Reklama

Niedziela Świdnicka

Bierzmowanie w trudnych czasach

Młodzież z parafii Matki Bożej Królowej Polski z Mrowin w dekanacie Żarów, z wielką nadzieją, przyjęła sakrament bierzmowania, którego udzielił im 18 marca bp Adam Bałabuch.

[ TEMATY ]

bp Adam Bałabuch

Mrowiny

Stanisław Bałabuch

Do sakramentu bierzmowania przystąpiło blisko 20 kandydatów

Do sakramentu bierzmowania przystąpiło blisko 20 kandydatów

- To ważne wydarzenie w moim życiu, przygotowywałem się do tego sakramentu kilka lat i głęboko wierzę, że będę przez to lepszy, pobożniejszy, a moja wiara będzie silniejsza – mówił jeszcze przed przyjęciem bierzmowania Mateusz z Krukowa, pobliskiej miejscowości należącej do par. Mrowiny. W czasie homilii bp Adam Bałabuch zwrócił uwagę na wielką łaskę jaką jest przekazana młodym wiara: - Myślę, że zdecydowana większość z nas miała to szczęście, że wychowaliśmy się w rodzinie katolickiej, wierzącej i Bóg pociągnął nas przez wiarę, przez świadectwo naszych najbliższych, pociągnął nas przez wspólnotę Kościoła, do którego należymy. Stąd także, wy młodzi możecie cieszyć się łaską wiary, która dzisiaj przyprowadziła was do tej świątyni, by prosić o sakrament bierzmowani – mówił bp Bałabuch.

Następnie biskup pomocniczy podkreślił, że wierzyć to nie tylko poznać, wierzyć to także zaufać, bez reszty zaufać, że Bóg najlepiej mnie zna, że Bóg najlepiej pokieruje moim życiem, zaufać Mu w każdej sytuacji swojego życia i w tych radosnych i w tych bolesnych. - Trzeba zaufać, że Bóg prowadzi mnie najlepszą drogą. On chce przede wszystkim mojego zbawienia, mojego szczęścia wiecznego – tłumaczył hierarcha dodając, że uwierzyć to także okazać Panu Bogu posłuszeństwo. - Nie tylko poznać Jezusa Chrystusa, nie tylko zaufać, ale także żyć Ewangelią na co dzień. Tu weryfikuje się tak naprawdę nasza wiara – wyjaśniał.

Reklama

Trzeba zaufać, że Bóg prowadzi mnie najlepszą drogą. On chce przede wszystkim mojego zbawienia, mojego szczęścia wiecznego.


Podziel się cytatem

Biskup także wyraził troskę o tych młodych, którzy pogubili się na drodze wiary: - Popatrzcie wokół siebie znacie zapewne ludzi, swoich rówieśników, którzy już nie chodzą do kościoła, bo zgubili dar wiary, zgubili Pana Boga w swoim życiu. To jest największy dramat, jaki może przytrafić się człowiekowi, zgubić Chrystusa w życiu. Nie ma większego dramatu, bo to oznaczy zgubić życie wieczne, które Jezus nam przyniósł. Dlatego bądźcie ludźmi rozumnymi, mądrymi – zachęcał.


Zobacz zdjęcia z wydarzenia.
2021-03-18 23:30

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Bałabuch w Ścinawce Średniej: Jezus wzywa cię po imieniu

[ TEMATY ]

św. Maria Magdalena

bp Adam Bałabuch

Ścinawka Średnia

Stanisław Bałabuch

Bp Adam Bałabuch i koncelebransi w czasie Mszy św.

Bp Adam Bałabuch i koncelebransi w czasie Mszy św.

Tradycyjnie bp Adam Bałabuch w święto apostołki apostołów przewodniczył Mszy św. odpustowej w rodzinnej parafii.

Tym razem na uroczystości ku czci św. Marii Magdaleny biskupa pomocniczego diecezji świdnickiej zaprosił nowy proboszcz ks. Gabriel Horowski.

CZYTAJ DALEJ

Papież do słowackich jezuitów: wciąż żyję, choć niektórzy chcieli mojej śmierci

2021-09-21 13:42

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

- Wciąż żyję, choć niektórzy chcieli mojej śmierci – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami 12 września w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie „La Civiltà Cattolica”.

Ojciec Święty dodał, że wie, iż „odbywały się nawet spotkania prałatów”, którzy myśleli, że jego stan jest poważniejszy, niż mówiono i „przygotowywali konklawe”. – Cierpliwości! Dzięki Bogu czuję się dobrze – zapewnił papież.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek podziękował Polakom za modlitewne wsparcie ostatniej pielgrzymki

2021-09-22 10:02

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Vatican News

Papież Franciszek

Papież Franciszek

Za modlitewne wsparcie swej pielgrzymki do Budapesztu i na Słowację podziękował papież Polakom podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję