Reklama

Kościół

Informacje organizacyjne dla uczestników beatyfikacji

Komunikat Komitetu Organizacyjnego dla UCZESTNIKÓW uroczystości Beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych: Stefana Kardynała Wyszyńskiego Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego i Warszawskiego Prymasa Polski i Matki Elżbiety Róży Czackiej FSK

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Artur Stelmasiak

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ze względu na brak miejsc parkingowych w okolicach Świątyni Opatrzności Bożej prosimy o korzystanie z parkingów P+R oraz komunikacji miejskiej.

[zdjecie id="115409"][/zdjecie]

W dniu beatyfikacji dla uczestników uroczystości Świątynia zostanie otwarta o godz. 9.00. Duchowe przygotowanie rozpocznie się o 10.30, zaś o godz. 12.00 Msza Święta pod przewodnictwem Kardynała Marcello Semeraro, Prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, Legata Papieskiego, z udziałem Episkopatu Polski i kapłanów reprezentujących poszczególne diecezje.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wszystkich uczestników uroczystości prosimy o zachowanie rygorów sanitarnych i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy przebywający w Świątyni, łącznie z kapłanami koncelebrującymi Mszę Świętą, powinni mieć założone maseczki. Bieżące informacje znajdują się na stronie internetowej: beatyfikacja.info.

Ramowy program uroczystości

Niedziela, 12 września, Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, ul. Prymasa Augusta Hlonda 1, 02 – 972

9.00 – Otwarcie Świątyni i sektorów dla wiernych

10.30 – Przygotowanie duchowe

12.00 – Msza Święta z obrzędem Beatyfikacji

Informacje ogólne dla wszystkich uczestników

1. Ze względu na trudne do przewidzenia scenariusze rozwoju pandemii COVID-19 i związane z nią obostrzenia sanitarne w uroczystości będą mogły uczestniczyć wyłącznie osoby posiadające karty wstępu.

2. Ze względów bezpieczeństwa przybywający na beatyfikację są proszeni o nie wnoszenie do sektorów ostrych przedmiotów, szklanych naczyń itp. rzeczy, stanowiących potencjalne zagrożenie dla ludzi, a także o stosowanie się do zaleceń służb porządkowych.

3. W sektorach wodę pitną będą rozdawali harcerze, a wszelkie informacje będzie można uzyskać od służb porządkowych.

4. Wszystkich uczestników uroczystości w Świątyni prosimy o zaopatrzenie się w maseczki i poddanie się obowiązującym rygorom sanitarnym i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

5. Wejście do kościoła górnego i dolnego Świątyni Opatrzności Bożej będzie możliwe wyłącznie po przeprowadzonej kontroli pirotechnicznej przez Służbę Ochrony Państwa, dlatego prosimy o przybycie do Świątyni w nieprzekraczalnym czasie, czyli od godz. 9.00 do 11.00.

Reklama

Informacje dotyczące dojazdu do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie

Dla przyjeżdżających samochodami osobowymi:

Pielgrzymi mogą zostawić samochody na zaznaczonych na załączonej mapie parkingach ,,Parkuj i jedź (P+R)” usytuowanych przy stacjach metra (wyszukujemy w google maps według wzoru: P+R Metro np. Młociny itd.) bądź na innych, wybranych parkingach na terenie miasta i korzystać z komunikacji miejskiej. [Sprawny dojazd umożliwia np. przejazd do stacji metra M1 Wilanowska i stamtąd autobusem linii 217 bezpośrednio pod Świątynię Opatrzności Bożej, a także linią 522, która rozpoczyna się przy Dworcu Centralnym i dojeżdża do Świątyni Opatrzności Bożej.] Do wyjazdu z parkingu P+R należy użyć co najmniej dobowego, skasowanego biletu komunikacji miejskiej na strefę 1 (15 zł) lub innego długoterminowego, np. weekendowego. Bilety te upoważniają jednocześnie do podróżowania metrem, tramwajem i autobusem w obrębie miasta.

W związku z tym pielgrzymom przyjeżdżającym:

Z kierunku Gdańska i Olsztyna (wjazd DK7) oraz z kierunku Łomży (wjazd DK61) proponujemy dojazd przez Trasę mostu Skłodowskiej Curie do parkingów P+R przy stacjach Młociny (ok. 1450 miejsc) oraz Wawrzyszew (ok. 80 miejsc). Następnie przejazd linią metra M1 do stacji Wilanowska (kierunek Kabaty) i przesiadka na pętli Metro Wilanowska do linii autobusowej 217,

Z kierunku Białegostoku (wjazd S8) oraz z kierunku Łodzi i Poznania (wjazd A2 i S8) proponujemy dojazd trasą S8 do parkingu P+R przy stacji Marymont (ok. 400 miejsc). Następnie przejazd linią metra M1 do stacji Wilanowska (kierunek Kabaty) i przesiadka na pętli Metro Wilanowska do linii autobusowej 217,

Z kierunku Siedlec i Lublina (wjazd A2 i S17) proponujemy dojazd S2, ul. Połczyńską i al. Wilanowską do parkingu P+R przy stacji Wilanowska (ok. 275 miejsc) i przesiadka na pętli Metro Wilanowska do linii autobusowej 217. W przypadku braku miejsc na parkingu P+R Wilanowska należy kierować się ul. Puławską (lub ul. Rolną i dalej al. KEN) do P+R Ursynów i P+R Stokłosy, następnie przejazd linią metra M1 do stacji Wilanowska (kierunek Młociny) i przesiadka na pętli Metro Wilanowska do linii autobusowej 217,

Reklama

Z kierunku Sandomierza (wjazd DK79) proponujemy dojazd ul. Puławską do parkingów P+R przy stacjach Stokłosy (ok. 400 miejsc) i Ursynów (ok. 150 miejsc). Następnie przejazd linią metra M1do stacji Wilanowska (kierunek Młociny) i przesiadka na pętli Metro Wilanowska do linii autobusowej 217. Możliwy jest też dojazd na parking P+R przy stacji Wilanowska (ok. 275 miejsc) i wtedy bezpośredni przejazd linią 217 do Świątyni Opatrzności Bożej,

Z kierunku Krakowa i Kielc (wjazd S7), z kierunku Katowic i Wrocławia (wjazd S8) oraz z kierunku Łodzi i Poznania (wjazd A2 i S8) proponujemy dojazd przez S2 i ul. Puławską do parkingów P+R przy stacjach Stokłosy (ok. 400 miejsc) i Ursynów (ok. 150 miejsc). Następnie przejazd linią metra M1 do stacji Wilanowska (kierunek Młociny) i przesiadka na pętli Metro Wilanowska do linii autobusowej 217. Możliwy jest też dojazd na parking P+R przy stacji Wilanowska (ok. 275 miejsc) i wtedy bezpośredni przejazd linią 217 do Świątyni Opatrzności Bożej.

Dla przyjeżdżających pociągami:

Pielgrzymi przyjeżdżający do stacji Warszawa Centralna mogą dojechać bezpośrednio do przystanku ,,Świątynia Opatrzności Bożej” autobusem linii 522, który odjeżdża z pętli autobusowej zlokalizowanej między halą dworca a centrum handlowym Złote Tarasy. Mogą także przejść (ok. 5 min.) do stacji linii metra M1 Centrum i stamtąd przejechać linią metra M1 do stacji Wilanowska a następnie autobusem linii 217 bezpośrednio pod Świątynię Opatrzności Bożej.

Pielgrzymi przyjeżdżający do stacji Warszawa Wschodnia mogą przejechać np. tramwajem linii 7 do przystanku Centrum i przesiąść się do autobusu linii 522 (który dojeżdża bezpośrednio pod Świątynię Opatrzności Bożej) lub do linii metra M1 i dojechać do stacji Wilanowska a następnie autobusem linii 217 bezpośrednio pod Świątynię Opatrzności Bożej.

Reklama

Pielgrzymi przyjeżdżający koleją do stacji Warszawa Gdańska – mogą przejechać linią metra M1 ze stacji Dworzec Gdański do stacji Wilanowska (kierunek Kabaty) i przesiąść się na pętli Metro Wilanowska do autobusu linii 217, który dojeżdża bezpośrednio pod Świątynię Opatrzności Bożej.

Dla korzystających z komunikacji miejskiej:

Bezpośrednio pod Świątynię Opatrzności Bożej dojeżdżają autobusy: linii 522 – kurs od Dworca Centralnego (ok. 30 min.) oraz linii 217 – kurs ze stacji Metro Wilanowska (ok. 15 min.). Przed i po uroczystości będzie zwiększona częstotliwość ich kursowania.

W sklepie, automacie, na stacji metra bądź w autobusie czy tramwaju, należy nabyć odpowiedniej długości bilet czasowy (ten sam bilet może być używany w metrze, autobusach oraz tramwajach – można się przesiadać w ramach czasu ważności biletu). Kierowcy w autobusach i tramwajach nie sprzedają biletów. Bilety zakupione w automacie w autobusie lub tramwaju są najczęściej od razu skasowane. Szczegóły dotyczące rozkładów jazdy komunikacji miejskiej (np. autobusów linii 217 i 522) oraz taryfy biletowej można znaleźć na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego (www.wtp.waw.pl).

2021-09-07 08:54

Ocena: +9 -4

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Znaczki Poczty Polskiej upamiętniające beatyfikacje kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej

Poczta Polska wprowadza do obiegu dwa znaczki upamiętniające beatyfikacje Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Emisje obu walorów zaplanowano na 12 września br., dzień uroczystej mszy beatyfikacyjnej. Uroczysta prezentacja znaczków odbyła się dziś w siedzibie Poczty Polskiej w Warszawie z udziałem m.in. metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza i prezesa Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach Pawła Kacprzyka.

– Poczta Polska, dzięki wydawnictwom filatelistycznym, promuje dorobek dziedzictwa narodowego i upamiętnia wielkich ludzi, którzy na stałe zapisali się na kartach historii Polski – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej. Podkreślił, że postawy oraz działalność Prymasa Tysiąclecia i Matki Czackiej to jednoznaczne świadectwa wartości etycznych i jednocześnie wzory do naśladowania dla obecnych i przyszłych pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Abp Wojda na Jasnej Górze: chrześcijańska tożsamość jest nam potrzebna

2024-05-03 13:28

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

abp Tadeusz Wojda SAC

Karol Porwich/Niedziela

O tym, że chrześcijańska tożsamość jest nam potrzebna mówił na Jasnej Górze abp Tadeusz Wojda. Przewodniczący Episkopatu Polski, który przewodniczył Sumie odpustowej ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski apelował, by stawać w obronie „suwerenności naszego sumienia, naszego myślenia oraz wolności w wyznawaniu wiary, w obronie wartości płynących z Ewangelii i naszej chrześcijańskiej tradycji”. Przypomniał, że „życie ludzkie ma niepowtarzalną wartość i że nikomu nie wolno go unicestwiać, nawet jeśli jest ono niedoskonałe”.

W kazaniu abp Wojda, przywołując obranie Matki Chrystusa za Królową narodu polskiego na przestrzeni naszej historii, od króla Jana Kazimierza do św. Jana Pawła II i nas współczesnych, podkreślił że nasze wielowiekowe złączenie z Maryją nie ogranicza się jedynie do wymiaru historycznego a jego wymowa jest znacznie głębsza i „mówi o więzi miedzy Królową i Jej poddanymi, miedzy Matką a Jej dziećmi”. Wskazał, że dla nas „doświadczających słabości, niemocy, kryzysów duchowych i ludzkich, Maryja jest prawdziwym wzorem wiary, mamy więc prawo i potrzebę przybywania do Niej”.

CZYTAJ DALEJ

Dzieweczko Lipska, módl się za nami...

2024-05-03 20:00

[ TEMATY ]

Rozważania majowe

Wołam Twoje Imię, Matko…

Karol Porwich/Niedziela

Od wieków żywa i nieustanna miłość do Matki Najświętszej sprawiła, że 2 lipca 1969 roku doszło do koronacji „Maryi Lipskiej w maleńkiej posturze”. Dokonał jej Prymas Polski, Stefan Kardynał Wyszyński.

Rozważanie 4

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję