Reklama

Aspekty

Długie: Obóz wypoczynkowy stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

W Ośrodku Kolonijno-Wypoczynkowym Stowarzyszenia im. Brata Krystyna w Długiem od niedzieli 4 lipca przebywają na obozie wakacyjnym stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

[ TEMATY ]

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

Karolina Krasowska

Obóz to czas na formację i aktywny wypoczynek

Obóz to czas na formację i aktywny wypoczynek

Do Ośrodka Kolonijno-Wypoczynkowego w Długiem przyjechali stypendyści-uczniowie z trzech diecezji: poznańskiej, wrocławskiej i zielonogórsko-gorzowskiej.

- Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej gromadzi 60 stypendystów. Są to uczniowie siódmej i ósmej klasy szkoły podstawowej, uczniowie szkół średnich, a także studenci. Na obozie w Długiem są zgromadzeni uczniowie, maturzyści i studenci mają swoje odrębne obozy - mówi ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

- Obóz jest jednym z takich momentów na odpoczynek, ale także na formację w duchu nauczania św. Jana Pawła II. Akurat na tym obozie rozważamy jego nauczanie z szóstego Światowego Dnia Młodzieży, który odbył się w Częstochowie i towarzyszy nam hasło "Jestem, pamiętam, czuwam" - dodaje duszpasterz.

6 lipca z uczestnikami obozu spotkał się bp Tadeusz Lityński, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy. - Stypendyści Fundacji mają tutaj czas formacji duchowej, ale także odpoczynku, integracji. Jest to młodzież posiadająca różne talenty, charyzmaty, które rozwija dzięki Fundacji. Doświadczyłem takiej ekspresji radości w tym, co realizują na co dzień, a myślę, że nasza diecezja i województwo lubuskie dają im tutaj możliwość dobrego wypoczynku.

Na obozie w Długiem wypoczywa 28 stypendystów, zaś w całej Polsce do Fundacji należy blisko 2000 osób.

2021-07-06 12:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Już dzisiaj! Msza św. w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Msza św. rozpocznie się 18 maja o godz. 20.30 w kaplicy Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego na Bielanach przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie.

Eucharystię razem z kard. Kazimierzem Nyczem będą koncelebrowali księża z zarządu Fundacji: ks. Dariusz Kowalczyk i ks. Paweł Walkiewicz. Obecny będzie też wiceprzewodniczący Marek Zdrojewski, pracownicy biura Fundacji oraz stypendyści z warszawskiej wspólnoty. Zaproszeni zostali także rodzice stypendystów.

CZYTAJ DALEJ

Czy 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, trzeba iść na Mszę św.?

[ TEMATY ]

gromnica

Karol Porwich/Niedziela

Zapewne wielu z nas zastanawia się, czy 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, katolik ma obowiązek uczestniczenia w Eucharystii?

Wśród licznych świąt kościelnych można wyróżnić święta nakazane, czyli dni w które wierni zobowiązani są od uczestnictwa we Mszy św. oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych.

CZYTAJ DALEJ

Petrosillo: wizyta papieża w Afryce może rzucić światło na obecne tragedie

2023-02-01 18:21

[ TEMATY ]

Kongo

PAP/EPA/CIRO FUSCO

„Mówimy o dwóch kryzysach niestety zapomnianych i trwających już od dłuższego czasu” – podkreśla Marta Petrosillo, dyrektor ds. komunikacji w Caritas Internationalis zapytana o sytuację w Demokratycznej Republice Konga oraz Sudanie Południowym. Kraje, do których wybiera się Papież, przeżywają czas wewnętrznych konfliktów oraz ubóstwa. Ponieważ w mediach o tych problemach się nie wspomina, wizyta Franciszka może stanowić ważny punkt przypominający o przeżywanych tam tragediach.

W obu afrykańskich państwach lokalne Caritas usiłują wspierać cierpiącą ludność. Poza doraźną pomocą humanitarną chodzi również o działania mające doprowadzić do stabilizacji. Wskazuje na to, na przykładzie Konga, Marta Petrosillo, która niedawno spotkała się z głównymi odpowiedzialnymi za działalność Caritas w tych dwóch afrykańskich krajach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję