Reklama

"Godzina Różańcowa" dla Polonii

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W pierwszy weekend listopada br. Godzina Różańcowa Ojca Justyna rozpocznie swój 71. sezon nadawania programu. Nowy rok pracy i ewangelizacji tego katolickiego programu radiowego dla Polonii otworzy pogadanka Prymasa Polski - kard. Józefa Glempa. Nowy sezon radiowy będzie poświęcony Matce Bożej.
Godzina Różańcowa to katolicki program radiowy dla Polonii w USA i Kanadzie. Została założona w Buffalo w stanie Nowy Jork w 1931 r. przez o. Justyna Figasa z Zakonu Franciszkanów (Braci Mniejszych Konwentualnych).
Program nazwano Godziną Różańcową, gdyż sieć radiowa obejmująca teren 5 Wielkich Jezior stanowiła symboliczny różaniec, opasujący skupiska polonijne. Godzina Różańcowa jest programem o charakterze ewangelizacyjnym, nadawanym w języku polskim. Programu słuchają miliony Polaków. Został nazwany "największą polską amboną na świecie" (L´ Osservatore Romano).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2001-12-31 00:00

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Leon XIV o kard. Ruinim: Mądry i troskliwy pasterz owczarni Chrystusa

2026-06-18 17:45

[ TEMATY ]

pogrzeb

kard. Camillo Ruini

Papież Leon XIV

Leon XIV

@Vatican Media

2026.06.18 Uroczystości pogrzebowe kard. Ruiniego

2026.06.18 Uroczystości pogrzebowe kard. Ruiniego

Dziś w Bazylice Watykańskiej odbyła się Msza św. pogrzebowa kard. Camillo Ruiniego, jednej z najwybitniejszych postaci włoskiego Kościoła ostatnich kilkudziesięciu lat. Hierarcha stał na czele włoskiego episkopatu przez 17 lat (1991-2007). Był także wikariuszem św. Jana Pawła II w diecezji rzymskiej i jednym z jego najbliższych współpracowników. Przewodniczący nabożeństwu Leon XIV w homilii podkreślił, że włoski Kościół bardzo wiele zawdzięcza zmarłemu.

Papież w kazaniu zaznaczył, że kard. Ruini potrafił przewodzić Ludowi Bożemu i braciom w episkopacie w ważnych i delikatnych momentach, stawiając czoła licznym wyzwaniom z entuzjazmem, rozeznaniem i odwagą. Przypomniał, że zmarły był szczególnie zaangażowany w promowanie wkładu świata katolickiego w życie religijne, społeczne i polityczne, będąc przy tym animatorem otwartego dialogu. Papież wskazał, że źródła siły, z jaką kard. Ruini stawiał czoła wyzwaniom i trudnościom, trzeba szukać w jego głębokiej wierze i Bożej miłości. Leon XIV przywołał słowa zmarłego zapisane w jego Testamencie duchowym: „Mam nadzieję, Panie, że działałem nie dla osobistych interesów, ale dla celów, które mi powierzono i które z całego serca podzielałem”.
CZYTAJ DALEJ

Norwegia się budzi? W Oslo przeszedł Marsz dla Życia - pierwszy od 40 lat!

2026-06-17 19:25

[ TEMATY ]

Norwegia

marsz dla życia

Adobe Stock

Ulicami stolicy Norwegii przeszedł Marsz dla Życia. W wydarzeniu, które odbyło się 13 czerwca, wzięło udział około tysiąca osób. To pierwsza taka inicjatywa pro-life od 40 lat.

Uczestnicy przemaszerowali ulicami stolicy, śpiewając chrześcijańskie pieśni, kończąc swój pochód przed budynkiem norweskiego parlamentu. Tam wygłoszono przemówienia.
CZYTAJ DALEJ

Amerykańscy katolicy apelują o zniesienie kary śmierci

2026-06-18 21:33

[ TEMATY ]

katolicy

kara śmierci

Amerykanie

@Vatican Media

W 2025 roku w USA stracono 47 osb wymierzając karę śmierci

W 2025 roku w USA stracono 47 osb wymierzając karę śmierci

W związku ze wzrostem liczby egzekucji w Stanach Zjednoczonych w 2025 roku, dyrektor wykonawcza organizacji Catholic Mobilizing Network wezwała amerykańskich katolików do przestrzegania nauczania Kościoła dotyczącego godności ludzkiej – od poczęcia aż po śmierć naturalną.

W ubiegłym roku w USA stracono 47 mężczyzn i kobiet skazanych na karę śmierci. Stanowi to ponad dwukrotność średniej liczby egzekucji z ostatnich 10 lat. „To wyraźny i tragiczny wzrost liczby egzekucji, zwłaszcza w czasie, gdy społeczeństwo amerykańskie uznaje karę śmierci za nie do przyjęcia, a ruch na rzecz jej zniesienia nabiera tempa” – twierdzi Krisanne Vaillancourt Murphy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję