Reklama

Niedziela Świdnicka

Ewangelia na Twitterze bp. Ignacego Deca

Jest już dostępna w wersji papierowej publikacja bp Ignacego Deca „Siejba Słowa na peryferiach” za rok 2020.

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

Ks. Grzegorz Umiński

Siejba słowa na peryferiach” dostępna jest w Księgarni Diecezjalnej obok Katedry

Siejba słowa na peryferiach” dostępna jest w Księgarni Diecezjalnej obok Katedry

Nowa książka jest zbiorem publikowanych na serwisie społecznościowym tweetów w minionym roku. Jednocześnie jest to odpowiedź bp Deca – na słowa Ojca Świętego Franciszka zawarte w Orędziu na 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. - Potrzebujemy mądrości, aby zebrać i stworzyć opowiadania piękne, prawdziwe i dobre – pisał papież.

Reklama

Biskup komentując słowa papieża podkreśla, że powinniśmy przypominać sobie na nowo słowa Pisma Świętego i je promować. Jako miejsce promocji słowa Bożego bp Dec wskazuje Internet ze swoimi portalami, m.in. z Twitterem. - Od początku roku 2017 przez to medium dzielę się z chętnymi Czytelnikami myślami czerpanymi głównie z Bożego Objawienia, zwłaszcza z codziennie czytanych w liturgii fragmentów Ewangelii. Wiem, że nie wszystkim te myśli się podobają, gdyż niestety nie brakuje nam dzisiaj ludzi walczących z prawdą, będących na usługach różnych ideologii, wrogich Kościołowi. Mam jednak silne przekonanie, że mimo wszystko prawda się obroni, bowiem ostatnie słowo należy do prawdy, do dobra i do piękna – pisze we wstępie hierarcha.

Konto biskupa świdnickiego na Twitterze obecne jest od czterech lat. Przez ten czas bp Dec opublikował 1643 wpisy. Liczba osób regularnie czytających refleksje nad Bożym słowem ciągle rośnie.

2021-05-17 09:39

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Braciszku, byłeś mi wzorem, pogrzeb śp. Jana Deca

[ TEMATY ]

pogrzeb

bp Ignacy Dec

Leżajsk

Ks. Grzegorz Umiński

Ostatnie pożegnanie Jana Deca

Ostatnie pożegnanie Jana Deca

Biskup Ignacy Dec w piątkowe południe 7 sierpnia, pożegnał swojego starszego brata Jana.

CZYTAJ DALEJ

Arch. katowicka: rozpoczęła się nowenna przed beatyfikacją ks. Jana Machy

2021-09-20 07:04

wikipedia.org

W niedzielę 19 września w parafiach archidiecezji katowickiej rozpoczęła się nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego ks. Jana Machy. Będzie ona trwać przez dziewięć niedziel aż do dnia beatyfikacji, czyli 20 listopada br. Nowenna jest elementem przygotowania diecezjan do tego wydarzenia.

Nowenna ma formę nabożeństwa. Na beatyfikację została skomponowana pieśń pt. "Wezwanie do bł. Jana Machy", która jest częścią nowenny. Ponadto proponuje się, by odmówić Modlitwę o łaskę za wstawiennictwem Sługi Bożego i przeczytać krótkie rozważanie - są to słowa ks. Machy.

CZYTAJ DALEJ

Ich męstwo i odwaga nie pójdzie w zapomnienie

2021-09-20 09:18

[ TEMATY ]

Westerplatte

diecezja kielecka

Katarzyna Dobrowolska

Według ustaleń, 80 żołnierzy spośród 200 broniących polskiej placówki przed Niemcami, wywodziło się z kieleckiego 4. Pułku Piechoty Legionów. Pochodzili z kieleckich wiosek i miasteczek. 28 lutego 1939 r. Ministerstwo Spraw Wojskowych Departamentu Piechoty skierowało do dowódcy 2. Dywizji Piechoty Legionów w Kielcach, płk. Edwarda Dojana-Surówki rozkaz w sprawie organizacji plutonu wartowniczego dla Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Od tego momentu rozpoczął się słynny szlak bojowy żołnierzy z Kielc na Westerplatte. Pracownicy Delegatury IPN w Kielcach ustalili lokalizację 35 mogił, znajdujących się na terenie woj. świętokrzyskiego.

Inicjatorem Rajdu był biskup Marian Florczyk. - Nie spodziewałem się że coś takiego uda się zrealizować. Z tym marzeniem, aby upamiętnić naszych żołnierzy z ziemi świętokrzyskiej walczących na Westerplatte, chodziłem wiele lat. Kiedy padła propozycja na forum wobec przedstawicieli urzędu wojewódzkiego, marszałkowskiego, czy Wojewódzkiego Ochotniczego Hufca Pracy spotkała się z życzliwością i pozytywnym przyjęciem. Dzisiaj jestem bardzo szczęśliwy - mówi bp Florczyk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję