Reklama

Konkurs o Św. Rafale Kalinowskim

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Stowarzyszenie Młodzieżowe "Alternatywa" im. św. Rafała Kalinowskiego w Jaworznie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy parafii św. Jana Kantego w Jaworznie-Niedzieliskach, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaworznie i Świecki Zakon Karmelitów Bosych w Czernej organizują pierwszy międzyszkolny konkurs pod hasłem: Życie i apostolstwo św. Rafała Kalinowskiego. Celem konkursu jest poznanie życia i działalności apostolskiej Współpatrona diecezji sosnowieckiej. Eliminacje szkolne w dwóch grupach wiekowych, tj. w szkołach podstawowych (klasy IV - VI) i w gimnazjach, zostaną przeprowadzone do 5 listopada 2002 r. Z każdej szkoły mogą wziąć udział w finale maksymalnie 2 osoby. Organizatorzy zapewniają uczestnikom i ich opiekunom bezpłatny przejazd.
Uroczysty finał konkursu odbędzie się 20 listopada 2002 r. w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego w Czernej. Patronat honorowy nad konkursem objął o. dr Szczepan Praśkiewicz OCD, prowincjał krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych.
Materiały źródłowe znajdują się w Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie przy ul. Grunwaldzkiej 182, tel./fax (0-32) 616-33-03. Więcej informacji można uzyskać u organizatorów: tel. (0-32) 616-55-36, 0608-523-143.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2002-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W oknie życia w Ostrzeszowie znaleziono dziecko

2026-02-04 07:31

[ TEMATY ]

Okno Życia

Karol Porwich

W oknie życia w wielkopolskim Ostrzeszowie znaleziono kilkumiesięcznego chłopczyka. Niemowlę przewieziono do miejscowego szpitala. Jego zdrowiu i życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

We wtorek wieczorem ostrzeszowska policja została zawiadomiona przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w tzw. „Oknie życia” znajduje się dziecko - powiedziała PAP oficer prasowy ostrzeszowskiej policji aspirant sztabowy Magdalena Handziuk.
CZYTAJ DALEJ

Papież do Polaków o czytaniu Biblii

2026-02-04 11:29

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Niech rozwijają się wspólnoty i kręgi biblijne, w których można lepiej poznawać i rozważać Słowo Boże – powiedział Leon XIV, pozdrawiając Polaków podczas audiencji generalnej 4 lutego 2026 roku. W audiencji uczestniczyło wiele grup pielgrzymów z Polski, a także pielgrzymi, którzy przybyli indywidualnie.

Wojciech Rogacin – Watykan
CZYTAJ DALEJ

"Spalić kościoły, połamać krzyże". Skandal na finale WOŚP w Jaśle

2026-02-04 15:49

[ TEMATY ]

skandal

Jasło

nawoływanie do palenia kościołów

finał WOŚP

Karol Porwich/Niedziela

Do skandalicznej sytuacji miało dojść podczas 34. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle. Ze sceny jeden z zespołów nawoływał do palenia kościołów i łamania krzyży - podaje portal wirtualnejaslo.pl.

W sieci pojawiły się nagrania, na których słychać, jak jeden z zespołów podczas finału WOŚP w Jaśle wykrzykuje hasła "spalić kościoły" i "połamać krzyże". Wszystkiemu przysłuchiwały się także dzieci i młodzież, uczestniczące w koncercie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję