Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rekordy TVP

Rekordy politycznego podporządkowania bije TVP. Przed wyborami nie podała do wiadomości wyników zamówionego przez siebie sondażu badającego przedwyborcze poparcie dla kandydatów. Jak twierdzi członek KRRiTV Jarosław Sellin, tylko dlatego, że był on niekorzystny dla kandydatów SLD. Za sondaż zapłacono, bagatela, 165 tys. zł plus VAT (Rzeczpospolita, 13 listopada). W kontekście tego zachowania proszę odpowiedzieć na pytanie: Jesteśmy bliżej Brukseli czy Mińska?

Retusz demokracji

BWO - Bardzo Ważne Osoby z SLD przejęły się nie na żarty zjawiskiem parowania własnych szeregów i orzekły, że trzeba będzie o tych i o innych sprawach pogadać, coby kompletnemu wyparowywaniu zapobiec. Zanim jeszcze BWO zaczęły gadać, działacze z Płocka w mig przekuli słowa, które mają paść w przyszłości, w jak najbardziej teraźniejszy czyn. Wziąwszy sprawy w swoje ręce, dokonali malutkiego - o "tyciego!" - retuszu demokracji, dopisując trzysta głosów swojemu kandydatowi (Rzeczpospolita, 13 listopada). Niestety, w prawie taki retusz nazywa się fałszowaniem wyborów.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Gorycz porażki i smak zwycięstwa

Po wyborach przyszedł czas na łzy i radość. Płakał jak bóbr przegrany kandydat SLD w Jaworznie (woj. śląskie). Najgłośniej cieszył się natomiast wygrany kandydat PSL z miejscowości Dźwierzuty koło Szczytna. Tak balował z kolegami, że nie tylko Dźwierzuty, ale cała Polska słyszała. Spośród przyśpiewek na biesiadzie w urzędzie gminy najpopularniejsze były: stadionowe Oleee, ole, ole. Nie damy się i zaraz za nim tradycyjne Sto lat. Radość - jak skrupulatnie zmierzyli policjanci - plasowała się na średnim poziomie stanów wysokich, osiągając "jeden koma siedem dziesiątych" promila (Super Express, 14 listopada). Czego w czym - nie trzeba tłumaczyć.

Umknęli uwadze

Socjaldemokratyczny rząd ekpresowo reformuje reformę służby zdrowia. W komisji sejmowej omawianie przygotowanych projektów ustaw idzie piorunem, tak że posłowie opozycji nie mają za bardzo szans, żeby usta otworzyć. A jeśli już im się uda, to zaraz przystawiany jest knebel w postaci rządowej większości. Praca idzie tak szybko, że po drodze uwadze wrażliwych urzędników i posłów umknęło kilkanaście tysięcy nieubezpieczonych dzieci, których rodzice nie zgłosili do ubezpieczenia i które, mimo tego, że są w wieku szkolnym, na zajęcia nie chodzą (Życie, 14 listopada). Na pocieszenie dzieciaki dostaną lek za złotówkę...

2002-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: Zatrzymano adwokata. Miał fałszywie alarmować o zamachach na prezydenta i szefa MSZ

2026-05-31 07:18

[ TEMATY ]

zamach

Adobe Stock

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Warszawy zatrzymali 48-letniego mecenasa Macieja Z., który miał podawać się za znane osoby publiczne i fałszywie alarmować o zamachach - informuje onet.pl.

Mężczyzna miał fałszywie alarmować o zamachach m.in. na prezydenta Karola Nawrockiego, a także ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Informację o zatrzymaniu i areszcie dla 48-letniego mecenasa Macieja Z. jako pierwsza przekazała redakcja "Dziennika Gazety Prawnej". Policjanci do jego mieszkania musieli wejść siłą.
CZYTAJ DALEJ

Kraków: Nazwał św. Jana Pawła II m.in. "bestią". Został skazany za obrazę uczuć religijnych!

2026-05-28 19:15

[ TEMATY ]

Kraków

św. Jan Paweł II

Agata Kowalska

Św. Jan Paweł II

Św. Jan Paweł II

Zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Krakowie z 15 maja br. Franciszek Vetulani skazany został za obrazę uczuć religijnych i znieważanie Papieża Polaka. Archidiecezja krakowska publikuje komunikat dotyczący mężczyzny, który został skazany za obrazę uczuć religijnych poprzez „publiczne znieważenie (...) osoby Świętego Jana Pawła II”.

We wpisie, Franciszek Vetulani nazwał świętego m.in. "bestią", "najpodlejszym Polakiem", "kanalią" i "ojcem piekła kobiet", na dodatek jego kult określił "patologicznym".
CZYTAJ DALEJ

Megafony imitujące dźwięki zamiast dzwonów w kościele. Proboszcz... ukarany grzywną

2026-05-31 17:03

[ TEMATY ]

dzwony

Parafia Dąbrówka Wielka

Kościół Przemienienia Pańskiego i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Dąbrówce Wielkiej

Kościół Przemienienia Pańskiego i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Dąbrówce Wielkiej

Proboszcz parafii w Dąbrówce Wielkiej w województwie łódzkim usłyszał wyrok sądowy w związku z zamontowaniem w kościele systemu nagłośnienia emitującego nagrany dźwięk dzwonów.

Dąbrówka Wielka to niewielka wieś pod Zgierzem. Od 1990 roku działa tam parafia Przemienienia Pańskiego i św. Maksymiliana Marii Kolbego. W świątyni niemal do końca 2025 roku nie było dzwonów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję