Reklama

Niedziela Częstochowska

Program uroczystości pogrzebowych abp. Stanisława Nowaka

W dniu 12 grudnia 2021 r., w 86. roku życia, w 63. roku kapłaństwa i w 37. roku biskupstwa, podczas sprawowanej przy jego łóżku Mszy Świętej, odszedł do Pana Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Nowak, arcybiskup senior archidiecezji częstochowskiej.

[ TEMATY ]

abp senior Stanisław Nowak

Bożena Sztajner/Niedziela

Abp Stanisław Nowak

Abp Stanisław Nowak

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Msza św. żałobna sprawowana pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego: 17 grudnia 2021 r. (piątek), godz. 15:00, bazylika jasnogórska.

Po Mszy św. trumna z ciałem zostanie w kondukcie przeniesiona Aleją Najświętszej Maryi Panny do bazyliki archikatedralnej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Msza św. pogrzebowa sprawowana pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego: 18 grudnia 2021r. (sobota), godz. 12:00, bazylika archikatedralna Świętej Rodziny w Częstochowie.

Po Mszy św. nastąpi złożenie ciała w Krypcie Biskupów Częstochowskich w podziemiach archikatedry.

2021-12-13 11:52

Ocena: +16 -5

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biskup jasnogórski

Zmarły w grudniu metropolita częstochowski pozostaje dla nas świadkiem „maryjnej drogi Kościoła w Polsce” i jej słuszności.

Arcybiskupa Stanisława Nowaka miałem okazję poznać na początku lat 90. ubiegłego wieku, gdy przy różnych okazjach przybywał do Rzymu. Brał udział w pracach rozmaitych instytucji rzymskich, podczas których budził zainteresowanie swoimi wystąpieniami, składanymi propozycjami, uwagami, którymi się dzielił.
CZYTAJ DALEJ

Planned Parenthood zamyka swoją placówkę. „Cud” i „odpowiedź na modlitwę”

2025-03-21 09:15

[ TEMATY ]

aborcja

Planned Parenthood

Adobe Stock

Planned Parenthood

Planned Parenthood

W obliczu trwającego kryzysu finansowego Planned Parenthood of Greater New York (PPGNY) sprzedaje nieruchomość, w której znajduje się jego jedyny ośrodek na Manhattanie. Jest to miejsce, w którym od lat modlą się nowojorscy katolicy pro-life.

Planned Parenthood ogłosiło sprzedaż budynku w oświadczeniu wydanym w środę, wyjaśniając, że organizacja „zmaga się z pokonywaniem przeszkód społecznych i politycznych, a także wyzwań strukturalnych w krajowym systemie opieki zdrowotnej”.
CZYTAJ DALEJ

Chcą lepiej służyć

2025-03-21 21:41

Archiwum Caritas Diecezji Rzeszowskiej

Uczestnicy spotkania formacyjnego w Myczkowcach

Uczestnicy spotkania formacyjnego w
 Myczkowcach

„Ci, którzy działają w Instytucjach charytatywnych Kościoła, powinni odznaczać się tym, że nie ograniczają się do sprawnego wypełnienia, co stosowne w danej chwili, ale z sercem poświęcają się na rzecz drugiego” – te słowa Benedykta XVI z encykliki „Deus caritas est” stały się przesłaniem podczas spotkania zorganizowanego przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Reprezentanci większości placówek przybyli do ośrodka w Myczkowcach, gdzie podczas weekendu (28 lutego – 2 marca 2025 r.) nie tylko uczestniczyli w modlitwach i wsłuchiwali się w merytoryczne treści, ale także korzystali z możliwości integracji i wymiany doświadczeń. Najważniejszym punktem każdego dnia była Msza św. z kazaniem. W ramach formacji serca pracownicy Caritas wysłuchali prelekcji ks. Piotra Potyrały na temat pomocy bliźnim w potrzebie w duchu Caritas.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję