Reklama

Wiadomości

Debata: Wolność religijna w edukacji dziecka

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli, pedagogów, katechetów oraz przedstawicieli sektora oświaty do udziału w debacie:

[ TEMATY ]

debata

WOLNOŚĆ RELIGIJNA W EDUKACJI DZIECKA

Podziel się cytatem

START - poniedziałek, 22 marca, godz. 18.00

MIEJSCE - Profil Facebook @LaboratoriumWolnosci

Reklama

Możesz też zarejestrować się na debatę za pośrednictwem strony internetowej:

www.labolatoriumwolnosci.pl

Gośćmi pierwszego spotkania będą:

• Kamilla Frejusz - doktor teologii i pedagogiki, nauczyciel religii oraz wykładowca akademicki, specjalistka z zakresu dialogu międzyreligijnego oraz z osobami niewierzącymi

Reklama

• Agnieszka Stefaniuk - filolog, blogerka i matka siedmiorga dzieci, na swoim blogu Family Fun By Mum dzieli się swoim macierzyńskim doświadczeniem i buduje społeczność wspierających się kobiet, które chcą odważnie mówić o rodzinie

• Rafał Maliszewski - doktor socjolingwistyki, filozof, pedagog, językoznawca, wicedyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Chojnicach

• Weronika Kudła - doktor nauk prawnych, italianistka, pedagog, ekspert Laboratorium Wolności Religijnej

Z czterech różnych perspektyw:

Podziel się cytatem

Przedstawią rolę rodzica, nauczyciela i katechety w wychowaniu empatycznego

dziecka akceptującego różnorodność świata oraz osób i postaw religijnych

Scharakteryzują wpływ środowiska rówieśniczego oraz mediów w kontekście

kształtowania własnej tożsamości i moralności dziecka

Podpowiedzą w jaki sposób i gdzie realizować edukację religijną dziecka oraz kiedy

pozwolić mu na dokonywanie własnych wyborów dotyczących sfery religijnej

Zastanowią się czy w szkole powinno się mówić i edukować do wolności religijnej

oraz czy możliwa jest realizacja neutralnej edukacji

Odpowiedzą też na pytania uczestników dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

2021-03-16 14:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Chrześcijańscy demokraci zdradzili chrześcijańskie wartości

[ TEMATY ]

debata

Europa Christi

Bożena Sztajner/Niedziela

Europoseł prof. Mirosław Piotrowski

Europoseł prof. Mirosław Piotrowski

Chrześcijańska Demokracja we współczesnej Europie już nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem - mówił Mirosław Piotrowski podczas panelu „Przy europejskim stole wartości: Pamięć i tożsamość”.

Debata na UKSW w Warszawie z udziałem duchownych, naukowców i polityków była częścią międzynarodowego Kongresu Europa Christi. Według europosła prof. Mirosława Piotrowskiego chrześcijaństwo jest notorycznie wypychane z unijnego dyskursu publicznego i politycznego. Jest pomijane w dokumentach, a nawet zostało zmarginalizowane w Europejskim Domu Historii w Brukseli. - W Traktacie Lizbońskim, czyli najważniejszym dokumencie UE nie ma ani słowa o chrześcijaństwie - podkreślił Piotrowski.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi na XXI Dzień Papieski: Wesprzyjmy „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II

2021-09-21 17:08

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

episkopat

Dzień Papieski

Dzieło Nowego Tysiąclecia

św. Jan Paweł II

© Wydawnictwo Biały Kruk/Adam Bujak

Dziś, w obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie przywrócić nadzieję w sercach młodych ludzi na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny – napisali biskupi w Liście pasterskim Episkopatu Polski zapowiadającym obchody XXI Dnia Papieskiego, który przeżywać będziemy 10 października br.

Biskupi przypomnieli, że wciąż aktualne jest wezwanie do ewangelizacji św. Jana Pawła II. „W tym kontekście tak ważne jest szkolne nauczanie religii, które dzisiaj w wielu przypadkach jest jedyną sposobnością proponowania dzieciom i młodzieży Chrystusa. Stanowi ono niezwykłą szansę nowej ewangelizacji lub pre-ewangelizacji wobec osób nieochrzczonych lub nie mających kontaktu z Kościołem. W obliczu wielu negatywnych głosów, nawet w środowisku Kościoła, stanowczo chcemy podkreślić wartość nauczania religii w szkole, które dzięki Janowi Pawłowi II znalazło na powrót swoje miejsce w placówkach oświatowych w 1990 r.” – czytamy w Liście pasterskim.

CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja krakowska: Dzień Modlitwy za Młodzież

2021-09-21 18:40

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

młodzież

archidiecezja krakowska

ks. Paweł Klys

26 września po raz pierwszy w archidiecezji krakowskiej będzie obchodzony Dzień Modlitwy za Młodzież ogłoszony przez abp. Marka Jędraszewskiego. Będzie to okazja do wsparcia młodych ludzi w odkrywaniu w ich życiu Bożego działania.

– Ogłoszony przez abp. Marka Jędraszewskiego Dzień Modlitwy za Młodzież jest okazją do tego, aby otoczyć modlitwą wszystkich młodych – od tych, którzy są zaangażowani w Kościele, po tych, którzy nie mogą odnaleźć w nim swojego miejsca – zwraca uwagę ks. Marcin Filar, który ma nadzieję, że włączenie modlitw za młodych w parafialną liturgię i zaangażowanie w nią wspólnot młodzieżowych pobudzi całe parafie do gorliwej modlitwy za młodzież. – Ta modlitwa będzie szczególnym wsparciem dla wszystkich pracujących z młodzieżą – księży, sióstr zakonnych, katechetów, animatorów, liderów – dodaje archidiecezjalny duszpasterz młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję