 18 lat jako proboszcz w parafii Kaczorów dał się poznać jako dobry gospodarz i kapłan dbający o relacje międzyludzkie. W 2002 r. doceniono jego zaangażowanie i pomoc w działalności Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie gminy Bolków i uwzględniając jego zasługi w tym zakresie, uhonorowano godnością Kapelana Straży Pożarnej. W tym samym roku otrzymał godność kanonika. - Prowadząc działalność duszpasterską, zaszczycał swoją osobą wszystkie uroczystości, które organizowali mieszkańcy - zaznaczali samorządowcy z Bolkowa, którzy w dowód uznania w 2010 roku odznaczyli ks. Stanisława tytułem Honorowego Obywatela Gminy Bolków.

Najbliższe sercu ks. Stanisława były dzieci, które otaczał opieką. Podczas wieloletniej pracy duszpasterskiej w Kaczorowie w dużym stopniu przyczynił się do zjednoczenia mieszkańców, za co był bardzo lubiany i szanowany. Był kapłanem otwartym, służącym każdemu pomocą.

Legnicka Kuria Biskupia

Klepsydra ks. kan. Stanisława Sierakowskiego

Klepsydra ks. kan. Stanisława Sierakowskiego

Po przejściu na emeryturę w 2011 roku zamieszkał w rodzinnych stronach na dalekim Podlasiu. W ostatnich latach był rezydentem parafii w Ulanie – Majoracie, z którą związany był od początku swojego życia. Tam bowiem się urodził 25 sierpnia 1935 roku. Po ukończeniu szkoły podstawowej związał się z Towarzystwem Świętego Franciszka Salezego. Święcenia kapłańskie przyjął z 16 czerwca 1962 roku w Krakowie z rąk bp. Karola Wojtyły. Jako wikariusz posługiwał w salezjańskich parafiach w Szczyrku (1963-64) k./Bielska-Białej, Miłoradzicach k./Lublina (1964-66), Poniatowicach k./Oleśnicy (1966-73), a następnie jako proboszcz w Cieszkowie k./Milicza (1973-82), Międzyborzu k./Sycowa (1982-85) i dalej w diecezji legnickiej w Grzymalinie k./Legnicy (1985-92), Chocianowcu k./Chocianowa (1992-93) i Kaczowie (1993-2011), miejscowość ta od 2004 roku weszła w struktury diecezji świdnickiej.

Reklama

Msza św. żałobna w intencji zmarłego kapłana odbędzie się w Kaczorowie 22 grudnia o godz. 18, pod przewodnictwem bp Adama Bałabucha. Tego samego dnia w kościele św. Małgorzaty w Ulan-Majorat na terenie diecezji siedleckiej odbędą się uroczystości pogrzebowe.

Parafia w Kaczorowie informuje, że Sołectwo Kaczorów organizuje wyjazd na pogrzeb ks. Stanisława Sierakowskiego. Wyjazd w nocy z wtorku na środę (21/22 grudnia) o północy. Zbiórka przy punkcie pocztowym w Kaczorowie. Ilość miejsc 60. Koszt przejazdu 120 zł. Informacje u Sołtysa Kaczorowa.

2021-12-19 01:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ukraina: Caritas-Spes wspiera psychologicznie dzieci uchodźców w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie

2023-01-26 19:07

[ TEMATY ]

Caritas

Lwów

Caritas

Caritas-Spes od 1 października ub.r. prowadzi międzynarodowy projekt AVSI, ukierunkowany na psychologiczną pomoc dzieciom. Zajęcia w Domu św. Jana Pawła II we Lwowie prowadzi psycholog Bogdana Kuczwara. Program obejmuje zajęcia psychologiczne i terapeutyczne dla dzieci oraz konsultacje dla rodziców. Malcy podzieleni są na grupy wiekowe (0-6 lat, 7-12, i 13-18). W czasie pracy z nimi stosowane są aktywizujące metody nauczania. W projekcie wzięło udział łącznie 68 dzieci.

Parafia św. Jana Pawła II we Lwowie do 24 lutego 2022 żyła swoim zwyczajnym życiem, ale już od pierwszych dni wojny zaczęła przyjmować uchodźców, zwłaszcza kobiety z dziećmi. To właśnie najmłodsi najbardziej odczuwają na sobie skutki wojny. Nie rozumieją, dlaczego znajdują się daleko od swoich domów, dlaczego musieli pozostawić ulubione zabawki i rozstali się z przyjaciółmi. Potrzebują oni nie tylko opieki ze strony rodziców, ale również pomocy zawodowych specjalistów, w tym także psychologów.

CZYTAJ DALEJ

Kanada/ Wywiad ostrzega, by nie ufać popularnym aplikacjom; m.in. takim jak chiński TikTok

2023-01-26 07:17

[ TEMATY ]

TikTok

pixabay.com

Kanadyjski wywiad elektroniczny przygotowuje zalecenia w sprawie chińskiej aplikacji TikTok i ostrzega użytkowników, by nie zezwalali na dostęp instalowanych aplikacji do prywatnych danych.

Rządowe centrum cyberbezpieczeństwa, którego częścią jest wywiad elektroniczny (CSE – Communications Security Establishment) przygotowuje nowe rekomendacje dla Kanadyjczyków w sprawie używania TikToka i innych aplikacji, które po zainstalowaniu na telefonie próbują uzyskać dostęp do przechowywanych prywatnych danych – podały kanadyjskie media. W minionych miesiącach w USA pracownikom federalnym zakazano korzystania z TikToka ze względu na bezpieczeństwo narodowe.

CZYTAJ DALEJ

Katowice: wybuch w budynku plebanii

2023-01-27 10:02

[ TEMATY ]

policja

PAP/Michał Meissner

W budynku plebanii w Katowicach, w którym w piątek rano doszło do wybuchu gazu, było najprawdopodobniej siedem osób i wszystkie są już na zewnątrz – wynika z dotychczasowych ustaleń policji.

Jak informowała wcześniej PAP rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, wybuch nastąpił ok. 8.30 rano w budynku przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Szopienicach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję