Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Nowi naśladowcy św. Franciszka

Dziesięciu młodych ludzi rozpoczęło formację we Franciszkańskim Zakonie Świeckich (FZŚ) w Harmężach.

[ TEMATY ]

Franciszkański Zakon Świeckich

tercjarze

O. Arkadiusz Bąk

Nowi tercjarze odnawiają przyrzeczenia chrzcielne.

Nowi tercjarze odnawiają przyrzeczenia chrzcielne.

Najpierw została odprawiona Msza św., którą celebrowali franciszkanie z Harmęż z asystentem wspólnoty FZŚ w Krakowie o. Łukaszem Stecem, o Robertem Millerem odpowiedzialnym za Młodzież Franciszkańską i sekretarzem krakowskiej prowincji franciszkanów w Krakowie o. Marianem Michasiowem.

Adwent to czas przygotowania do narodzin Chrystusa i prostowania naszej drogi dla Jezusa w codzienności. Rozpoczynamy też drogę formacyjną, postulat w FZŚ. Cieszę się, że nie brakuje młodych ludzi, którzy pragną naśladować Chrystusa tak, jak to czynił nasz św. o. Franciszek z Asyżu – podkreślił asystent tutejszej wspólnoty o. Arkadiusz Bąk.

W kazaniu stwierdził, że jest to spotkanie z Miłością, w której nie ma lęku. – Droga ucznia Chrystusa, franciszkańska, jest tą drogą, w której Bóg wskazuje grzesznikowi kierunek. Dziesięć osób rozpoczyna drogę w FZŚ, w świecie, tam, gdzie żyją, pośród obowiązków, trudów i zmagania się. To nie znaczy, że będą mieć lepiej, może będzie jeszcze trudniej, bo życie św. Franciszka mocno było związane z krzyżem, cierpieniem, pokutą i wyrzeczeniem – dodał.

Po Eucharystii nowi tercjarze, przy płonącym paschale, odnowili przyrzeczenia chrzcielne, trzymając w rękach zapalone świecie. – Każde zaangażowanie w Kościele jest zakorzenione w sakramencie chrztu św. i jest wyrazem przynależności do Chrystusa – powiedział o. Łukasz Stec. Na koniec przełożona regionalna wspólnoty s. Jolanta Ulman pogratulowała młodym decyzji.

2021-12-10 22:15

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świat potrzebuje franciszkańskiego stylu życia

[ TEMATY ]

Franciszkański Zakon Świeckich

Karol Porwich/Niedziela

- Wciąż potrzebujemy franciszkańskiego stylu życia niosącego pokój, zgodę w świecie skonfliktowanym, uczącego właściwej pokory - mówią członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Ich 29. ogólnopolska pielgrzymka na Jasną Górę wpisała się w obchody 100. rocznicy śmierci patronki tej wspólnoty w Polsce bł. Anieli Salawy, krakowskiej służącej żyjącej na przełomie XIX i XX w.

- Chcemy wciąż na nowo wzorem bł. Salawy odnawiać w sobie i w swoich środowiskach ducha służby - podkreślali uczestnicy pielgrzymki.

CZYTAJ DALEJ

Bielawa. Wyróżniony za wrażliwość na drugiego człowieka

2023-02-03 09:00

[ TEMATY ]

Bielawa

ks. Daniel Marcinkiewicz

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Wieloletni duszpasterz parafii Wniebowzięcia NMP ks. kan. Daniel Marcinkiewicz, został dostrzeżony przez świeckie media i nominowany do prestiżowej nagrody.

Kapituła konkursowa jednego z dolnośląskich dzienników, przyznała nominację ks. Marcinkiewiczowi do tytułu Osobowość Roku 2022 powiatu dzierżoniowskiego, w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Tym samym doceniono wkład i pracę kapłana w życie lokalnej społeczności, który od wielu lat pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom Bielawy, przygotowując i wydając im paczki żywnościowe. Niedziela Świdnicka nie raz informowała o działalności charytatywnej kapłana, który nie tylko karmi, ale i wychowuje swoich podopiecznych.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Trwają przygotowania do Areny Młodych 2023

2023-02-04 15:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Trwają przygotowania do tegorocznej Areny Młodych. Wczoraj i dziś w przed południem w Wyższym Seminarium Duchownym odbyło się spotkanie dla katechetów - świeckich i duchownych - którzy włączeni są w tegoroczne diecezjalne rekolekcje dla młodych szkół średnich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję