Reklama

Niedziela Świdnicka

Listy z ewangelicznej „izdebki”

Biskup senior Ignacy Dec wydał kolejną publikację. Tym razem jest to zbiór listów pasterskich z lat 2004-2020.

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

listy pasterskie

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Okładka publikacji

Okładka publikacji

Tytuł książki „Zaufaj Panu, a On cię podtrzyma” nawiązuje do słów, które zostały umieszczone w lekcjonarzu mszalnym we wtorek siódmego tygodnia okresu zwykłego. W 2004 roku był to dzień 24 lutego, dzień w którym Nuncjatura Apostolska w Polsce podała do wiadomości m.in., że pierwszym biskupem świdnickim będzie Ignacy Dec: - Mocno przeżyłem ten dzień upublicznienia niniejszej informacji. Szukałem duchowego wsparcia i umocnienia. I znalazłem je w liturgii słowa przypadającego w tym dniu. Były to słowa znajdujące się w Psalmie 55 (wiersz 23a) – wspomina biskup.

Reklama

Publikacja zawiera wszystkie 65 listów pasterskich jakie przez 16 lat na urzędzie biskupa świdnickiego napisał bp Ignacy Dec. - Niemal każdy z listów zamieszczonych w publikacji ma swoją historię i związek z osobami, które były włączone w proces powstawania i utrwalania tych listów, aż po obecną formę. Chcę wyznać, że wiele fragmentów tych listów powstawało w kaplicy, podczas modlitwy, najczęściej w samotności, w ewangelicznej „izdebce”. Przygotowaną roboczą wersję przekazywałem redaktorom i korektorom kurialnym. Im wszystkim dziękuję za pomoc – pisze biskup.

Książka, stanowi doskonały zbiór nauczania bp Ignacego Deca, a dostępna jest już w świdnickiej księgarni diecezjalnej.

2021-07-02 00:35

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prymas Polski: kryzys wykorzystywania seksualnego dotyczy istoty wspólnoty Kościoła

2021-09-22 11:26

[ TEMATY ]

pedofilia

abp Wojciech Polak

Episkopat.news,

Kryzys spowodowany wykorzystywaniem seksualnym małoletnich dotyka istoty wspólnoty Kościoła - powiedział dziś w Warszawie abp Wojciech Polak. - W skrzywdzonym człowieku został sprofanowany Bóg - podkreślił Prymas Polski, dodając, że skuteczna ochrona małoletnich wymaga współpracy wszystkich, którzy tworzą Kościół.

Delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży przemawiał na zakończenie międzynarodowej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”, która odbywała się w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyli świeccy i duchowni z 20 krajów Europy.

CZYTAJ DALEJ

Czas miłosierdzia. Rozmowa z dyrektorem Caritas Archidiecezji Lubelskiej

2021-09-20 05:13

Archiwum CAL

Caritas Archidiecezji Lubelskiej od 1991 r. pomaga chorym i niepełnosprawnym, dzieciom, rodzinom, seniorom, bezdomnym i bezrobotnym. W działalności koncentruje się na niesieniu pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, bądź zmagającym się z ciężkimi sytuacjami losowymi. Każdego roku pomocą obejmuje ponad 35 tys. osób.

CZYTAJ DALEJ

Posiedzenie Rady Kardynałów

2021-09-22 17:15

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Rada Kardynałów

Vatican News

Wczoraj po południu odbyło się, w formie zdalnej, posiedzenie Rady Kardynałów. Papież Franciszek przedstawił refleksję na temat otwarcia prac najbliższego Synodu o synodalności.

Po zapoznaniu się z dwoma jego wystąpieniami uznanymi za kluczowe dla przemyśleń na następny synod, z 2015 r. z okazji 50. rocznicy ustanowienia Synodu Biskupów oraz skierowanej do wiernych diecezji rzymskiej w ubiegłą sobotę, Papież dał jasno do zrozumienia, że sednem refleksji nie jest jedynie pogłębienie tego czy innego tematu. Celem jest nauka takiego sposobu przeżywania Kościoła, które naznaczone jest na wszystkich poziomach wzajemnym słuchaniem i postawą duszpasterską, zwłaszcza w obliczu pokus klerykalizmu i sztywności. Wystąpienia różnych kardynałów dotyczyły niektórych aspektów, które sprawiają, że synodalność jest szczególnie potrzebna aby przezwyciężyć sekciarstwo i partykularne

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję