Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków - Białe Morza

Radość młodych przemienia serca

    - Mam nadzieję, że to, co powiem, poprzez media społecznościowe dotrze także do tych, którzy podczas Światowych Dni Młodzieży byli bardzo blisko Chrystusa, a teraz jakoś się od Niego oddalili. Chcę Wam, moi Kochani, powiedzieć, abyście się nie lękali. Chrystus pozwala nam zacząć wszystko od nowa — powiedział biskup Robert Chrząszcz w 5. rocznicę ŚDM w Krakowie na Białych Morzach.

Norbert Polak

Młodzi spotkali się na Białych Morzach, by ponownie odczuć radość, jaka towarzyszyła im 5 lat temu na ŚDM w Polsce.

Młodzi spotkali się na Białych Morzach, by ponownie odczuć radość, jaka towarzyszyła im 5 lat temu na ŚDM w Polsce.

    24 lipca w sanktuarium Jana Pawła II, na Białych Morzach odbyła się Msza św., a po niej prezentacja polskiej wersji hymnu „Há Pressa no Ar” na ŚDM w Lizbonie w 2023 r.

Reklama

    Na początku Najświętszej Ofiary wiernych przywitał były metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz. Wspominał poruszające przeżycia z ŚDM w Krakowie: - Zachowamy na zawsze pamięć o tamtych lipcowych dniach. Kraków stał się stolicą młodego Kościoła, wielkiej wspólnoty uczniów Jezusa z Nazaretu, dla których On zawsze będzie Drogą, Prawdą i Życiem (...) Byliśmy wtedy świadkami niezwykłego entuzjazmu, pełnego entuzjazmu wiary i radości, jaką w ludzkich sercach może budzić Ewangelia. To Ona jest dobrą, najlepszą nowiną o Bogu, kochającym człowieka, pochylającym się nad jego losem, otwierającym mu bramy życia na wieki w Królestwie Miłości.

    Kazanie wygłosił bp Robert Chrząszcz. Podkreślił, że miłość w sercach rodzi nadzieję dla innych. - Dziś Chrystus chce głosić Ewangelię do współczesnego człowieka ustami jego rówieśników. Wasze świadectwo wiary jest bardzo ważne, ono ma wielką moc, nie możemy tego zaprzepaścić ani zmarnować. Proszę Was, nie oceniajmy siebie tak łatwo i bezzasadnie. Może ktoś bardzo został poraniony, może zgorszony, może osłabła jego wiara. To, co mówi Chrystus do każdego z nas, to nie ciągłe opisywanie upadku, ale przede wszystkim wezwanie do powstania, do nawrócenia.

    Swoim doświadczeniem jako wolontariuszki podzieliła się z „Niedzielą” Beata: - Mogłam spotkać nie tylko Boga, lecz i drugiego człowieka. Był to bardzo trudny i wymagający czas. Pierwsze 48 godzin nie spałam. Ale ten czas był niezwykle owocny. Nawiązałam więzi z masą ludzi z całego świata. Z kolei Wiktoria zaznaczyła, jak te spotkania umacniają wiarę młodych ludzi: - W moim małym miasteczku jest duży problem z młodymi ludźmi, którzy chcą być blisko Kościoła. Cieszę się, że mam okazję być przykładem, dawać świadectwo. Ale poznałam też innych młodych ludzi, którzy są na ŚDM, mają styczność z Panem Bogiem i pomimo pochodzenia z różnych miast możemy się przyjaźnić i naszym wspólnym mianownikiem jest po prostu Bóg.

2021-07-26 13:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa Hamburga

2021-09-15 19:08

[ TEMATY ]

biskup

Niemcy

papież Franciszek

rezygnacja

flickr.com/episkopatnews

Franciszek nie przyjął rezygnacji Stefana Heßego z urzędu arcybiskupa Hamburga. Mimo naruszenia obowiązków w zakresie postępowania w przypadkach przemocy seksualnej arcybiskup pozostaje na swoim stanowisku. Oświadczenie nuncjatury apostolskiej w Berlinie ogłosiła 15 września Konferencja Biskupów Niemieckich w Bonn.

55-letni obecnie Heße, były szef personalny i wikariusz generalny archidiecezji kolońskiej, zawiesił swoje obowiązki służbowe po przedstawieniu 18 marca raportu o przestępstwach seksualnych w Kolonii i na ręce papieża zgłosił gotowość ustąpienia z urzędu. Obecnie Watykan postanowił, że Heße, który od 2015 jest arcybiskupem Hamburga, mimo krytyki pod jego adresem, pozostanie na stanowisku.

CZYTAJ DALEJ

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament radości

"W centrum przebaczenia jest Bóg, który nas obejmuje, a nie lista grzechów i nasze upokorzenie" - pisze dyrektor wydawniczy mediów watykańskich Andrea Tornielii w swoim najnowszym komentarzu opublikowanym na portalu Vatican News.

Spowiedź jest "sakramentem radości", a nawet "ucztą", zarówno w niebie, jak i na ziemi. We wtorek 14 września, na stadionie w Koszycach, można było odnieść wrażenie, że papież Franciszek patrzy w oczy każdego z młodych ludzi, którzy przyszli go powitać, aby zaprosić ich do przeżywania sakramentu pokuty w nowy sposób. A to, co powiedział do nich Następca Piotra, było pocieszeniem nie tylko dla obecnych, ale dla każdego, kto śledził to spotkanie w telewizji lub w internecie, a nawet gdy tylko przeczytał papieskie przemówienie.

CZYTAJ DALEJ

Obóz godny polecenia

2021-09-18 00:03

Archiwum Obozu Studenckiego w Białym Dunajcu

38. edycja legendarnego Obozu Adaptacyjnego Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu już za nami. Jaki był tegoroczny wyjazd? Co zostawił w sercach młodych ludzi? – opowiadają uczestnicy.

Ela z D.A. Dominik: Przyjechałam na Obóz w Białym Dunajcu nie znając nikogo i przyznaję, że już pierwszego dnia chciałam stąd uciekać. Jednak Obóz stworzył dla mnie przestrzeń do poznania nowych ludzi i nawiązania bliskich relacji z osobami, które kierują się podobnymi wartościami. Dwa tygodnie wspólnego mieszkania, chodzenia po górach, integracji i oczywiście Eucharystii otworzyły mnie – największego introwertyka na ziemi – na relacje z drugim człowiekiem i za to jestem bardzo wdzięczna. Cieszę się, że mogłam tu przyjechać.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję