Reklama

Wspólnota młodych serc

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zakończyły się XVII Światowe Dni Młodzieży w Toronto. Młodzi wysłuchali licznych katechez, napełnili się radością Ewangelii, usłyszeli jeszcze raz w swoim życiu, że mają być "światłością świata i solą ziemi". Milion młodych ludzkich serc przeżyło jeszcze raz radość spotkania z Janem Pawłem II. Mieli okazję na żywo wysłuchać przesłań, które dobry Papież przekazał ich sercom. A były one bardzo wymagające: nie ulegajcie mirażom łatwizny życia, nie stawiajcie tylko na to, co materialne, szukajcie prawdziwych wartości, które ubogacą wasze życie, korzystajcie ze skarbca wiary chrześcijańskiej, bądźcie nadzieją tego świata, bądźcie przyszłością Kościoła. Te przesłania młodzi ludzie zawieźli do swoich krajów, diecezji, parafii, rodzinnych domów. W spotkaniu w Toronto byli również obecni młodzi z naszej diecezji. Grupa około 30 osób pod czujnym okiem ks. Kazimierza Kłoska, proboszcza z parafii Wizna, udała się do Toronto, aby wszystko przeżyć na żywo. " Co przeżyliśmy, tam, na ziemi kanadyjskiej, nie da się opisać słowami. Byliśmy zaszokowani wspaniałą organizacją, życzliwością miejscowych, a nade wszystkim byliśmy mile zaskoczeni duchem modlitwy (...). Naprawdę będąc tam, mogliśmy przekonać się, na czym polega prawdziwa wspólnota i jak trzeba ją tworzyć" - powiedział ks. Kazimierz.

Ci, którzy nie uczestniczyli bezpośrednio w spotkaniach XVII Światowego Dnia Młodzieży, mogli tam być za pośrednictwem mediów. Tym razem należy pochwalić telewizję publiczną za to, że nadała transmisje z tak ważnego wydarzenia religijnego. Mogliśmy z uwagą wsłuchać się w kolejne przesłanie Ojca Świętego do młodych całego świata. Czego życzył sobie Papież od młodzieży, zawarte było już w przesłaniu na Dzień Młodzieży. Macie być "światłością świata, macie być solą ziemi" . Nie ulega wątpliwości, że potrzeba w dzisiejszym świecie ludzi odważnie wyznających wiarę, którzy swoją codziennością pokażą przynależność do Chrystusa. Sylwek, Grzegorz i Piotr, którzy przeżywali Dni Młodzieży w Toronto, wspólnie podkreślają prawdziwą świętość tych dni. "Byliśmy zdziwieni, że można tak organizacyjnie dopracować uroczystość dla kilkuset tysięcy ludzi. Przez te dwa tygodnie nie przeżyliśmy żadnego rozczarowania. Kanadyjczycy podchodzili do nas zawsze z propozycjami pomocy, proponowali noclegi, jedzenie. Prawdziwa święta gościnność" - powiedział Sylwek. "Mnie najbardziej utkwiła sytuacja, kiedy wśród młodzieży pojawiła się po raz pierwszy postać Białego Człowieka. To była radość, to było niesamowite przeżycie. Łzy, uśmiech, nie wiem, zachowywaliśmy się, jak gdybyśmy zobaczyli najlepszego przyjaciela" - wspomina Grzegorz. Piotr uważa, że nie spotkał jeszcze w swoim życiu tylu młodych ludzi, którzy z takim skupieniem wsłuchiwali się w treść przesłania Ojca Świętego. "Zapamiętałem doskonale, że mam być nadzieją Kościoła, że Papież na mnie liczy, chce, abym był solą, światłem. Spróbuję te wartości wnieść w swoje życie, w życie swojego środowiska" - dodał Grzegorz.

Kolejne, XVIII już Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Kolonii, w Niemczech.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2002-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. K. Krajewski powołał kolejnych egzorcystów

2026-05-13 17:27

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Ikona walczących Aniołów z szatanem

Ikona walczących Aniołów z szatanem

W ostatnich dniach kard. Konrad Krajewski podtrzymał w mocy posługę dotychczasowych księży egzorcystów i mianował dwóch nowych duchownych, którzy będą pełnić tę posługę w Kościele Łódzkim. O tym, kim jest egzorcysta, na czym polega jego posługa, kto może zostać egzorcystą i dla kogo jest ta posługa - opowiada w wywiadzie udzielonym portalowi Archidiecezji Łódzkiej ks. dr Andrzej Michalak - proboszcz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Łodzi, jeden z egzorcystów Archidiecezji Łódzkiej.

Ks. Paweł Kłys: Kim jest ksiądz egzorcysta?
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Majowe podróże z Maryją: Brodnica. U Niepokalanej w cieniu brodnickiego „Klasztorku”

2026-05-13 20:50

[ TEMATY ]

Brodnica

Majowe podróże z Maryją

FB/Klasztorek Brodnica

Obraz Matki Bożej w Brodnicy

Obraz Matki Bożej w Brodnicy

To już prawie połowa naszego pielgrzymowania szlakiem franciszkańskich sanktuariów maryjnych. Zostawiamy za sobą krainy południowej Polski, by udać się na północ, do Brodnicy – miasta, w którym historia krzyżackich murów spotyka się z franciszkańską łagodnością. W samym sercu miasta, w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zwanym przez mieszkańców czule „Klasztorkiem”, Maryja od wieków czuwa nad tym regionem. Sanktuarium to, ufundowane w XVIII wieku przez Józefa Pląskowskiego i jego żonę Rozalię, do dziś pozostaje duchową latarnią dla Ziemi Michałowskiej.

Gdy wchodzimy do barokowego wnętrza brodnickiej świątyni, nasze oczy kierują się ku prezbiterium. Na bocznej ścianie odnajdujemy wyjątkowy, siedemnastowieczny obraz Matki Bożej Królowej Aniołów. Maryja z Dzieciątkiem, adorowana przez niebiańskie zastępy, patrzy na nas z wizerunku umieszczonego w ozdobnej, roślinnej ramie. Choć świątynia nosi wezwanie Niepokalanego Poczęcia, to właśnie ten wizerunek przypomina nam o królewskiej godności Maryi, która jako Matka Syna Bożego jest bliska każdemu człowiekowi. Brodnica to także znane w całym regionie Sanktuarium św. Antoniego z Padwy, którego kult – tak silnie franciszkański – nierozerwalnie splata się tu z czcią oddawaną Matce Bożej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję