Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Ofiarna służba kolejarzy

Kolejarze spotkali się na wspólnej modlitwie.

[ TEMATY ]

kolej

kolejarze

Monika Jaworska

Kolejarze dbają o bezpieczne podróże.

Kolejarze dbają o bezpieczne podróże.

Pracownicy kolei z terenu diecezji bielsko-żywieckiej uczcili swoją patronkę św. Katarzynę i przyjechali do sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu, gdzie była sprawowana Msza św. w ich intencji.

Administrator parafii ks. Sebastian Rucki zauważył, że kolej jest jednym z najbezpieczniejszych środków transportu, a o to dbają jej pracownicy poprzez swoją wytrwałą służbę.

Zaprzyjaźniony z kolejarzami ks. Grzegorz Pydych podkreślił w kazaniu, że całe życie doczesne na ziemi, to adwent, droga do nieba, która zakończy się w chwili śmierci.

Reklama

Na kolei potrzebne są remonty, rewitalizacje linii, a więc wyrzeczenie i trudności, po to, by mieć radość z osiągniętego celu, by podróże były szybsze i bezpieczniejsze, a kolejarze mieli pracę. Tak samo w życiu duchowym też muszą być remonty, jak spowiedź, pokuta, wytrwałość, wierność, pomimo przeciwności, aby bezpiecznie osiągnąć cel – wieczne zbawienie – podkreślił, zauważając że przez cały doczesny adwent jesteśmy w podróży do nieba, przygotowując się na spotkanie z Bogiem. Podziękował obecnym za ich ofiarną służbę.

Na koniec modlitwę poprowadził ks. Tomasz Bujok – proboszcz pomocniczy parafii ewangelickiej w Pruchnej. Przypomniał obecnym, że w każdych, zwłaszcza trudnych momentach ich życia i pracy, Bóg chce być z nimi i ważne jest to, by chcieli się wsłuchiwać w Boży głos.

2021-12-14 22:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza na dworcu PKP

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

kolejarze

Magda Nowak/Niedziela

W kaplicy na dworcu kolejowym Częstochowa Główna w poniedziałek 7 stycznia w południe została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. W modlitwie uczestniczyli kolejarze na czele z dyrektorami i naczelnikami oraz przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Obecny był m.in. Helmut Klabis, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Częstochowie. Przy ołtarzu wystawiono poczty sztandarowe.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

2023-01-31 12:18

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty mianował podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałata Krzysztofa Marcjanowicza, dotychczas pracownika Dykasterii ds. Ewangelizacji - Sekcji ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji w Świecie i ceremoniarza papieskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 roku. 4 listopada 2010 w Papieskim Instytucie Liturgicznym obronił pracę doktorską a od 2011 roku pracował w Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Jest też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 9 lutego 2018 Ojciec Święty mianował ks. Marcjanowicza ceremoniarzem papieskim.

CZYTAJ DALEJ

Owoce Ducha Świętego - Radość

2023-02-04 17:36

[ TEMATY ]

Duch Święty

Duch Św.

Adobe Stock

„Radość jest ważna w naszym życiu. W jakiś sposób jest to czujnik tego, czy dobrze żyjemy, czy źle żyjemy. Taki drobny czujniczek, ale ważny! Coś jak kontrolka ABS-u w samochodzie.

Można jechać dalej, ale prawdopodobnie, na pierwszych światłach, gdy ktoś przed nami zahamuje, to będziemy musieli trochę przerwać tę naszą podróż. Gdzie szukać radości? Jak sprawić, żeby zachować skarb radości w swoim sercu?” - na te pytania odpowiada ks. Michał Twarkowski, charyzmatyczny kapłan z Prałatury Opus Dei, biblista, duszpasterz, wychowawca, informatyk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję