Reklama

Sport

Lekkoatletyczne HME - Święty-Ersetic z rekordem Polski awansowała do finału na 400 m

Justyna Święty-Ersetic wynikiem 51,34 poprawiła halowy rekord Polski w biegu na 400 m i awansowała do finału mistrzostw Europy w Toruniu. Szybsza w półfinale była jedynie faworytka rywalizacja Holenderka Emke Bol - 51,17.

[ TEMATY ]

bieg

lekkoatletyka

rekord

PAP

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Polka zdecydowanie wygrała swój bieg. Za plecami zostawiła inną dobrze dysponowaną Holenderkę Lieker Klavier - 52,09. Do podopiecznej Aleksandra Matusińskiego, mistrzyni Europy na stadionie, należał już halowy rekord Polski. Ustanowiła go przed rokiem - także w Toruniu - czasem 51,37. Teraz ten wynik poprawiła o 0,03 i zapewniła, że to nie koniec.

"Czuję się znakomicie. To są moje mistrzostwa, jestem u siebie i chcę to wykorzystać" - powiedziała tuż po zejściu z bieżni zawodniczka AZS AWF Katowice.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W finale halowych mistrzostw Europy wystąpi po raz trzeci w karierze. Dwa lata temu w Glasgow była szósta, a w 2017 roku w Belgradzie wywalczyła brąz.

Walkę o medale w tej konkurencji zaplanowano na sobotę na godz. 20.25.

Halowe mistrzostwa Europy w Toruniu potrwają do niedzieli. W ostatnich dwóch edycjach reprezentacja Polski wygrywała klasyfikację medalową. (PAP)

mar/ cegl/

2021-03-05 20:03

Oceń: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

PKP Intercity: rekord dziennej liczby pasażerów w Dzień Edukacji Narodowej

2025-10-15 11:00

[ TEMATY ]

rekord

Dzień Edukacji Narodowej

PKP Intercity

Karol Porwich/Niedziela

PKP Intercity w tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej, przypadający na 14 października, przewiozło ponad 430 tysięcy pasażerów; to najlepszy dzienny wynik w historii spółki - przekazał w środę przewoźnik. Wynik ten jest efektem promocji, dzięki której uczniowie i studenci mogli podróżować za 1 zł.

Spółka przypomniała, że 14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie, studenci, doktoranci oraz nauczyciele mogli pojechać każdym pociągiem PKP Intercity za 1 zł.
CZYTAJ DALEJ

Przymnóż nam wiarę

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Grażyna Kołek

Rozważania do Ewangelii Łk 18, 1-8.

Niedziela, 19 października. Dwudziesta Dziewiąta Niedziela zwykła.
CZYTAJ DALEJ

Śląskie/ Jest akt oskarżenia ws. zabójstwa księdza z Kłobucka

2025-10-20 10:26

[ TEMATY ]

kapłan

kapłan

Karol Porwich/Niedziela

Częstochowska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu Tomaszowi J., który odpowie za zabójstwo księdza z Kłobucka. Podczas śledztwa J. przyznał się do popełnienia tej zbrodni. Grozi mu nawet dożywocie.

Ks. Grzegorz Dymek, proboszcz parafii NMP Fatimskiej w Kłobucku, został zamordowany w lutym br. podczas napadu na plebanię. Miał 58 lat.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję